Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,372.12
-0.23
ETH
$1,828.79
+1.86
LTC
$89.85
+0.32
DASH
$57.09
+1.22
XMR
$156.88
-1.33
NXT
$0.00
-7.35
ETC
$20.51
+0.49
DOGE
$0.08
+1.11
ZEC
$38.44
+3.25
BTS
$0.01
-1.05

Bu Altcoin, NFT Duyurusunun Ardından Fırladı!

0 23

Ayı piyasalarında medya, korku ve şüphe yayıyor. Bununla birlikte kripto yatırımcıları da piyasaya karşı oldukça ilgisiz gibi duruyor. Ancak bir altcoin projesi, 2 önemli güncelleme yaptı. Güncellemeler, altcoin’in fiyatının büyük kazançlar elde etmesine neden oldu. Yükseliş, genel piyasanın düşüşte olduğu bir dönemde ortaya çıktı. İşte ayrıntılar…

Bu altcoin fiyatı Temmuz’da %50 artış kaydetti

dApp’ler için tasarlanan açık kaynaklı bir Blockchain protokolü olan Nervos Network (CKB), ayı piyasasında yükselişe geçti. Altcoin projesinin yükselişe geçmesine neden olan ise bir NFT pazarı duyurusuydu. Buna göre Nervos Network, kullanıcıları için yeni bir NFT pazarı piyasaya sürdü. Bununla birlikte ağ, Godwoken adını verdiği bir katman-2 çözümünü yayınladığını da duyurdu. Duyuruların CKB fiyatı %35 gibi etkileyici bir kazanç elde etmeyi başardı. Verilere göre kripto para, 30 Haziran tarihinde 0,0033 dolardan el değiştiriyordu. 5 Temmuz’a geldiğimizde ise satış fiyatı, 0,005 dolara ulaşmıştı. Buna göre CKB, yalnızca Temmuz ayında, düşük piyasaya rağmen %50 kazanç elde etmeyi başardı.

Nervos bir katman-2 çözümü başlattı

CKB için son fiyat artışı, protokolün L2 çözümü “Godwoken”ın resmi olarak Nervos Network ana ağında başlatıldığını duyurduğu 29 Haziran’da ateşlendi. Duyuruya göre Godwoken, piyasanın çeşitli sektörlerinde inşa edilen projelerin dApp’lerini kolayca oluşturmasına olanak tanıyacak. Ayrıca, bu dApp’leri Nervos Network’e taşımasına olanak tanıyan Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu bir Optimistic Rollup olarak çalışacak. EVM uyumluluğunun eklenmesi, Godwoken’da başlatılan herhangi bir projenin diğer EVM zincirlerinde çalışabilmesini mümkün kılıyor. Yani bu, geliştiricilerin, dApp’lerinin erişimlerini artırmaya ve kullanıcı tabanını büyütmelerine yardımcı olabilir.

Altcoin fiyatındaki artıştan önce geliştiriciler, Godwoken’ın belirli varlıkların Nervos ve Ethereum ağı arasında köprülenmesini sağlamak için Celer cBridge ile entegre edildiğini de açıkladı. Celer’den yapılan açıklamaya göre, Godwoken ve Ethereum arasında köprü olacak bazı kripto paralar var. Bunlar; Tether, USD Coin, Ethereum, Wrapped Bitcoin (WBTC) ve Dai (DAI). Tüm bunlar, Godwoken’in ana satış noktası ile oldukça uyumlu. Katman-2 çözümü, hızlı ve düşük masraflı işlemler gerçekleştirirken, geliştiricilerin Ethereum’a bağlanmasına olanak tanıyor.

Altcoin yeni bir NFT pazarı başlattı

Altcoin projesinde daha fazla dikkat çeken bir diğer gelişme de gerçekleşti. Ekip, protokolün ana ağında Oblivion isimli NFT pazarını piyasaya sürdü. kriptohaberler.net olarak bildirdiğimiz üzere alan, NFT fiyatlarındaki düşüşe rağmen, popüler olmaya devam ediyor. Ayrıca, geleneksel finansta Blockchain ve NFT teknolojisinin benimsenmesini artırmaya duyulan ilgi hâlâ çok yüksek. Nervos Network, birkaç yeni DeFi platformunu da memnuniyetle karşıladı. Bu platformlar arasında, Godwoken v1’de dağıtılan YokaiSwap ve bir zincirler arası protokol olan JioSwap da yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.