Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,181.39
+0.35
ETH
$1,796.59
+1.92
LTC
$82.18
+1.94
DASH
$58.02
+2.39
XMR
$150.08
-2.03
NXT
$0.00
-6.34
ETC
$20.62
+3.83
DOGE
$0.08
+6.6
ZEC
$36.07
+3.8
BTS
$0.01
+0.96

Kurumsal Para, Büyük Gelişme Öncesi O Altcoin’e Akıyor!

0 16

Lider altcoin Ethereum’un (ETH) fiyatı, Çarşamba günü tekrar düşüş yaşadı. Ancak, merakla beklenen “Merge” yaklaştıkça profesyonel yatırımcıların varlığa ısındığına dair işaretler var. İşte detaylar…

CoinShares verileri: Lider altcoin için fon girişi arttı

Fon yöneticisi CoinShares, dijital varlık fonu akışları haftalık raporunda, Ethereum tabanlı ürünlerin art arda üçüncü hafta giriş gördüğünü bildirdi. Kurumsal Ethereum fonları için 7,6 milyon dolarlık bir giriş vardı. Öte yandan Bitcoin (BTC) için olanlar 1,7 milyon dolarlık bir kayıpla çıkışa devam etti. CoinShares, Ethereum fonlarına atıfta bulunarak şunları söyledi:

Girişler, 2022 çıkışlarını 460 milyon dolar ile zirveye çıkaran ardışık 11 haftalık çıkışlara katlandı. Böylece, duyarlılıkta mütevazı bir geri dönüş olduğu görülüyor.

Herkesi Şaşırtan Trader, Altcoin Seçimlerini Paylaştı!

Duyarlılıktaki değişikliğin, Merge’ün bu yıl içinde gerçekleşmesi olasılığının artmasından kaynaklanabileceğini de sözlerine ekledi. kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz üzere Merge, konsensüs mekanizmasını  proof of work’ten (PoW) proof of stake’e (PoS) değiştiren, merakla beklenen bir Ethereum yükseltmesidir. Şu anda son bir test çalıştırması için hazırlanıyor. Merge’ün Ekim’den önce gerçekleşmesi bekleniyor.

Bitcoin tabanlı fonlarda kayıp

Haziran ayının sonlarında, kurumsal yatırımcılar, bir hafta boyunca Ethereum tabanlı fonlara sermayeyi geri getirmeye başladılar.  Bu sırada çoğunluğu Bitcoin tabanlı fonlardan olmak üzere 423 milyon dolarlık rekor çıkışlar görülüyordu. Dönem boyunca, toplam 14,6 milyon dolarlık bir giriş oldu, ancak kısa Bitcoin fonları 6,3 milyon dolar oluşturdu. Bu da yatırımcıların en büyük kripto para birimine karşı hala düşüşte olduğunu gösteriyor. ABD fonları ve borsaları, 8 Temmuz’da sona eren haftaya benzer bir yüzdeyle, yüzde 76’sı kısa pozisyonlardan oluşan toplam 8,2 milyon dolarlık giriş gördü.

Kurumsal yatırımcıların Ethereum’a ısınması bugün varlığın spot fiyatına yansımadı. CoinGecko’ya göre, ETH şu anda son 24 saat içinde yüzde 2,9 düşüşle 1.047 dolardan işlem görüyor. Geçen ay yüzde 28 kaybetti. Bu sırada Twitter’daki kripto para topluluğu, ETH’nin bir menkul kıymet olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmaması gerektiğini tartışmakla meşgul. Bitcoin maksimalistleri, geçen hafta ETH’nin “açıkça” bir menkul kıymet olduğunu söyleyen MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un yanında yer aldı. Bununla birlikte, konu, Vitalik Buterin de dahil olmak üzere Ethereum savunucuları tarafından geniş çapta tartışıldı.

Yazım sırasında Ethereum (ETH), yüzde 0.2’lik bir yükseliş ile 1.071 dolardan işlem görüyor.  Son yedi günde ise yüzde 5.6’lık bir düşüş yaşamış durumda. Altcoin, 128 milyar dolarlık piyasa değeri ile ikinci sırada yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.