Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,372.12
-0.23
ETH
$1,828.79
+1.86
LTC
$89.85
+0.32
DASH
$57.09
+1.22
XMR
$156.88
-1.33
NXT
$0.00
-7.35
ETC
$20.51
+0.49
DOGE
$0.08
+1.11
ZEC
$38.44
+3.25
BTS
$0.01
-1.05

Ren Nedir? REN Coin Ne İşe Yarar?

0 21

Ren, tüm merkeziyetsiz uygulamalar için blok zincirler arası likiditeye erişim sağlayan açık bir protokoldür. Bu makalede kriptohaberler.net olarak “Ren nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Ren nedir? Ne işe yarar?

Ren, çeşitli blok zincirleri arasında yeni ve mevcut kripto varlıklarının P2P transferini sağlayan bir yazılımdır.

Ren ile kullanıcılar, akıllı sözleşmelerde Bitcoin gibi dijital varlıkları kilitleyebilmekte. Ethereum blok zincirinde Ether’de eşdeğerini alabilmekte. Bitcoin sahipleri daha sonra Ren’i Bitcoin’lerini satmadan Ethereum’un merkeziyetsiz finans (DeFi) ürünlerine erişmek için kullanabilmektedir.

REN coin nedir?

REN coin Ren’in yerel tokenidir. Kripto para, alım satım, portföy yönetimi ve DeFi ürünlerinin ödünç alınması için kullanılabilmekte. Ek olarak ödünç verilmesi gibi çeşitli işlevler için kullanılabilmektedir.

Ren nasıl çalışır?

RenVM, Darknodes adı verilen binlerce node’dan oluşur. Herkes bir Darknode çalıştırabilmekte. Ancak her node RenVM yazılımını Sanal Özel Sunucu aracılığıyla çalıştırmalı ve Darknode Kayıt Sözleşmesine 100.000 REN tokeni yatırmalıdır. Bu mekanizma, node operatörlerini mevduatlarını kaybetme riskiyle kötü niyetli davranışlardan kaçınmaya teşvik eder. Darknode’lar, potansiyel veri hedeflerinin sürekli hareket etmesini ve yenilenmesini sağlayarak RenVM’yi ağdaki saldırılara karşı güçlendiren bir süreç olan, günde bir kez parça adı verilen gruplara rastgele düzenlenir. Darknode’lar ayrıca RenVM’nin bir dijital varlığı bir ERC-20 tokenine dönüştürdüğü her seferde ücret alır. Bu ücretler, kilitli varlığın kripto para biriminde belirtilir ve talebe göre algoritmik olarak ayarlanır.

Darknode mevduatlarının ve algoritmik olarak ayarlanmış ücretlerin kombinasyonu, RenVM’nin ağdaki saldırıların karlı olmayacağını garanti etmesini sağlar. Bunun nedeni RenVM’nin, Darknode’lar tarafından yatırılan REN’in değerinin RenVM’de kilitli varlıkların değerinden her zaman daha büyük olmasını garanti etmek için indirimli nakit akışı modelini kullanması ve bir saldırı başarılı olursa Darknodes’un mevduatlarının alınacağını göstermesidir. Benzer şekilde, bir saldırı kilitli varlıkların ERC-20 temsillerine bire bir oranını tehlikeye atıyorsa, kötü niyetli node’lerin mevduatlarından gelen REN tokenleri geri yüklemek için kullanılabilmektedir.

RenVM’de Darknode’lar, wBTC gibi diğer platformların merkezi koruyucularının tersi gibi çalışır. Toplu olarak, kullanıcıların kilitlediği dijital varlıkların güvenilir, merkeziyetsiz bir koruyucusu olarak hareket eder. Bu, RenVM node’lerinin özel anahtarları okumadan oluşturmasını sağlar. Ek olarak yönetmesini sağlayan RZL MPC algoritması ile mümkün olur. RenVM şu anda Aşamalı Yerel Yönetim planının Sub-Sıfır aşamasındadır.

REN coin nasıl alınır?

Ren şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Ren’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, OKX, Bybit, FTX. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.