Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,181.39
+0.35
ETH
$1,796.59
+1.92
LTC
$82.18
+1.94
DASH
$58.02
+2.39
XMR
$150.08
-2.03
NXT
$0.00
-6.34
ETC
$20.62
+3.83
DOGE
$0.08
+6.6
ZEC
$36.07
+3.8
BTS
$0.01
+0.96

Liste Geldi: İşte Twitter’da Patlama Yapan 9 Altcoin!

0 15

Kripto piyasası geçtiğimiz yıllarda popülerleşerek ana akım haline geldi. Böylece Twitter, altcoin projeleri hakkında bilgi toplamak için en iyi yerlerden biri oldu. Yatırımcılar ve analistler, artık ticaret yaptıkları paralar ve yaptıkları hamleler hakkında düzenli güncellemeler tweetliyor. Kripto istatistik platformu Watcher Guru yakın zamanda Twitter’daki en iyi altcoin’lerin bir sıralamasını paylaştı. Twitter takipçilerinin en sevdiği bu kripto paralar, en büyük takipleri toplayan varlıklar olma özelliği taşıyor.

Kripto topluluğunun takibini kazanan 9 altcoin

kriptohaberler.net olarak hazırladığımız bu makalede, Twitter’da patlama yapan altcoin projelerini keşfedeceğiz. Gelin birlikte bakalım.

altcoin projeleri

Binance Coin (BNB): 9.16 milyon takipçi

Watcher Guru’ya göre Twitter takipçilerinin en çok kullandığı kripto para BNB. Binance Coin, işlem hacimlerine dayalı olarak piyasadaki en büyük kripto borsası olan Binance’nin yerel tokenidir. Altcoin, Binance ile aynı doğrultuda büyüdü. Ek olarak şu anda, piyasada en çok arzu edilen kripto paralardan biri olmaya devam ediyor. Şu anda 224 dolardan işlem gören BNB, geçen hafta sadece %0,1 düştü. Yine de, Binance genişlemeye devam ettikçe yatırımcılar Binance Coin satın alabilirler. Borsa, akın zamanda İspanya’da lisans aldı. Buna göre, düzinelerce yerel pazarı fethettiği gibi Avrupa ülkesini de fethetmeye çalışacak.

altcoin Binance Coin

Dogecoin (DOGE): 3.43 milyon takipçi

Twitter takipçileri tarafından en çok kullanılan altcoin projeleri arasında Dogecoin yer alıyor. Varlık, şu anda lider meme coin projesi unvanını taşıyor. DOGE’nin popülaritesi, özellikle geçen yıl meydana gelen büyük bir sosyal medya saldırısından sonra belirgin hale geldi. 0,061 dolardan işlem gören DOGE, geçtiğimiz hafta %7,57 düştü. Ancak, The Boring Company şirketi, Las Vegas merkezli yolculuklar için DOGE’yi ödeme yöntemi olarak kabul etti. Tesla CEO’su Elon Musk’ın DOGE’yi koşulsuz biçimde desteklediğini belirtmekte de fayda var.

Shiba Inu (SHIB): 3,41 milyon takipçi

Dogecoin gibi, Shiba Inu da uygun bir altcoin varlığı olarak önemli ölçüde büyüdü. “Dogecoin katili” olarak anılan kripto para, aynı zamanda büyük bir sosyal medya topluluğuna sahip. SHIB’nin şu anki fiyatı 0.00001035 dolarda duruyor. Buna göre geçen haftadan beri %2.45’lik bir artış yaşadı. Ancak şu anda SHIB için temeller açısından pek bir şey yok. Bununla birlikte varlığın, özellikle fiyat artışı eğilimini takdir eden sosyal medya topluluğu arasında uygulanabilirliği yüksek.

Ethereum (ETH): 2.67 milyon takipçi

Ethereum piyasadaki en büyük altcoin projesidir. 3 milyona yakın takipçisi ile Twitter’da da en çok izlenen kriptolar arasında yer almaktadır. 1.071 dolardan işlem gören ETH, geçen hafta %1,71 düştü. Ancak, büyük sermayeye sahip kripto paralar, erken dönemde kazanç görme eğilimindedir. İşte ETH de tam olarak böyle bir varlık. Ethereum ağının Proof-of-Stake’ye (PoS) devam eden geçişi de büyük bir yükseliş işaretidir. Geçen hafta, Sepolia test ağı başarıyla dağıtıldı. Böylece Ethereum, tam PoS durumuna bir adım daha yaklaşmış oldu. Bunun, özellikle uzun vadede, daha fazla kazanç olduğunu göstermesi mümkün.

Lider altcoin ETH

Ripple (XRP): 2.54 milyon takipçi

XRP şu anda kripto piyasasının sınır ötesi ödemeler için standart altcoin varlığıdır. Kripto paranın geliştiricisi Ripple, finans dünyasında profillerini oluşturmaya devam ederken farklı ortaklıklar kurdu. 0,31 dolardan işlem gören XRP, geçtiğimiz hafta şu anda %3,1 düştü. Ancak Ripple’ın NFT alanına devam eden hareketinin fiyatı yükseltmesi mümkün. Sadece bu hafta, Ripple, XRP Ledger’da basılan NFT’leri CrossTower’ın NFT pazarına getirmek için ortaklık kurdu. Artan erişim, XRPL ile basılan NFT’lere daha da yardımcı olacaktır. Bu, uzun vadede XRP için bir nimet.

Cronos (CRO): 2.37 milyon takipçi

Cronos, dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Crypto.com’un yerel tokenidir. Crypto.com’un başarılarından ve artan popülaritesinden yararlanan altcoin, takipçi sayısında da bir artış gördü. Yazım sırasında CRO, haftalık grafikte %1’lik bir düşüşle 0,11 dolardan işlem görüyor. Birkaç hafta önce borsa, dünyanın en büyük dijital varlık pazarlarından biri olan Singapur’a gireceğini duyurdu. Bu yaşanırsa CRO fiyatının artması muhtemel.

Solana (SOL): 1,93 milyon takipçi

Solana’nın SOL tokeni, Twitter takipçileri tarafından en iyi kripto paralar arasında yer alan bir diğer altcoin. Dijital varlık, satın almak için arzu edilen bir kripto para olmaya devam ediyor. Mevcut fiyatı 34.06 dolar olan SOL, geçen hafta %1,97 arttı. Geliştiricileri şu anda mobil alana yöneldi. Haftalar önce, NFT’leri basma ve satma yeteneği de dahil olmak üzere birden fazla Web3 işlevine sahip bir Android cihazı olan Solana Saga’yı piyasaya sürdüler. Solana Labs, Apple gibi şirketleri geride bırakmaya çalışırken, birçok yatırımcı SOL’a odaklanması mümkün.

Polygon (MATIC): 1,56 milyon takipçi

Polygon, tartışmasız piyasadaki en popüler katman-2 Blockchain çözümüdür. Araç, geliştiricilerin ölçeklenebilirlik sorunlarını atlayarak Ethereum’a erişmesine olanak tanıyor. Polygon’un altcoin varlığı MATIC, şu anda 0,58 dolardan işlem görüyor. Kripto para geçen hafta %16 arttı. Böylece onu en iyi performans gösteren kripto paralardan biri haline getirdi. Polygon Studios CEO’su Ryan Wyatt kısa süre önce Terra’nın ekosisteminin çökmesinden sonra etkilenen birkaç projeye katıldıklarını duyurdu. Bu, birçok yeni geliştiricinin Polygon’u kullanacağı anlamına geliyor. Uzun vadeli yatırımcılar için MATIC, özellikle çekici bir varlık olabilir.

Baby Doge Coin (BABYDOGE): 1,49 milyon takipçi

Twitter takipçileri tarafından en iyi kripto para listemizi tamamlayan son altcoin BABYDOGE. Kripto para, meme coin’leri çevreleyen hype sayesinde sosyal medyada önemli bir büyüme gördü. Şu anki fiyatı 0,00000000012 olan BABYDOGE, geçen hafta %20 düştü. Düşüşe rağmen, Baby Dogecoin satın almak isteyen yatırımcılar, varlığın tokenomikleri ve yanan son kilometre taşları tarafından teşvik ediliyor. Sadece iki hafta önce, topluluğun varlığın daha deflasyonist hale geldiğini görme arzusu baskın hale geldi. Böylece 2 trilyon BABYDOGE jetonunun yakıldığı doğrulandı.

altcoin BABYDOGE fiyatı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.