Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,676.91
+1.12
ETH
$1,806.03
-0.29
LTC
$90.15
-2.02
DASH
$57.04
-1.28
XMR
$159.81
+1.08
NXT
$0.00
+1.12
ETC
$20.45
-1.59
DOGE
$0.08
-0.99
ZEC
$37.57
-0.92
BTS
$0.01
-0.71

Bu Altcoin’de Short Squeeze Planlanıyor! “İntihar Ediyoruz”

0 27

Kripto kredi platformu Celsius, yakın bir tarihte iflas başvurusunda bulunurken yatırımcılarını belirsizlik içinde bıraktı. Altcoin yatırımcıları, platformun işlemlerine devam edemeyeceğine inandıklarından, paralarını kurtarmak için topluluk tarafından yönetilen bir “CEL Short Squeeze” planlıyorlar.

Altcoin yatırımcıları CEL short squeeze planlıyor

“CEL Short Squeeze” yeni değil. Celsius 13 Haziran’da para çekme işlemlerini durduğu için bu operasyona neden oluyor. CEL fiyatı geçen aydan bu yana kısa süreli sıkışıklıklar nedeniyle birçok kez 1 doların üzerine çıktı. Örneğin, 20-21 Haziran arasında büyük bir short squeeze gördü. Bu da CEL fiyatında %150’nin üzerinde artışa neden oldu.

İflas başvurusu raporları ortaya çıktıkça, CEL bugün ek %20 daha düştü. Müşteriler paralarını geri almayacaklarından isyan ederken, “#CELShortSqueeze” sosyal medyada trend olmaya başladı. Bazı yatırımcılar Twitter’dan endişelerini paylaşıyor.

“İntihar ediyoruz”

“İntihara meyilliyim” başlıklı bir başlıkta bir kullanıcı, Celsius duyurusunu yayınladıktan saatler sonra sıkıntılarını paylaştı:

20 yıldır biriktirdiğim tüm birikimlerimi Celsius’ta biriktirdim. Ne yapacağımı bilmiyorum. 2. çocuğum yolda ve ödemem gereken bir ipotek var…Eşimin haberi yok. Ne yapacağım konusunda çok korkuyorum. Sadece bitirmeyi düşünüyorum. Bu büyük kaybın acısını çekmekten daha kolay olurdu. Bütün hayatım. Gitmiş. Nereye gideceğimi, ne yapacağımı bilmiyorum.

Borsalarda CEL short oranı %80’i aştı

Son 12 saat içinde, FTX, Huobi ve Okex dahil olmak üzere büyük borsalarda açık pozisyonların %80’inden fazlası short tarafındaydı. Celsius, piyasaya CEL token satmamaktadır. FTX’teki spot short pozisyonlar, pozisyonlarını kapatmak için CEL satın almaya mahkumdur. Şu anda FTX , 6,6 milyon CEL açık pozisyonu ile yalnızca yaklaşık 364.000 CEL’e sahip.

Coinglass’tan alınan verilere göre, son birkaç saat içinde büyük short pozisyonları tasfiye edildi. Kayıplar, CEL fiyatı 0,60 doların üzerine çıkarken gerçekleşti. Bu arada, short pozisyon alanlar, birçok kripto para fenomeninin “short squeeze” için baskı yapmasıyla CEL tokenlerini açığa çıkarmaya başladı.

Altcoin için iflas dosyası

kriptohaberler.net olarak bildirdiğimiz üzere Celsius, Çarşamba günü bir basın açıklaması paylaştı. New York Güney Bölgesi için Birleşik Devletler İflas Mahkemesinde Bölüm 11 koruması için başvurduğunu doğruladı. Duyuruda, firmanın CEO’su Alex Mashinsky, dosyalamanın şirket için “doğru karar” olduğunu söyledi.

Açıklamaya göre, Celsius’un şu anda 167 milyon dolar nakdi var. Ayrıca faaliyete devam etmeyi planlıyor. Zirvede, firma yönetim altında 20 milyar dolarlık varlığa sahipti. Ancak kripto piyasası çöktüğü için bir likidite kriziyle karşı karşıya kaldı. Terra ekosisteminin çöküşü ve iflas etmiş kripto hedge fonundan bulaşma gibi diğer faktörlerin hızlandırdığı piyasa çapında bir erimeye yol açarken müşterilerin para çekme işlemlerini donduran birkaç kripto borç verenden biri oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.