Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,676.91
+1.12
ETH
$1,806.03
-0.29
LTC
$90.15
-2.02
DASH
$57.04
-1.28
XMR
$159.81
+1.08
NXT
$0.00
+1.12
ETC
$20.45
-1.59
DOGE
$0.08
-0.99
ZEC
$37.57
-0.92
BTS
$0.01
-0.71

Analist: Ethereum’dan Çıkanlar Bu 10 Altcoin’den Alabilir!

0 31

Kripto para piyasası, ortaya çıktığı günden beri büyük ilgi görüyor. Şu anda, dolaşımda binlerce kripto para birimi var. Ancak geçtiğimiz birkaç ay birçok nedenden dolayı piyasa için tam bir kâbus oldu. Bununla birlikte kripto piyasası şu anda bir toparlanma aşamasında. Ethereum (ETH) ise bahsi geçen dalgalı ve kırmızı dönemde birçok yatırımcı kaybetti.

Ethereum (ETH)’den çıkanlar için 10 altcoin

Şimdiyse Ethereum varlıklarını satan bu yatırımcılar, kendilerine büyük kazançlar getirecek altcoin projeleri arıyor. kriptohaberler.net olarak bu makalede, analistin kazanç potansiyeli taşıdığını söylediği 10 altcoin’i derledik. Gelin birlikte inceleyelim.

Ethereum

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu, en zengin Ethereum balinaları arasında en çok tercih edilen kripto paralardan biridir. Mayıs 2022 itibariyle, en büyük 100 balina, popülerliğini ve büyümesini doğrudan etkileyen Shiba Inu’yu elinde tuttu. SHIB, 2021’de Bitcoin ve Ether gibi büyük kripto para birimlerini geçerek en çok görüntülenen token oldu. Meme coin’in Metaverse girişimleri, Dogecoin ve Solana’nın beğenisine ciddi tehditler oluşturmaya devam ediyor. Bu nedenle SHIB, yatırım topluluğu tarafından oldukça övgüyle karşılanıyor.

FTX Token (FTT)

FTT, kripto para borsası FTX’in yerel tokenidir. FTX borsası, vadeli işlem tüccarları arasında oldukça popüler hale geldi. Bunun sonucunda token, işlem hacmine göre dördüncü en büyük kripto para birimi oldu. Ethereum balinaları, FTT ödülleri ve kazançları elde edebildikleri için FTX borsasını tercih ediyor. Bu, FTT tokeninin ETH balinaları arasında popüler olmasının birkaç nedeninden sadece biri.

Chainlink (LINK)

Chainlink, Ethereum balinaları arasında büyük bir hit. LINK, 2021 yılının kripto piyasasında en çok işlem gören token oldu. Balinalar, 2021’de 24 saatlik bir süre içinde katlanarak LINK tokenleri alıp sattı. Böylece altcoin projesinin popülerliğini ve pazar hakimiyetini artırdı.

Cardano (ADA)

Cardano, geliştiricileri Alonzo akıllı sözleşmelerini başlattıktan ve merkeziyetsiz borsası SundaeSwap’ı piyasaya sürdükten sonra popüler hale geldi. Böylece Ethereum da dahil olmak üzere kripto balinaları tarafından alınıp satılan en iyi kripto para birimlerinden biri oldu. ADA sahipleri, kripto piyasası toparlandığında muhtemelen daha kolay zamanlara doğru ilerleyecek.

USD Coin (USDC)

USD Coin, Terra çöktüğünde Ethereum balina topluluğu arasında popüler bir yatırım seçeneği haline geldi. USDC, piyasadaki en büyük ikinci stabilcoin’dir. Ayrıca son veriler, USDC’nin balinalar arasında tercih edilen bir kripto para birimi haline geldiğini göstermektedir. Başlangıçta, USDT, UST’nin başarısızlıklarından bu yana yaklaşık 10 milyar dolarlık bir kayıp yaşadı. Ancak kripto piyasası yatırımcı duygularına dayalı olarak çalıştığından USDC, benzer şekilde ETH balinaları arasında oldukça popüler hale geldi.

Tether (USDT)

Tether’ın ihraç ettiği USDT, kripto piyasasındaki en büyük stabilcoin’dir. Verilere göre Mart 2022’de Ethereum balinaları, 400 milyon dolarlık USDT tutuyordu. Ancak bundan kısa bir süre sonra TerraUSD’nin depeg olayının ardından USDT, ETH balinalarının güvenini kaybetti. Bununla birlikte stabilcoin, istikrarı ve esnekliği nedeniyle, bu zor günlerde balinaların güvenini yeniden kazanıyor.

Polygon (MATIC)

Bazı ETH balinaları, yaklaşık 380 milyon dolar değerinde MATIC tokenlerine sahip. Buna göre Polygon altcoin’inin hayranları gibi görünüyorlar. MATIC, Ethereum Blockchain’de oluşturulur ve onu çok zincirli bir ağ olarak hareket edecek şekilde genişletir. Yani Polygon bir Ethereum katman-2 çözümüdür.

Decentraland (MANA)

Balinalar da Metaverse coin’ler ile ilgilenir ve Decentraland buna bir örnektir. Decentraland, önde gelen Metaverse tokenlerinden biri olarak ortaya çıktı. Altcoin şu anda en zengin ETH balinalarından bazıları tarafından tutuluyor. Kasım 2021’den gelen raporlar, yedi günlük bir süre boyunca Ethereum balinalarının Decentraland’den başka hiçbir kripto para birimine yatırım yapmadığını ortaya koydu. Benzer şekilde, MANA, Metaverse’nin artan popülaritesi ile daha da büyüyor. Yani, bu eğilim 2022’ye kadar devam etti.

Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity, ETH balinalarının yüklediği başka bir Metaverse tokeni. AXS token, özelliklerini Metaverse’ye daha da genişleterek diğer birçok büyük kripto para biriminden daha çekici hale getirdi.

Sandbox (SAND)

Sandbox, sanal dünya kullanıcılarına sürükleyici ve yaratıcı bir deneyim sağlamak için Standard Chartered Bank ile iş birliği yaptı. Ancak SAND fiyatı, kripto para piyasası çöktüğünde büyük değer kaybetti. Bununla birlikte Ethereum balinaları, fiyatları tekrar yükseldiğinde avantajlarından yararlanmak için giderek daha fazla SAND tokeni topluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.