Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,181.39
+0.35
ETH
$1,796.59
+1.92
LTC
$82.18
+1.94
DASH
$58.02
+2.39
XMR
$150.08
-2.03
NXT
$0.00
-6.34
ETC
$20.62
+3.83
DOGE
$0.08
+6.6
ZEC
$36.07
+3.8
BTS
$0.01
+0.96

SHIB, DOGE, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Trade Seviyeleri Çıktı!

0 23

ABD yüksek enflasyon verisini takiben Bitcoin fiyatı kısa bir geri çekildi. Ancak BTC, SHIB ve diğer altcoin’lerde görülen toparlanma, alıcıların düşüşü satın aldığını gösteriyor. Bitcoin ve düşüşü durdurabilecek ana altcoin’lerdeki önemli seviyeler neler? Öğrenmek için kripto analisti Rakesh Upadhyay, en büyük 10 kripto para birimini analiz ediyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

kriptohaberler.net’dan takip ettiğiniz üzere ABD TÜFE, Haziran ayında yıllık %8,8’lik artış beklentilerini aşarak %9,1’e yükseldi. Şu anda, Fed fon vadeli işlemleri Temmuz ayı için 81 baz puanlık bir faiz artışına işaret ediyor ve bu da bazı katılımcıların 100 baz puanlık bir artış beklediğini gösteriyor.

Birkaç on-chain gösterge, Bitcoin’de (BTC) olası bir dibe işaret ediyor. Ancak piyasa istihbarat şirketi Glassnode’un analistleri, düşüşün yapıldığına ikna olmuş değil. 11 Temmuz tarihli ‘Haftalık On-Chain’ raporunda analistler, “yatırımcının kararlılığını tam olarak test etmek ve piyasanın esnek bir dip oluşturmasını sağlamak için” piyasanın daha da düşmesi gerekebileceğini söylüyor.

SHIBGünlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Kısa vadeli düşüş eğilimini sürdürürken, stratejistler uzun vadeli beklentilerinden eminler. CoinShares baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, CNBC’ye yaptığı açıklamada, Bitcoin’in yakın vadede ‘aşağı yönlü düzeltmesini’ uzatabileceğini söyledi. Ancak, önümüzdeki 24 ay içinde ATH seviyesini yakalamasının muhtemel olduğunu kaydetti. Şimdi analiz zamanı…

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC)

Bitcoin’in 12 Temmuz’da simetrik üçgenin destek çizgisine geriledi. Bu da 7 Temmuz’daki üçgenin üzerindeki kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini gösteriyor.

Alıcılar seviyeyi korumaya çalışıyor. Ancak 13 Temmuz mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (EMA) (20.796 dolar) yakınında satış yaptığını gösteriyor. Her iki hareketli ortalama da aşağı eğimli ve göreceli güç endeksi (RSI) negatif bölgede. Bu da ayıların hakim olduğunu gösteriyor.

BTC

Fiyat destek çizgisinin altına düşerse, BTC’nin 18.626 ile 17.622 dolar destek bölgesine düşmesi muhtemel. Bu, boğaların savunması için önemli bir bölge. Çünkü yol verirse BTC’nin 15.000 dolara düşmesi mümkün. İlk güç işareti, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış olacak. Böyle bir hareket, daha düşük seviyelerde güçlü alım önerecektir. Bunun, 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (24.084 dolar) bir ralli olasılığını artırması olası.

Ethereum (ETH)

Ethereum, 12 Temmuz’da yükselen üçgen formasyonunun destek çizgisinin altına düştü. Bu da yükseliş kurulumunu geçersiz kıldı. Küçük bir pozitif, boğaların fiyatı üçgene geri itmeye çalışmasıdır.

ETH

Bunu başarırlarsa, üçgenin altındaki kırılmanın bir ayı tuzağı olabileceğini düşündürür. Boğalar daha sonra fiyatı 1.280 dolardan genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacaklar. 50 günlük SMA’nın (1.383 dolar) üzerinde bir kırılma ve kapanışın, yeni bir yukarı hareketin başlama ihtimalini artırması mümkün.

Bu varsayımın aksine, fiyat destek hattından düşerse, ayıların seviyeyi dirence çevirdiğini gösterecektir. Satıcılar daha sonra ETH’yi 998 doların altına düşürmeye ve temel desteğe 881 dolardan meydan okumaya çalışacaklar. Bu destek kırılırsa ETH’nin düşüş trendinin bir sonraki ayağına başlaması muhtemel.

Binance coin (BNB)

Boğalar, BNB’nin 20 günlük EMA (231 dolar) üzerindeki kırılmasından yararlanamadı. Bu başarısızlık, daha yüksek seviyelerde agresif satış yapan ve fiyatı 11 Temmuz’da 20 günlük EMA’nın altına çeken ayılar tarafından istismar edildi.

BNB

BNB, 13 Temmuz’da 211 dolarda güçlü destekten toparlanmaya çalıştı. Ancak mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların 20 günlük EMA yakınında satış yaptığını gösteriyor. Fiyat 211 doların altına düşerse satış yoğunlaşabilir. BNB’nin daha sonra, 83 dolardan hayati desteğe kayması mümkün.

Tersine, eğer fiyat 211 dolardan yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, daha düşük seviyelerde güçlü talep önerecektir. Alıcılar daha sonra 50 günlük SMA’da (253 dolar) genel engeli aşmak için başka bir girişimde bulunacaklar.

Ripple (XRP)

Ripple, 11 Temmuz’da simetrik üçgenin destek çizgisinin altına düştü. Bu, boğalar ve ayılar arasındaki belirsizliğin aşağı yönde çözüldüğünü gösteriyor.

XRP

Boğalar 13 Temmuz’da fiyatı üçgene geri döndürmeye çalıştı. Ancak, mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların küçük gün içi rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Fiyat 0,30 doların altına düşerse, XRP’nin 0,28 dolardan kritik desteğe düşmesi mümkün. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanışın, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcına işaret etmesi olası.

İlk güç işareti, 20 günlük EMA’nın (0,33 dolar) üzerinde bir kırılma ve kapanış olacak. Böyle bir hareket, üçgenin altındaki kaymanın bir ayı tuzağı olabileceğini düşündürür. XRP, üçgenin direnç çizgisinin üzerinde bir kırılmada potansiyel bir trend değişikliği sinyali verebilir.

Cardano (ADA)

Cardano, 11 Temmuz’da 0,44 dolardan acil desteğin altına düştü. Bu da, ayıların komuta olduğunu gösterdi. Satış devam etti ve ayılar fiyatı önemli desteğe 0,40 dolardan çekti.

ADA

Alıcılar 13 Temmuz’da toparlanmaya çalıştı. Ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların 0,44 dolar seviyesini dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor. Fiyat 0,40 doların altına düşerse satış ivme kazanabilir ve ADA düşüş trendine devam edebilir. ADA’nın daha sonra 0,33 dolara düşmesi mümkün. Bu olumsuz görüşü geçersiz kılmak için alıcıların fiyatı hareketli ortalamaların üzerinde zorlaması ve sürdürmesi gerekecek. Bu olursa, ADA’nın 0.60 dolara bir ralli girişiminde bulunma imkanı var.

SOL, DOGE, DOT, SHIB ve LEO analizi

Solana (SOL)

Solana, 11 Temmuz’da simetrik üçgenin destek çizgisinin altına düştü. Boğaların fiyatı tekrar üçgene itme girişimleri 12 Temmuz’da başarısız oldu.

SOL

Ancak boğalar pes etmediler ve 13 Temmuz’da tekrar fiyatı üçgene geri döndürmeye çalışıyorlar. Eğer başarılı olurlarsa, 11 Temmuz’daki düşüşün bir ayı tuzağı olabileceğini düşündürecek. Alıcılar daha sonra direnç hattındaki engeli aşmaya çalışacak ve 50 dolara doğru yeni bir yukarı hareket başlatacak. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse ve 31 doların altına düşerse satış yoğunlaşabilir ve SOL 26 dolara düşebilir.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin, 10 Temmuz’da 20 günlük EMA’nın (0,07 dolar) altına düştü. Ayılar bu fırsatı değerlendirdi ve fiyatı 12 Temmuz’da 0,06 dolardan güçlü desteğin altına çekti.

SHIB

Fiyat 0,06 doların altında kalırsa satışın ivme kazanması ve DOGE’nin kritik desteği 0,05 dolarda yeniden test etmesi mümkün. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye. Çünkü bunun altında bir kırılma, düşüş trendinin yeniden başlamasına işaret edebilir. DOGE’nin daha sonra 0,04 dolara düşmesi muhtemel. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden yükselirse, alıcılar DOGE’yi hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışacaklardır. Başarılı olurlarsa, DOGE’nin 0,08 dolara ve 0,10 doların yanına yükselme imkanı var.

Polkadot (DOT)

Polkadot,, 12 Temmuz’da önemli desteğin 6,36 doların altında kırıldı ve kapandı. Bu da ayıların agresif satışına işaret etti. Küçük bir pozitif, RSI’ın pozitif ayrışmayı sürdürmesi ve bu da düşüş momentumunun sona erebileceğini gösteriyor.

SHIB

Alıcılar, fiyatı 6,36 doların üzerine çıkarmaya ve agresif ayıları tuzağa düşürmeye çalışıyor. Bu olursa, DOT’un 7,30 dolarda genel dirence doğru yükselmesi mümkün. Alıcılar, düşüş trendinin sona erebileceğini belirtmek için bu engeli ve 50 günlük SMA’yı (8,04 dolar) aşmak zorunda kalacaklar. Tersine, eğer fiyat 6,36 doların üzerinde kalmayı başaramazsa, ayıların kontrolde kaldığını gösterecek. Satıcılar daha sonra düşüş trendini sürdürmeye çalışacak ve DOT’u 5 dolara indirecek.

Shiba Inu (SHIB)

SHIB, 12 Temmuz’da psikolojik seviyenin altına 0,000010 dolardan düştü. Bu da ayılar tarafından güçlü bir satış yapıldığını gösterdi. Küçük bir pozitif, boğaların düşüşü satın alması ve fiyatı 0,000010 doların üzerinde tutmaya çalışması.

SHIB

SHIB için her iki hareketli ortalama da düzleşti. Ayrıca, RSI orta noktanın hemen altında. Bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Bir aralıkta, traderlar genellikle desteğin yakınında satın alır ve dirence yakın satış yapar.

Alıcılar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, SHIB 0,000012 dolara yükselmeye çalışabilir. Boğalar, 0,000014 dolara olası bir ralli için kapıları açmak amacıyla bu direnci kırmak zorunda kalacaklar. Bu görünümün SHIB için, 0,000009 doların altındaki bir kırılmada geçersiz olması mümkün.

UNUS SED LEO (LEO)

LEO, 6 doların üzerinde tutmadaki tekrarlayan başarısızlığı, daha yüksek seviyelerde talep eksikliği olduğunu gösteriyor. Bunun, agresif ayıların satışını çekmiş olması mümkün.

SHIB

Fiyat 10 Temmuz’da 5,91 dolardan düştü ve 20 günlük EMA’nın (5,60 dolar) altına geriledi. Bunu, 12 Temmuz’da fiyatı 50 günlük SMA’nın (5,42 dolar) altına çeken daha fazla satış izledi. Ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın altında sürdürürse, LEO’nun azalan kanal destek hattına doğru düşmesi olası.

Tersine, fiyat mevcut seviyeden geri dönerse, boğalar direnç hattındaki genel engeli aşmak için başka bir girişim yapacak. Böylece, önemli seviyeye 6 dolarda meydan okuyacak. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanışın, yeni bir yukarı hareketin başlangıcına işaret etmesi mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.