Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,366.68
+6.04
ETH
$1,813.45
+5.56
LTC
$92.02
+6.91
DASH
$57.92
+5.71
XMR
$157.93
+2.55
NXT
$0.00
+6.04
ETC
$20.83
+5.58
DOGE
$0.08
+5.69
ZEC
$37.41
+4.44
BTS
$0.01
+3.08

Shiba Inu’da 4 Büyük Hamle! SHIB Nereye Gidiyor?

0 23

Shiba Inu (SHIB) bir memeden daha fazlası olmak istiyor. Ancak bu, şu an için zor gibi duruyor. 2021 sonbaharında SHIB’i %1.000’den fazla yukarı fırlatan parabolik bir koşu ortaya çıktı. Bunun ardından token, kripto ayı piyasası karşısındaki gücüyle piyasa katılımcılarını şaşırtmaya devam etti. SHIB, perakende yatırımcı destekli bir meme coin olarak temellerini kazanıyordu. Bununla birlikte, piyasadaki gerileme sırasında daha birçok yerleşik projeden daha iyi performans gösterdi. Böylece ilk 20 kripto para birimi arasındaki konumunu korudu. Shiba Inu’nun göreceli gücü, kısmen özel, tutucu tabanı ve çevrimiçi topluluğu sayesindeydi.

Birçok talihsizliğe rağmen SHIB, kripto para piyasasında sağlam olduğunu kanıtladı. kriptohaberler.net olarak bildirdiğimiz üzere projenin geliştirici ekibi, geçen yıl boyunca Shiba Inu’nun bir hype tokeni olarak itibarını aşması için çalışmaya başladı. Buna göre, tam teşekküllü bir kripto ekosistemine dönüşmesine yardımcı olmak için bir plan oluşturdular. Şimdi ekip, birbirinden önemli tam 4 gelişme üzerinde çalışıyor. Peki bu gelişmeler Shiba Inu’yu nereye götürecek?

shiba inu (shib)

SHIB ekosisteminde 4 önemli gelişme

2021 boğa piyasası sırasında kamuoyunun dikkatini çekti. Ardından Shiba Inu’nun geliştiricileri, basit bir meme taeniolar başlayan şeyin daha meşru bir proje olmasını amaçladı. Bu nedenle birkaç girişimde bulundular. Şimdiye kadar, Shiba Inu ekibi, Shibarium adlı bir Ethereum uyumlu Katman 2 zinciri geliştirdi. Ayrıca, “THE SHIBOSHIS” olarak bilinen sevimli NFT avatarları koleksiyonu, bir Metaverse, bir mobil oyna-kazan oyunu geliştiriyor. Son dönemde ise bir Shiba ekosistemine ait SHI adlı bir stabilcoin çıkarmak için harekete geçti.

Metaverse ve NFT

Yavaş olsa da ilerleme kaydediliyor. Kasım 2021’de, Shiba Inu’nun ilk NFT koleksiyonu THE SHIBOSHIS, hayranların erişimine açık hale geldi. Hayranlar, 10.000 NFT’den birini basmak için acele etti. Böylece Ethereum gas ücretlerini artırarak bir hype kasırgası yarattılar. Nisan ayında, Shiba Inu ekibi, yaklaşmakta olan bir Shiba Inu Metaverse projesi için 100.000 sanal arsa satışı gerçekleştirdi. Metaverse ile ilgili ayrıntılar az olsa da, bu Shiba Inu sadıklarının sanal dünyaya yüklenmesini engellemedi. Bununla birlikte, Shiba Inu geliştiricisi Shytoshi Kusama’nın projeyle ilgili birkaç kısa güncellemesi var. Buna göre ekip, SHIB Metaverse’yi önde gelen bir AAA oyun stüdyosu ile ortaklaşa yapacak.

Shibarium geliyor

Katman-2 Shibarium ağını geliştirme gibi diğer planlar da ilerliyor gibi duruyor. Blockchain şirketi Unification, Shiba Inu ekosisteminin temel katmanını oluşturacak yeni ağı oluşturacak. Shibarium, oyun için optimize edilecek ve Ethereum’dan daha düşük ücretler ve yüksek hıza sahip olacak. Shibarium bu yıl içinde genel beta sürümünü başlatacak. Ayrıca, bağımsız geliştiricilerin ve kullanıcıların ağ ile tam olarak etkileşime girmesine izin verecek. Tamamen piyasaya sürüldüğündeyse, SHIB ve Shiba Inu ile ilgili tüm NFT’ler Shibarium’a taşınacak. Böylece, gelecekteki ekosistem geliştirmeleri doğrudan yeni katman-2 ağında başlayacak.

Oyna-kazan oyunu en çok beklenen hamle

Ancak, Shiba Inu hayranlarını en çok heyecanlandıran, planlanan mobil oyna-kazan oyunu. Kasım 2021’de Shiba Inu Mania’s zirvesinde duyurulan henüz adı açıklanmayan oyunun geliştirilmesine, Activision ve ROKiT gibi üst düzey şirketlerde 25 yıldan fazla deneyime sahip olan William Volk önderlik ediyor. SHIB Metaverse gibi, Shiba Inu oyunu hakkında Volk’un katılımının ötesinde çok az şey mevcut. Volk, en son güncellemesini, üç ay önce Twitter’da yüz yüze bir buluşmaya davetinde paylaştı. Buluşmada, yaklaşan oyundan bir teaser ekran görüntüsü yayınladı.

Bununla birlikte birkaç bilgi daha elimizde var.  Oyun, Pokémon ve Magic: The Gathering’e benzer bir koleksiyon kart oyunu şeklini alacak. Daha yeni güncellemeler Volk liderliğindeki Shiba Inu Games ve Avustralya stüdyosu PlaySide’ın oyunun geliştirilmesinde yer aldığını gösteriyor. Oyunda Shiba Inu’nun yeni tokeni TREAT ile ödüller kazanılabilecek.

Shiba Inu nereye gidiyor?

Shiba Inu’nun geliştiricileri, tokeni tam teşekküllü bir kripto ekosistemine dönüştürmeye kendilerini adadı. Ancak, çeşitli faktörler onların vizyonlarına ulaşmalarını engelleme potansiyeli taşıyor. Shibarium ve kart oyunu, Shiba Inu topluluğu içinde heyecan yarattı. Bununla birlikte, neyin inşa edildiğine ve nasıl çalışacağına dair somut ayrıntılar en iyi ihtimalle belirsiz kalıyor. Bilgiler genellikle en son duyuruları takip eden, merkezden uzak kaynaklardan geliyor. Ek olarak Tokenomikler şüpheli duruyor. Bir başka endişe de Shiba Inu ekosistem girişimlerinin çoğunun daha önce diğer kripto paraların öncülük ettiği fikirlerin kopyaları olması. Tüm bunların yanında, mevcut ayı piyasası ve belirsizlikler de tokene zarar verme potansiyeli taşıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.