Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,545.85
-2.67
ETH
$1,757.44
-3.35
LTC
$93.35
+0.14
DASH
$61.77
-2.7
XMR
$161.83
+0.67
NXT
$0.00
-2.67
ETC
$20.23
-2.88
DOGE
$0.08
-2.63
ZEC
$35.94
-5.72
BTS
$0.01
-2.32

Societe Generale ile Bu Altcoin El Sıkıştı! İşte Detaylar

0 24

Bir Fransız bankası, bir DeFi altcoin projesiyle işbirliğine gidiyor. MakerDAO, Société Générale’nin dijital varlık yan kuruluşuna özel, RWA kasası oluşturulmasını onaylamak için oy kullandı. Artık, OFH tokenlerini teminat olarak yatıran Société Générale–Forge’un, 30 milyon DAI’ye kadar borç alması mümkün. Bu arada MakerDAO’nun şu anda RWA’ya 171 milyon DAI’ye kadar kredi verme imkanı var. Ayrıca ABD hazine bonolarına ve şirket tahvillerine 500 milyon DAI yatırım yapmayı planlıyor.

Société Générale, altcoin projesi MakerDAO ortaklığı ne getiriyor?

kriptohaberler.net olarak bildirdiğimiz üzere MakerDAO, kasalarına Société Générale’i ekliyor. MakerDAO, Société Générale’nin dijital varlık yan kuruluşunu kasalarına entegre etmek için oy kullandı. Yatırım bankasının artık protokolden 30 milyon dolara kadar borç alması mümkün.

Altcoin bugün, Fransız çokuluslu yatırım bankasını Gerçek Dünya Varlıkları (RWA) listesine dahil etmek için oy kullandı. 116.097 MKR (toplam MKR arzının yaklaşık %12’si) 47 farklı seçmen arasında oylamaya karar verdi. Bunların %83,16’sı lehte ve %16,84’ü çekimser kaldı. Bu arada önergeye karşı oy çıkmadı.

Altcoin

Société Générale–Forge’un (SG-Forge), Société Générale’nin dijital varlıklara adanmış bir yan kuruluşu. Bu nedenle MakerDAO yakında, “OFH tokenleri” depozitosu karşılığında aşırı teminatlı DAI kredisi depozitosu alabileceği bir kasa oluşturacak. Bu tokenler, Moody’s tarafından Aaa ve Fitch tarafından AAA olarak derecelendirilen teminatlı tahvilleri temsil ediyor.

Artık, SG-Forge’un, 30 milyon DAI’ye kadar borç alması imkan dahilinde. Ayrıca, diğer MakerDAO kullanıcıları gibi, on-chain tasfiye edilmesi mümkün. Bunun için MakerDAO’nun özellikle RWA kasaları için belirlediği yönergelerin izlenmesi gerekiyor.

MakerDAO, işbirliklerini genişletiyor

Bildiğiniz üzere MakerDAO, merkezi olmayan bir stablecoin ihraççısı. Kullanıcıların, DAI stablecoin’i basmak için teminat sağlaması mümkün. Stablecoin’ler, devlet tarafından ihraç edilen bir para birimi ile paritede kalmak üzere tasarlanmış kripto paralardır. Hemen aklınıza Terra USD (UST)’nin gelmesi ise oldukça normal.

SG-Forge’un OFH tokenleri, MakerDAO’nun ilk RWA’sı değil. Protokol, bir ABD bankası da dahil olmak üzere altı farklı RWA kasasının listelenmesini zaten onayladı. Bu da, geleneksel bir finans kuruluşunun tarihte ilk kez merkezi olmayan bir finans (DeFi) platformuna entegre edildiğini işaret ediyor.

Société Générale dahil, MakerDAO’nun artık teminatlı gerçek dünya varlıkları için 171 milyon DAI’ye kadar kredi vermesi mümkün. Protokol ayrıca, varlıklarını çeşitlendirirken getiri elde etmek amacıyla ABD hazine bonolarına ve şirket tahvillerine 500 milyon DAI yatırım yapmak için adımlar attı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.