Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,692.85
+0.63
ETH
$1,775.14
+1.41
LTC
$93.56
+1.19
DASH
$59.66
+0.03
XMR
$164.40
+1.78
NXT
$0.00
+0.63
ETC
$20.36
-0.29
DOGE
$0.07
-0.19
ZEC
$36.52
+3.16
BTS
$0.01
-0.35

2 Analist, Yatırım Yapılacak 11 Altcoin Duyurdu!

0 14

2 uzman kripto para analisti, mevcut seviyelerden değerlendirilecek 11 altcoin projesini paylaştı. İşte liste ve ayrıntılar…

Analist Carter Maddom, bu 3 altcoin projesini takip ediyor

Ethereum (ETH)

ETH, Ethereum’un yerel kripto para birimidir. 2015 yılında piyasaya sürüldü ve piyasada en çok kullanılan kripto para birimlerinden biridir. İşlemleri tamamlamak için Ethereum ağında kabul edilen tek para birimi olarak hizmet eder. Ethereum, akıllı sözleşmeler ve NFT’ler için uyarlanabilirliği nedeniyle özellikle popülerdir. Blockchain, kripto para birimi alışverişi ve madenciliğinin ötesinde amaçlar için kullanılmaktadır. Ethereum şu anda son 24 saate göre yaklaşık %10 değer kazandı.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin, piyasadaki en popüler kripto para birimlerinden biridir. Kriptoya mizahi yaklaşımı nedeniyle, çoğu kişi maalesef Dogecoin’i işlevsiz olarak kabul ediyor. Ancak bugün, ilk 10 altcoin arasında yer alıyor. Yaşanabilecek iniş ve çıkışlara rağmen, Dogecoin’in takip etmenizi zorunlu kılan destekçileri var. Dogecoin etrafında gelişen topluluk sayesinde, dost canlısı bir altcoin olarak nam saldı. Meşruiyet kazandıkça, analiste göre piyasada daha güçlü coin haline gelecek.

Tether (USDT)

Ethereum gibi Tether de mevcut en iyi kripto para birimleri arasında yer alıyor. Altcoin 2014 yılında piyasa girdi ve Bitcoin aracılığıyla yayınlandı. Kripto dünyasında, Tether bir stablecoin olarak kendisini kitlelerden ayırıyor. Bu durumda dolara bağlı olduğu anlamına geliyor. Teoride, bir Tether 1 USD’ye eşdeğerdir. Bu istikrar, daha az riskli ve geleneksel yatırımlara daha uygun olarak görüldüğü için en popüler kripto paralardan biridir. Şu anda dolaşımda olan 66 trilyondan fazla USDT var. Bu arada, Tether’in piyasa değeri 66.93 milyar dolar.

Bugün Bitcoin, SHIB ve Altcoinler İçin Bilmeniz Gereken 5 Şey!

Tüm bu kripto para birimleri, Blockchain, kripto ve altcoin’leri ana akıma itmede üzerine düşeni yaptı. Bununla birlikte, yukarıdaki dört altcoin, meşruiyetlerini ve hakimiyetlerini kanıtlamıştır.

Uzmanların listesinden 8 altcoin

Dogecoin

Dogecoin, yatırımcıların parasını kolayca ikiye katlayan bir kripto para birimi olduğunu kanıtladı. 2020 ile 2021 ortası arasında Dogecoin’in değeri %12.000’den fazla yükseldi. O zamandan beri, Dogecoin düşüşte. Dogecoin’in 2021’deki rallisini, Elon Musk’ın bir dizi DOGE odaklı tweet’i körükledi. Musk’ın etkisi, Dallas Mavericks gibi spor takımlarının Dogecoin ödemelerini kabul etmeye başladığını gördü. Musk’ın şirketi Tesla, artık Dogecoin ödemelerini de kabul ediyor.

SHIB

Ancak Doge’nin şu anda listede olmasının edeni Musk’ın Twitter’ı satın alma planları. Elon Musk nedeniyle Dogecoin, analistlere göre 2022’de izlenecek ideal bir kripto.

Shiba Inu

Shiba Inu, bir diğer popüler meme coin’dir. SHIB, Ağustos 2020’de piyasaya çıktı. Ardından, Kasım 2021’e kadar %40.000.000’den fazla arttı. Ancak, piyasanın geri kalanı gibi, 2022’de Shiba Inu için işler hiç de güllük gülistanlık değil. Shiba Inu tüm zamanların en yüksek seviyesinden %77 düştü. Bu da onu uzun vadeli herkes için nispeten düşük riskli bir satın alma haline getiriyor

İlginç bir şekilde, Shiba Inu’nun temel temelleri, fiyat düzeltilirken bile gelişti. Örneğin, en son tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından beri, Shiba Inu bir DEX, bir katman-2 çözümü ve bir Metaverse başlattı. Shiba Inu da token yakma etkinlerine devam ediyor. Bu faktörler Shiba Inu’nun içsel değerine katkıda bulunur, ancak bir sonraki boğa döngüsünde yutturmacaya da katkıda bulunmaktadır.

ApeCoin

APE sadece iki aylık ama şimdiden piyasayı kasıp kavuruyor. ApeCoin Mart ayında piyasaya çıktığında, tüm borsalarda anında işlem gördü. Bununla birlikte, piyasasındaki ayı trendi ile çıkmaza giren ApeCoin, şu anda ATH’den %68 düştü. Bu, 2022’de satın almak için oldukça düşük değerli bir kripto para birimi yapar.

Çoğu analist metaverse’in multi-trilyonluk bir piyasa haline gelebileceğini tahmin ediyor. Analistlere göre Apecoin 2022’de veya önümüzdeki 5 yılda 10x yapacak bir coin.

XRP

XRP, hızla büyüyen bir ABD Fintech şirketi olan Ripple’ın desteği sayesinde 2017’de sıcaktı. Ancak Ripple ile olan bu ilişki, 2020’de XRP için sorunlara neden oldu. Bu, SEC Ripple ve kurucularının yasadışı menkul kıymetler ihraç ettiği için peşine düştü. Bu, XRP’yi sert bir şekilde vurdu ve fiyat henüz 2017’nin en yüksek seviyelerine ulaşamadı.

Yine de, XRP için tüm kıyamet ve kasvetli değil. Birçok analist, Ripple’ın S.E.C.’ye karşı kazanma şansının yüksek olduğunu söylüyor. Ayrıca, durum uzadıkça bile XRP’nin benimsenmesi büyümeye devam ediyor. Bu arada, Asya’da birçok banka, sınır ötesi ödemeler için XRP kullanmak da dahil olmak üzere Ripple hizmetlerini kullanıyor. Bu özellikle, sınır ötesi ödeme pazarındaki gücün altında yatan XRP’lerin bir göstergesidir. Bu benimseme, zorluklara rağmen, analiste göre XRP’yi 2022’de satın alınacak en düşük değerli kripto para birimlerinden biri haline getiriyor.

Ethereum 

Ethereum, akıllı sözleşmeler piyandaki en büyük altcoin projesidir. Bugün kripto tokenlerinin çoğu, Ethereum’un ERC-20 standardında çalışıyor. Bu, proje ekosistemi büyümeye devam ederken, ETH için tutarlı ve artan bir talep olduğu anlamına geliyor. Ayrıca, Ethereum oldukça ileriye dönük bir kripto para birimidir. Son beş yılda Ethereum, gas ücretlerinde artışa neden olan ciddi ölçeklendirme sorunları yaşadı. Ethereum, Proof-of-Stake’e geçerek bunu düzeltmeye çalışıyor ve süreç neredeyse tamamlandı.

Ethereum İçin O Seviyelere Hazırlanın

Merge gerçekleştiğinde ve Ethereum 2.0 başladığında, çoğu işlem 2. katman ölçeklendirme çözümleri ile işlemleri off chain olarak tamamlanacak. Bu, maliyetleri düşürecek ve Ethereum’u geliştiriciler için daha çekici hale getirecektir. Geçiş, Ethereum’un uzun vadeli değer takdiri açısından bir artı olan Ethereum’u deflasyonist kılıyor. Bu iyileştirici temellerin yanı sıra, Ethereum, mevcut fiyatlarla en düşük değere sahip kripto para birimlerinden biridir. Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4800 dolara ulaştığından beri, Ethereum %60’ın üzerinde düştü. Büyüyen temelleri ve fiyat düzeltmesi göz önüne alındığında, analiste göre Ethereum’un neden bu yıl yatırım yapılacak en iyi kripto para birimlerinden biri olduğunu görmek zor değil.

Avalanche

Avalanche 3 yaşından küçük ama 2022’de Ethereum’u yenebilecek en iyi kripto olarak ortaya çıktı. Avalanche’ın Dapps için bir fırlatma rampası olarak artan kabulü, düşük işlem ücretleri ve ölçeklenebilirliği ile çok şey yapıyor. AVAX işlem ücretleri işlem başına kuruş maliyetetindedir. Aynı zamanda, aktarım hızı saniyede 4500 işleme kadar çıkmaktadır.

Milyarları Yöneten Şirketten, AVAX ve Bu 7 Altcoin İçin Fon!

Bu özellikler benimsemeyi hızlandırdı ve Avalanche artık TVL üst sıralarda yer alıyor. Bu artan benimsemeye rağmen, Avalanche daha geniş piyasa hareketlerine karşı bağışık değildir. 2022’nin çoğu için, kripto para piyasası düşüşe geçti ve Avalanche da bundan kaçınmadı. Bugün Avalanche, en son zirvelerinden %50’den fazla düştü. Temellerine göre hareket eden bu fiyat düzeltmesi, AVAX’ı 2022’de ABD’de satın alınacak en umut verici kripto para birimlerinden biri haline getiriyor. Özellikle, yükseliş momentumu piyasaya geri döndüğünde, analistlere göre AVAX paranızı kolayca 3 katına çıkarabilen en iyi kripto para birimidir.

Cardano

Cardano, Dapps piyasasında benimsenen en iyi Ethereum rakiplerinden biridir. Ağın güvenliği, Ouroboros Proof-of-Stake algoritmasının ilerici doğasından gelir. Ouroboros, hakemler tarafından gözden geçirilmiştir ve güvenli olduğu kanıtlanmıştır. Aynı zamanda ademi merkeziyetçilik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik arasında güçlü bir dengeye sahip birkaç platform blok zincirinden biridir.

Temel protokolündeki bu gücün yanı sıra, Cardano kısa süre önce akıllı sözleşmeleri tanıttı ve projeler zaten Cardano’nun üzerine inşa edildi. Örneğin, Cardano’nun üzerine inşa edilen bir metaverse platformu var. Tüm bu artan benimseme ve teknik yetenekleriyle Cardano’nun büyüme beklentileri yüksek. Cardano’nun zirveden %50 değer kaybetmesi nedeniyle, mevcut fiyatlarla oldukça düşük değerli bir kripto para birimidir.

Solana

Solana, 2021’de popülaritesini artırdı. Aynı zamanda, DeFi ve NFT’lerde yaygın bir şekilde benimsendiğini gördü. Bunun nedeni Solana’nın rakipsiz ölçeklenebilirliğidir. Solana, 0,001dolar gibi düşük işlem maliyetleriyle saniyede 50 bin işlem gerçekleştirme yeteneğine sahiptir. Ancak bu tür teknik güçlere rağmen Solana’nın kaderi 2021’in 4. çeyreğinden beri o kadar iyi değil. Bunun nedeni, daha geniş kripto para piyasasındaki zayıflık ve Solana’nın ağ kesintisi sorunları.

2022'de Yükselebilecek 8 Altcoin

İyi haber şu ki, Solana en kötüsünü geri bıraktı ve ağ 2022’nin çoğu için istikrarlı. Son olarak, ağa olan güven geri geldiğinden, analiste göre SOL 2022’de satın almak ve uzun vadeli tutmak için oldukça düşük değerli bir kripto para birimi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.