Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,181.39
+0.35
ETH
$1,796.59
+1.92
LTC
$82.18
+1.94
DASH
$58.02
+2.39
XMR
$150.08
-2.03
NXT
$0.00
-6.34
ETC
$20.62
+3.83
DOGE
$0.08
+6.6
ZEC
$36.07
+3.8
BTS
$0.01
+0.96

Aion Nedir? AION Coin Ne İşe Yarar?

0 13

AION, mevcut blok zinciri ağlarıyla gizlilik, ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için tasarlanan çok katmanlı blok zinciri sistemidir. Bu makalede kriptohaberler.net olarak “Aion nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Aion nedir? Ne işe yarar?

AION, mevcut blok zinciri ağlarında bulunan gizlilik, birlikte çalışabilirlik ve ölçeklenebilirlik sorunlarına çözüm olarak tasarlanan çok katmanlı bir blok zinciri sistemidir. Kanadalı bir kurumsal blok zinciri firması Nuco tarafından geliştirilen AION, çeşitli blok zincirleri arasında sorunsuz iletişime izin verir ve uygulamalarının korunmasına yardımcı olur. Zincirler arası birlikte çalışabilirliği kolaylaştıran ve özel blok zinciri yapılarına yardımcı olan güvenilir bir mekanizma üzerinde çalışır. Ayrıca, AION blok zinciri, aracılardan herhangi bir müdahale olmaksızın bir ekosistem sağlar. Ağında, değeri, likit varlıkları ve mantığı kullanıcılar arasında aktarılmaka. Ağ, kripto alanında sınıfının en iyisi güvenlik ve en iyi ekonomik motivasyon teşviklerinden bazılarını sunar. AION, statükoya güvenilir bir alternatif olarak çalışmak üzere inşa edildi. Protokol, teknoloji ve blok zincirindeki en büyük isimlerden bazıları tarafından destekleniyor. Bu nedenle ağ, 500’den fazla endüstri lideriyle stratejik ortaklıklar kurmayı başardı. Bu ağlar arasında Intel, Microsoft, Jaxx, NewAlchemy, Nextblock, Blockchange yer almakta.

AION coin nedir?

Aion (AION), Open Application Network’ın (AION) yerel tokenidir. Bu kriptonun birçok kullanımı var. Örneğin, bahis yapılabilmekte. Bu, sahiplerin Aion’larını sistemde likidite sağlamaya yardımcı olan bir grup stake havuzuna yayabilecekleri anlamına gelir.

Aion nasıl çalışır?

AION, hizmetlerini Aion blok zincirini kullanarak sağlar. Bu dördüncü nesil DeFi özellikli ağ, daha önceki ağ sorunlarını iyileştirmek için ilk günden itibaren oluşturuldu. Blok zinciri, Equihash konsensüs algoritmasından yararlanır. Bu gelişmiş PoW (Proof-of-Work) mekanizması, Bitcoin‘in SHA-256 denklemi gibi daha önceki sürümleri geliştiriyor. Sistem esnektir ve staking gibi tüm üçüncü nesil blok zinciri özelliklerini destekler. Kullanıcılar ayrıca bu protokolü kullanarak DeFi ve NFT tokenleri oluşturabilmekte ve yayınlayabilmekte.

Aion nedir? AION coin nasıl alınır?

Aion şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Aion’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, KuCoin, Bitrue, Pionex. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.