Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,205.82
+0.51
ETH
$1,795.86
+1.55
LTC
$81.40
+0.8
DASH
$57.50
+1.31
XMR
$153.99
+0.52
NXT
$0.00
+0.51
ETC
$20.50
+3.33
DOGE
$0.08
+3.98
ZEC
$35.70
+2.35
BTS
$0.01
-1.7

Bitcoin Ustası Uyardı: Büyük Bir Short Squeeze Bekliyorum!

0 18

Ünlü kripto para veri platformu CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, yeni bir tweet attı. Tweet’inde, Bitcoin (BTC) için “short squeeze” beklentisinde olduğunu aktardı. İşte detaylar…

Ki Young Ju: Bitcoin yatırımcıları short squeeze için tetikte olmalı

Kripto analiz firması CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, Perşembe günü bir tweet’te, önde gelen kripto paranın boğa hareketleri gerçekleştirmesi için önce büyük Bitcoin satıcı tasfiyesini beklediğini açıkladı. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Büyük bir short squeeze bekliyorum. 2020’nin sonlarında, birçok kişi BTC’de kısa pozisyonlar açmaya devam etti. Parabolik boğa koşusu başlamadan önce 10 bin ila 20 bin dolar aralığında tasfiye edildi. O zamanlar, saatlik satın alma piyasa emirlerinin yüzde 10’u kısa vadeli likidasyonlardan geliyordu. Şimdi yüzde 1 civarında.

“Boğa koşusu yakın demiyorum”

Açıklamalarını ikinci bir tweet’te netleştiren Young Ju, bir boğa koşusunun yakın olduğunu söylemediğini vurguladı. Çünkü böyle bir koşunun aylar veya yıllar alabileceğini düşünüyor. Ancak short squeeze olayının yakın olduğunu belirtiyor. Young Ju, “Açık olmak gerekirse, parabolik boğa koşusunun başlamak üzere olduğunu söylemedim” diye tekrarlıyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Sadece dibe yakın göründüğünü söylüyorum. Bu short squeeze olayı gerçekleşene kadar beklemenin zamanı geldi. Bir sonraki parabolik boğa koşusu için birkaç ay veya yıl olabilir; asla bilemeyiz.

BTC fiyatında son durum nedir?

Kripto para biriminin 100.000 dolarlık fiyat noktasını geçeceğine dair umutlara rağmen, Bitcoin’in Kasım 2021’deki zirvesinden yüzde 70’in üzerinde düştüğünü belirtmekte fayda var. Kripto alanındaki son düşüş, giderek zorlaşan bir makroekonomik ortamda Bitcoin’in algılanan riskli teknoloji stokları ile artan korelasyonuna bağlanıyor. 13 Temmuz’da, en büyük kripto para birimi 20.000 dolar seviyesini geri almayı başardı. Ancak piyasa hissiyatı ezici bir şekilde düşüşe devam ediyor. En son güncellemeye göre “Korku ve Açgözlülük Endeksi” “aşırı korku” bölgesinde kalmaya devam ediyor.

Yakın tarihli bir Bloomberg anketi, çoğu bireysel ve kurumsal yatırımcının en büyük kripto para biriminin 10.000 dolara kadar düşmesini beklediğini gösterdi. kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz üzere bazı analistler, Fed’in giderek şahin para politikası uyguladığına inanıyor. En son enflasyon verilerinin ardından Merkez Bankası’nın 100 baz puanlık bir zam açıklaması yapması kuvvetle muhtemel. En iyi kripto para birimi şu anda Binance borsasında 20.538 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.