Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,575.98
+0.53
ETH
$1,802.01
-0.45
LTC
$90.12
-1.05
DASH
$56.79
-1.61
XMR
$160.42
+1.76
NXT
$0.00
+0.53
ETC
$20.47
-1.16
DOGE
$0.07
-1.3
ZEC
$37.54
+0.05
BTS
$0.01
-1.06

Bu Altcoin Kepenk İndirdi: Ama Fiyat Uçuyor!

0 21

12 Haziran’da para çekme işlemlerini askıya alan Celsius, dün Twitter’dan iflas ettiğini duyurdu. Ancak buna rağmen CEL fiyatı hızla yükseliyor. Topluluk tarafından başlatılan “CEL Short Squeeze” altcoin fiyatının %80 toparlanmasına yardımcı oluyor.

Celsius (CEL) fiyatı “short squeeze” nedeniyle patladı

Celsius, kripto olarak kredi veren bir DeFi platformudur. Piyasadaki şiddetli satışlar nedeniyle Three Arrows Capital’in ardından Celsius da iflas ettiğini duyurdu. Kripto şirketi, bölüm 11 iflas başvurusuna göre tahmini yükümlülüklerinin 1 milyar ile 10 milyar dolar arasında olduğunu beyan etti. İflas haberi, Twitter’da  “#CELShortSqueeze” etiketiyle trend oldu. Yatırımcılar sosyal medyadan zor durumda olduklarını paylaştı.

Short squeeze, hızla yükselen fiyatları tetikleyen olağandışı bir durumdur. Meydana gelmesi için alışılmadık derecede short pozisyon açılması gerekir. Bu durum, fiyat beklenmedik bir şekilde yükseldiğinde başlar. Short yatırımcılar, bu esnada zarar eden taraftadır. kriptohaberler.net olarak 14 Temmuz’da yaşananları bu makalede aktardık.

Şu anda, müşteriler ve mevduat sahipleri paralarını geri çekemiyorlar. Bu nedenle birçoğu “CEL Short Squeeze”i potansiyel bir çözüm olarak görmeye başlıyor. CEL fiyatı sadece bir günde yaklaşık %80 artarak 0,42 dolardan 0,83 dolara yükseldi. Yazma sırasında, son 24 saate göre +%20 arttı 0,79 dolardan işlem görüyor.

Topluluklar, altcoin fiyatına müdahale etmek için toplanıyor

Kullanıcılar, sadece üç gün içinde yüzde 500’lük olağanüstü bir fiyat artışı yaşayan VGX fiyatına benzer bir pupm and dump olayını hazırlıyorlar. Voyager Digital’in kripto para birimi olan VGX, sadece 24 saat içinde 0.14’den 1 dolara yükseldi. Tıpkı Celsius gibi, Voyager Digital müşterilerimde paralarını geri alma konusunda karanlıktaydı. Bunu takiben, MetaForm Labs dahil olmak üzere bir dizi grup ve fenomen, VGX’in fiyatını short squeeze yoluyla artırmak için “PumpVGXJuly18” planını açıkladı.

Ayrıca, Santiment’ten alınan Celsius (CEL) balina dağılım verilerine göre, 1-10 milyon CEL tutan balinalar, para çekme yasağı ile iflas başvurusu arasında mevcut arzın sadece %0,87’sini sattı. Bu da balinaların hala önemli miktarda CEL tokene sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca balinalar düzenli olarak satmaya devam ediyor.

Short squeeze karşısında, CEL tasfiyeleri

Borsalarda CEL short’layan satıcılar nedeniyle Celsius’un fiyatı yükseliyor. Coinglass’a göre FTX, Okex ve Huobi gibi borsalarda %80’den fazla short pozisyon var.

Veriler, son 24 saat içinde fiyatı yukarı çeken önemli short pozisyonları ortaya koyuyor. Aslında, grafik günün önemli short pozisyonlarını gösteriyor. Bu da CEL açığının hala devam edebileceğine işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.