Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,372.12
-0.23
ETH
$1,828.79
+1.86
LTC
$89.85
+0.32
DASH
$57.09
+1.22
XMR
$156.88
-1.33
NXT
$0.00
-7.35
ETC
$20.51
+0.49
DOGE
$0.08
+1.11
ZEC
$38.44
+3.25
BTS
$0.01
-1.05

Türklerin Favori Altcoin’i Risk Altında! “Düzeltme Olabilir”

0 37

Türk kripto para yatırımcılarının tercih ettiği STEPN’in uygulamasında etkinlik azalmaya devam ediyor. Bu nedenle altcoin’in GMT tokeni, oynaklıkta bir artışa hazır gibi. Web3 ‘move to earn’ altcoin projesi STEPN, son üç gün içinde BNB Blockchain sürümüne yeni kullanıcı kaydetmedi. Ancak mevcut kullanıcılardan gelen etkinlikler azalmaya devam ediyor. Analistlerin, STEPN değerlendirmelerini ve tahminlerini okuyucularımız için hazırladık.

“Altcoin, kesin düzeltme riski altında”

STEPN’in GMT tokeni, önemli bir fiyat anı için hazırlanıyor gibi. GMT şu anda Nisan ayı sonunda elde ettiği tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,2 doların %77 altında işlem görüyor. Token, 13 Haziran’da 0,53 doları gördükten sonra geçen ay kısa bir süre toparlandı. Yine de STEPN, bir sonraki yönünde dair net bir işaret vermiyor. Ayrıca, durgun bir dönemde kilitlenmiş görünüyor.

12 saatlik grafik, GMT’nin fiyat hareketinin yükselen bir üçgen oluşturduğunu gösteriyor. Konsolidasyon paterni, STEPN’in 1,10 dolar direncini veya 0,79 dolar destek seviyesini aşması durumunda %50’lik bir fiyat hareketinin gelebileceğini öngörüyor. Bu hedef, üçgenin Y ekseninin yüksekliğinden türetilir.

AltcoinGMT 12 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Teknik göstergeler GMT’nin fiyatı konusunda kararsızlık gösteriyor. Bununla birlikte on-chain aktivite oldukça karamsar bir görünüm arz ediyor. Oyunun BNB Blockchain versiyonundaki aktif oyuncu sayısı son iki ayda yaklaşık %96 oranında düştü. Ayrıca, son üç gün içinde yeni BNB oyuncusu katılmadı. Benzer bir eğilim, uygulamanın Solana’daki amiral gemisi versiyonunda da yaşanıyor. 26 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 104.149 kullanıcı kaydetti. Ancak, daha sonra, 14 Temmuz itibariyle aktivitede %80’lik bir düşüşü temsil eden sadece 20.777 oyuncu var.

AltcoinSTEPN BNB Blockchain aktif kullanıcıları / Kaynak: Dune Analytics

Kullanıcı etkinliği STEPN’in düşüşte olduğunu gösteriyor. Bunula birlikte, long veya short bir pozisyona girmeden önce GMT’nin fiyatının 1,10 ile 0,79 dolar aralığı dışında kesin bir kapanışını beklemek önemli. Sadece bu ilgi alanından sürekli bir çıkışın, GMT’nin bir sonraki adımını belirlemeye yardımcı olması mümkün. Bu gerçekleşene kadar dikkatli olunmasında fayda var.

STEPN nedir?

Türklerin favori altcoin’lerinden biri olan STEPN, Solana Blockchain’deki GameFi öğelerine sahip. Altcoin, kendine özgü bir ‘Web3 yaşam tarzı uygulamasıdır’. Play-to-earn oyununun özelliklerini bir fitness uygulamasıyla birleştirerek ‘move-to-earn’ adlı yeni bir kategori oluşturuyor. Kullanıcılar, yürürken veya koşarken oyun içi para kazanmak için kullanabilecekleri NFT spor ayakkabı satın alıyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.