Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,366.68
+6.04
ETH
$1,813.45
+5.56
LTC
$92.02
+6.91
DASH
$57.92
+5.71
XMR
$157.93
+2.55
NXT
$0.00
+6.04
ETC
$20.83
+5.58
DOGE
$0.08
+5.69
ZEC
$37.41
+4.44
BTS
$0.01
+3.08

Analist, Dipten Toplanacak 7 Altcoin’in İsmini Verdi!

0 16

Bazı uzmanlar, kripto piyasasının 2030 yılına kadar 250 trilyon doların üzerinde piyasa değerine ulaşmasını bekliyor. Bu nedenle, bu yolda piyasa öncülük edecek bazı altcoin’leri şimdiden listeye almak önemli. Ayrıca, mevcut dip fiyatlar göz önüne alındığında, yüksek potansiyeller için en ideal zamanlardan birinde olabilir. Yazının devamında, analist Muslim Farooque’in listesinden, dip fiyatlardan toplanacak en iyi 7 altcoin projesine göz atalım.

Dip fiyattan toplanacak en iyi 7 altcoin projesi

Cardano

Cardano (ADA), kripto kışına rağmen ağ yükselmeleriyle gündeme gelen altcoin projelerinden biridir. Geçen sonbaharda, Cardano ağı Alanzo ile akıllı sözleşmelerle uyumlu hale geldi. Akıllı sözleşme işleviyle kullanıcılar, merkezi olmayan alışverişleri, NFT alışverişlerini ve diğer uygulamaları etkin bir şekilde oluşturabilir. Sonuç olarak, şu anda Cardano üzerinde platformda 3.000’den fazla akıllı sözleşme bulunmaktadır.

Ayrıca, eklenen işlevsellik, platformun TVL metriğini Ocak ayında 1 milyondan 110 milyon doların üzerine çıkardı. Cardano’nun geliştiricileri, trafikteki artışa hazırlanırken, işlemleri etkin bir şekilde hızlandıran, ücretleri düşüren ve akıllı sözleşme işlevselliğinin daha fazla düzenlenmesine olanak tanıyan “Vasil gard fork”ı da piyasaya sürdü. Bu nedenle, ADA, yıpranan kripto sektöründe uzun vadeli en iyi seçimlerden biri olmaya devam ediyor.

Polkadot

Polkadot, internetin geleceğini kolaylaştırmak için tasarlanan bir Blockchain ağıdır. Diğer Blockchain’lerin etkin bir şekilde iletişim kurmalarını sağlar. Şu anda saniyede 1.000’den fazla işlem gerçekleştirebiliyor ve gelecekte saniyede 1 milyon işleme ulaşmayı planlıyor.

Ayrıca, mimarisine yeni Blockchain’ler eklemeye devam eden, oldukça ölçeklenebilir bir platform olduğu kanıtlanmıştır. Geçen yılın sonlarında, proje ekibi DOT üzerinde proje üretmeye teşvik için bir yarışma düzenledi. Bu nedenle Polkadot, her Blockchain bir diğerine bağlanabileceği bir değer teklifi sunar.

Dash

Kullanıcıların finansal işlemleri gerçekleştirmek için Blockchain ağlarını tercih etmelerinin ana nedenlerinden biri, anonimliktir. Bu nedenle, Dash gibi gizlilik odaklı altcoin projeleri, kullanıcıları için sağlam gerçek dünya yararları sunar. DASH, esasen ucuz ödemelere olanak tanıyan ve kullanıcı dostu bir deneyim sunan bir kripto paradır. 2014 yılında XCoin olarak piyasaya girdi. Ancak daha sonra ismini Darkcoin olarak değiştirdi. Şimdi adı Dash.

Dipten Toplanacak 7 Altcoin

Dash’in daha benzersiz yönlerinden biri, kullandığı “master node” adı verilen bir sistemdir. Masternode’lar, çeşitli ağ özelliklerine erişime izin veren özel sunuculardır. Bu öğeler, birkaç saniye içinde tam olarak onaylanmış işlemlere izin veren InstantSend’i içerirken, CoinJoin’deki başka bir özellik, işlem sırasını maskeler. Master node’ları çalıştıran kullanıcılara daha sonra Dash madenciliğinden blok ödülleri sunulmaktadır.

Stellar Lumens

Stellar Lumens, hızla büyüyen merkezi olmayan Blockchain ağlarından biri olarak ortaya çıktı. Esas olarak dünya çapında para transferi için kullanılmaktadır. Stellar, belirli bir para birimini tercih etmek zorunda kalmaması için XLM kullanır. Her kullanıcının bir işlem gerçekleştirmek için az sayıda XLM tutması gerekir.

Dipten Toplanacak 7 Altcoin

Stellar, iki ana Blockchain metriğinde inanılmaz derecede başarılı oldu: hız ve işlem maliyetleri. Ağındaki işlemler yalnızca 0,00001 lümene mal olmaktadır. Bu arada işlemler üç ila beş saniye içinde gerçekleşir. Ayrıca geliştiriciler, platformda uygulamaları, mikro ödeme hizmetlerini, varlık alışverişlerini ve diğer ilgili uygulamaları kolayca oluşturabiliyorlar. Platformun en dikkate değer kullanıcılarından biri, ağ üzerinde küresel bir havale ödeme sistemi kuran IBM’dir (IBM). Bir yıl içinde Stellar, kullanıcı hesaplarını 3 milyona ulaştı.

Neo

Neo (NEO), varlıkları etkin bir şekilde dijitalleştirmek için akıllı sözleşmeleri kullanan, gelişmekte olan bir Blockchain ağıdır. Çin’de kurulan ilk PoS akıllı sözleşme Blockchain’i olduğu için genellikle “Çin Ethereumu” olarak anılmaktadır. Ayrıca, kripto yasağı, şu anda ülkenin Blockchain tabanlı hizmet ağının bir parçası olduğu için ilerlemesini etkilemek için çok az şey yaptı.

Dipten Toplanacak 7 Altcoin

Çin piyasanın devasa boyutu, Neo için sağlıklı bir büyüme pistine işaret ediyor. Ayrıca, toplam arzının %70’inden fazlası dolaşımda. Bu da değerinin zaman içinde artabileceğini gösteriyor. Faydası göz önüne alındığında, yatırımcılar Neo’yu Ethereum’a karşı bir hedge olarak tutabilirler.

Sandbox

Sandbox (SAND), sanal arazi mülkiyetini, topluluk katılımını ve NFT’leri ustalıkla birleştiren, metaverse’de yer alan merkezi olmayan bir Blockchain oyunudur. VoxEdit, kullanıcıların NFT’ler, videolar, koleksiyonlar ve diğer ilgili öğeleri oluşturup oyuna aktarmalarını sağlayan amiral gemisi yazılım hizmetidir. Ayrıca, bu varlıklar daha sonra Sandbox’ın SAND tokenleri için satılıyor.

Blockchain ağı, ünlülerle çok fazla popülerlik kazandı. kriptohaberler.net olarak aktardığımız üzere, DJ Steve Aoki ve Snoop Dogg gibi müzik endüstrisindeki en büyük isimlerden bazıları, diğer ünlüleri ve hayranlarını da aynı şekilde cezbetmesi gereken platforma yatırım yaptı.

Ek olarak, en ikonik oyun şirketlerinden biri olan Atari, Sandbox’ta arazi satın aldı. Kullanıcıların SAND veya Atari token’lerini etkin bir şekilde harcayabilecekleri sanal bir tema parkı oluşturmayı amaçlıyor. Bu nedenle, diğer şirketlerin platforma yatırım yapmasının ve oyna-kazan oyunlarına genişlemesinin yolunu açtı.

Avalanche

Avalanche (AVAX), hızı ve ölçeklenebilirliği ile bilinen Blockchain ağıdır. Ayırt edici özelliği, birincil ağ ve üç destekleyici zincir ile yapısında yatmaktadır. Birincil ağ esasen her chain’i korurken, ağdaki diğer chain’ler belirli bir amaç için kullanılmaktadır. Üç destekleyici chain, sözleşmelerin yürütülmesinde, varlık alışverişinde ve doğrulayıcıların koordinasyonunda yer alır. Sonuç olarak, işlem kapasitesi neredeyse sınırsız hale gelir ve işlemler genellikle birkaç saniye içinde tamamlanır.

Avalanche için bir diğer avantaj ise Ethereum ile bağlantısıdır. Kullanıcılar, varlıkları iki ağ arasında sorunsuz bir şekilde aktarabilmektedir. Ethereum, tartışmalı bir kullanım durumları listesiyle en popüler Blockchain ağlarından biridir. Avalanche’ın Ethereum ile derin bir bağlantısı olması, yolun aşağısında temettü ödemeye devam etmesi gereken büyük bir artı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.