Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,372.12
-0.23
ETH
$1,828.79
+1.86
LTC
$89.85
+0.32
DASH
$57.09
+1.22
XMR
$156.88
-1.33
NXT
$0.00
-7.35
ETC
$20.51
+0.49
DOGE
$0.08
+1.11
ZEC
$38.44
+3.25
BTS
$0.01
-1.05

DOGE, SHIB, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri Çıktı!

0 31

Bitcoin ve DOGE dahil birçok altcoin, kilit genel direnç seviyelerine geri döndü. Ancak, boğalar sürekli bir kopuş sağlamak için yeterli ivmeyi toplayacak mı? Ayrıca, daha yüksek seviyeler, ayılar tarafından agresif satışlara tanık olmaya devam edebilir mi? Analist Rakesh Upadhyay, bu soruların cevabını öğrenmek için en büyük 10 kripto parayı inceliyor.

Kripto piyasasına genel bir bakış

Piyasadaki toparlanma, 21.000 dolar seviyesinin üzerine çıkan Bitcoin (BTC) tarafından yönetiliyor. Ancak BlockTrends analisti Caue Oliveira, on-chain verilerin Mayıs ayından bu yana “balina aktivitesinde” bir düşüş gösterdiğini söylüyor. Ayrıca, Terra (LUNA) olayı sırasındaki aktivite telaşını engellediğini kaydediyor.

Çin’de yapılan bir anket, çoğu katılımcının Bitcoin’in çok daha fazla düşebileceğine inandığını gösteriyor. Ayrıca, katılımcıların yaklaşık %40’ı, fiyat 10.000 dolara düşerse Bitcoin alacaklarını söylüyor. Seçmenlerin sadece %8’i Bitcoin 18.000 dolara düşerse satın almaya ilgi gösteriyor.

dogeGünlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

kriptohaberler.net’dan takip ettiğiniz üzere, milyoner yatırımcı Kevin O’Leary, kripto piyasalarının büyük olasılıkla ‘büyük oynaklığa’ tanık olacağını söylüyor. Ayrıca, hızlandırılmış bir büyüme aşamasına girmeden önce ‘tam bir panik’ durumuna girebileceğini kaydediyor.

Buna ek olarak ‘aptal yöneticiler’ tarafından yönetilen şirketlerin zorluklarla karşılaşacağını belirtiyor. Ancak bunun daha güçlü şirketlerin yükselişiyle sonuçlanacağını da ekliyor. Şimdi analiz zamanı…

BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA analizi

Bitcoin (BTC)

BTC, 13 Temmuz’da simetrik üçgenin destek çizgisinin altına düştü. Ancak ayılar daha düşük seviyeleri sürdüremedi. Bu, boğaların düşüşü satın aldığını ve fiyatı 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (20.842 dolar) ittiğini gösteriyor.

Boğaların, ayıların kontrolünü kaybedebileceğini belirtmek için fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutması gerekecek. 20 günlük EMA’nın üzerinde, toparlanmanın 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (23.753 dolar) kadar uzaması muhtemel.

BTC

Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanışın, BTC’nin dibe vurmuş olabileceğini göstermesi mümkün. Bu olumlu görüş, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve destek çizgisinin altına gerilerse geçersiz olabilir. Böyle bir hareket, önemli destek bölgesinin 18.626 dolar ile 17.622 dolar arasında yeniden test edilme olasılığını artırır.

Ethereum (ETH)

ETH, 12 Temmuz’da yükselen üçgen formasyonunun destek çizgisinin altına düştü. Ancak ayılar daha düşük seviyeleri sürdüremedi. Fiyat 1.006 dolardan yükseldi ve 13 Temmuz’da üçgene yeniden girdi. Bu, üçgenin altındaki kırılmanın bir ayı tuzağı olabileceğini gösteriyor.

ETH

Alıcılar, fiyatı 1.280 dolar ve 50 günlük SMA (1.358 dolar) genel direncinin üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, ETH’nin 1.679 dolarlık model hedefine doğru bir ralli başlatması mümkün. Bu arada, ayıların 1.700 dolarlık kırılma seviyesinde güçlü bir meydan okuma oluşturması bekleniyor. Bir başka olasılık da fiyatın 1.280 dolardan düşmesi. Bu durumda ETH’nin tekrar üçgenin destek çizgisine düşmesi olası. Ayıların üstünlüğü elde etmek için ETH’yi 998 doların altına düşürmesi gerekecek.

Binance Coin (BNB)

BNB, 13 Temmuz’da güçlü desteği 211 dolardan toparlayarak boğaların bu seviyeye düşüşleri satın aldığını gösteriyor. Yardım rallisi 14 Temmuz’da 20 günlük EMA’nın (233 dolar) üzerine çıktı. Şimdi, boğalar fiyatı 50 günlük SMA’ya (250 dolar) itmeye çalışacak.

BNB

20 günlük EMA düzleşti ve göreceli güç endeksi (RSI) pozitif bölgede. Bu da boğaların geri dönüşte olduğunu gösteriyor. 50 günlük SMA’nın üzerinde bir kırılma ve kapanış, BNB’nin 183 dolarda dibe vurma olasılığını artırması olası. Bunun, kuzeye doğru 300 dolara doğru bir yürüyüşe başlaması muhtemel.

Alternatif olarak, fiyat 50 günlük SMA’dan düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına gerilerse BNB’nin 211 dolara düşmesi mümkün. Bunun, BNB’yi birkaç gün daha 211 ile 250 dolar arasında tutması olası. 211 doların altında bir kırılma ve kapanışın, kritik desteğin 183 dolardan olası bir yeniden test edilmesinin yolunu açması mümkün.

Ripple (XRP)

XRP, güçlü desteği 0,30 dolardan toparlayarak boğaların seviyeyi canlı bir şekilde koruduğunu gösteriyor. 15 Temmuz’da toparlanma, zorlu bir bariyer görevi gören düşüş trendi çizgisine ulaştı.

XRP

Fiyat, 20 günlük EMA’nın (0,33 dolar) altında kırılır ve devam ederse, hissiyatın negatif kalacağını ve traderların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Ayılar daha sonra fiyatı 0,30 dolardan güçlü desteğe çekmek için bir girişimde bulunacak. Bu seviye yol verirse, XRP’nin azalan bir üçgen modelini tamamlaması olası. Bunun, düşüş trendinin yeniden başlamasına işaret etmesi mümkün.

Tersine, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa, azalan üçgen formasyonunu geçersiz kılacaktır. Bir düşüş formasyonunun başarısızlığı, agresif ayılar tarafından kısa bir kaplamaya yol açabileceğinden, genellikle bir yükseliş işaretidir. XRP’nin daha sonra 0,45 dolara yükselmesi muhtemel.

Cardano (ADA)

ADA, 13 Temmuz’da kritik desteği 0,40 dolardan sekti ve boğaların seviyeyi korumaya çalıştığını gösterdi. Yardım rallisi, sert bir direnç olarak hareket edebilecek 20 günlük EMA’ya (0,46 dolar) ulaştı.

ADA

Fiyat 20 günlük EMA’dan keskin bir şekilde düşerse, 0,40 doların altında bir kırılma olasılığı artar. Bunun, düşüş trendinin bir sonraki ayağını başlatması ve ADA’yı 0,33 dolara indirmesi mümkün. Aksine, boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine iterse, düşüş trendinin zayıflayabileceğini düşündürür. ADA’nın daha sonra ayıların tekrar güçlü bir meydan okuma oluşturabileceği 0,54 dolara yükselmesi olası.

SOL, DOGE, DOT, SHIB ve AVAX analizi

Solana (SOL)

SOL, 11 Temmuz’da üçgenin altına düştü. Ancak ayılar bu avantajdan yararlanamadı ve fiyatı 31 dolardan acil desteğin altına çekemedi. Fiyat 13 Temmuz’da 32 dolardan döndü ve hareketli ortalamaların üzerine çıktı.

SOL

Alıcılar, fiyatı üçgenin direnç çizgisinin üzerine çıkarmaya ve sürdürmeye çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, SOL’un 25 dolardan düşük bir seviye oluşturmuş olabileceğini düşündürür. SOL’un daha sonra 48 dolara doğru bir yukarı hareket başlatması mümkün. Hareketli ortalamalar bir yükseliş geçişini tamamlamanın eşiğinde ve RSI pozitif bölgede. Bu da boğaların hafif bir kenarı olduğunu gösteriyor. Bu olumlu görüşü geçersiz kılmak için ayıların fiyatı 31 doların altına çekmesi gerekecek.

Dogecoin (DOGE)

DOGE, 12 Temmuz’da 0,06 dolarda anlık desteğin altına düştü. Ancak güçlü bir toparlanma kaydetti. Daha sonra 13 Temmuz’da seviyenin üzerine çıktı. Bu, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor.

doge

Alıcılar şimdi fiyatı hareketli ortalamalarda genel direncin üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, DOGE fiyatının 0,08 dolara ve ardından 0,09 dolara yükselmesi mümkün. Aksine, DOGE fiyatı hareketli ortalamalardan aşağı dönerse, ayıların kontrolde kaldığını gösterecektir. Satıcılar daha sonra DOGE fiyatını 0,05 dolardan kritik desteğe düşürmeye çalışacaklar. Bu seviyenin altında bir kırılma ve kapanışın, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başladığını göstermesi muhtemel.

Polkadot (DOT)

DOT, 12 Temmuz’da 6,36 dolarlık güçlü desteğin altına düştü. Ancak 13 Temmuz’da 6 dolardan toparlandı. Bu, boğaların agresif ayıları tuzağa düşürmeye çalıştığını gösteriyor.

doge

Fiyat, güçlü bir direnç olarak hareket edebilecek 20 günlük EMA’ya (7,02 dolar) ulaştı. Alıcılar fiyatı bu seviyenin üzerine çıkarırsa, 50 günlük SMA’ya (7,94 dolar) doğru bir ralli olasılığı artar. Bu direncin üzerinde bir kırılmanın, DOT’un dibe vurmuş olabileceğini göstermesi olası.

Bu varsayımın aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar fiyatı 6 doların altına düşürmek için bir girişimde daha bulunacaklar. Bunu başarırlarsa, DOT’un 5 dolara doğru aşağı yönlü hareketine başlaması mümkün.

Shiba Inu (SHIB)

SHIB, 12 Temmuz’da 0.000010 doların altına düştü. Ancak daha düşük seviyeler boğaların güçlü alımlarını çekti. Bu, Shiba Inu fiyatını 13 Temmuz’da 0,000010 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıkardı.

doge

Alıcılar, Shiba Inu fiyatını 15 Temmuz’da 20 günlük EMA’nın (0,00010 dolar) üzerine çıkardı. Bu da genel dirence 0,000012 dolarda olası bir yükselişin kapılarını açıyor. Bu seviyenin, ayılar tarafından yeniden güçlü satışlar çekmesi mümkün.

Shiba Inu fiyatı 0,000012 dolardan düşerse, SHIB’in tekrar 0,000010 dolara düşmesi muhtemel. Buna ek olarak, birkaç gün daha bu iki seviye arasında sıkışıp kalması olası. Öte yandan, boğalar Shiba Inu fiyatını 0,000012 doların üzerine çıkarırsa, SHIB’in 0,000014 dolara yükselmesi mümkün. Yavaş yavaş yükselen 20 günlük EMA ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların hafif bir avantajı olduğunu gösteriyor.

Avalanche (AVAX)

AVAX, bir molada tamamlanacak ve genel direncin üzerinde 21,35 dolardan kapanacak bir yükselen üçgen deseni oluşturdu.

doge

20 günlük EMA (18,73 dolar) düzleşti ve RSI orta noktada, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Bu denge, fiyatı 21,35 doların üzerine çıkartır ve sürdürürse boğalar lehine dönecek. Bu olursa, AVAX’ın 29 dolarlık model hedefine yükselmesi muhtemel.

Bu olumlu görüş, fiyat genel dirençten düşerse ve destek çizgisinin altına gelirse kısa vadede geçersiz olabilir. Bunun, boğa kurulumunu geçersiz kılması ve 13.71 dolara olası bir düşüş için kapıları açması mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.