Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,366.68
+6.04
ETH
$1,813.45
+5.56
LTC
$92.02
+6.91
DASH
$57.92
+5.71
XMR
$157.93
+2.55
NXT
$0.00
+6.04
ETC
$20.83
+5.58
DOGE
$0.08
+5.69
ZEC
$37.41
+4.44
BTS
$0.01
+3.08

Ethereum İçin Beklenen Tarih Açıklandı! İşte Olacaklar

0 31

Verilere göre, Ethereum (ETH)’un “Merge”ü, 19 Eylül’de planlanmakta. Veriler, Week in Eth News’in kurucusu Evan Van Ness tarafından paylaşıldı. Bu sırada, çeşitli testnet lansmanları da gerçekleşecek. İşte detaylar…

Ethereum için önemli güncelleme 19 Eylül’de!

Daha önce aynı hesap, Ethereum’un Eylül sonunda yeni güncellemeye geçeceğini varsayıyordu. Ağdaki güncellemelerin merkezi olmayan yapısını göz önüne alırsak güncelleme biraz gecikmeliydi. Beklenenden ‌daha hızlı teslim edilebileceğine dair önemli bir sorumluluk reddi içeriyordu. Yayınlar listesinde, kullanıcılar 27 ve 28 Temmuz’da Goerli/Prater istemcilerinin gelmesini bekliyor. Goerli testnet’teki Merge güncellemesinin 11 Ağustos’ta ve Bellatrix güncellemesinin Eylül başında PoW’u sonlandırmasını bekliyor.  Böylece, Ethereum’u 19 Eylül’de Merge için hazır hale getirmesini bekliyorlar.

Kripto para piyasası, Bitcoin (BTC) kritik 20.000 dolarlık destek seviyesinin bir an için üzerinde kaldığı için istikrar belirtileri göstermeye başlıyor. Ancak bu sırada, piyasa değerine göre en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) da geçen hafta fiyatını önemli ölçüde artırdı. Buna rağmen yatırımcılar, elindeki ETH’leri satıyor gibi görünüyor. İşte detaylar…

Ethereum Merge nedir? Merge, Ethereum tarihinde en çok beklenen ve önemli güncellemelerden biridir. Çünkü ağın gelişim sürecini değiştirecektir. Eski proof-of-work (PoW) algoritmasını geride bırakarak proof of stake’e tam bir geçiş yapacaktır. Yükseltme, Blockchain’in mevcut yürütme katmanının yeni konsensüs katmanı olan Beacon Chain ile bağlantısını temsil ediyor. Ethereum’un güncellenmiş sürümü, enerji yoğun madenciliği ortadan kaldıracak ve stake edilmiş ETH kullanarak ağı güvenli hale getirecek.

Ethereum’u çevre dostu hale getirmenin yanı sıra güncelleme, ağın güvenliğini, ölçeklenebilirliğini ve sürdürülebilirliğini artırmak için tasarlandı. Çünkü 2021 boğa koşusu, ETH’nin yüksek yük dönemlerinde kullanılamaz hale geldiğinden toplu kabul için henüz hazır olmadığını kanıtladı. Bu nedenle, kullanıcıların ağı daha düşük ücretlerle kullanmasına izin veren layer-2 ağlarının ortaya çıkışına tanık olduk.

Bu Altcoin Projesinden 2 Müjde: Yeni Ortaklık ve Listeleme!

ETH fiyatında ve piyasada son durum

kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz üzere son volatilitenin ardından, Bitcoin yükselişe geçti. 20.000 doların üzerine çıktı. Altcoinler de bugün, Ethereum’un büyük çift haneli dalgalanmasının öncülüğünde yeşile döndü. Yükselişe, ETH öncülük etti. İkinci en büyük kripto para birimi günlük ölçekte yüzde 11’den fazla arttı. 1.200 doların üzerinde işlem görüyor. Bu, 9. Merge gölge fork’unun faaliyete geçmesiyle geldi. Benzer etkileyici kazanımlar, Solana ve MATIC gibi daha büyük piyasa değerine sahip olan altcoin’lerden geliyor. Her ikisi de yaklaşık yüzde 12 arttı. Sonuç olarak, SOL 40 dolara yakın oturuyor, MATIC ise 0.7 dolarda.

Ripple, Dogecoin, Polkadot, Shiba Inu ve Avalanche da yeşilde iyi durumdayken, BNB, ADA ve TRX daha mütevazı kazançlar kaydetti. Alt ve orta büyüklükteki alt grupların çoğu benzer bir şekilde performans gösterirken, tüm kripto para birimlerinin kümülatif piyasa değeri günde 50 milyar doların üzerine çıktı. 900 milyar doların oldukça üzerinde bulunmakta.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.