Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,575.98
+0.53
ETH
$1,802.01
-0.45
LTC
$90.12
-1.05
DASH
$56.79
-1.61
XMR
$160.42
+1.76
NXT
$0.00
+0.53
ETC
$20.47
-1.16
DOGE
$0.07
-1.3
ZEC
$37.54
+0.05
BTS
$0.01
-1.06

Pangolin Exchange Nedir? PNG Ne İşe Yarar?

0 20

Pangolin Exchange nedir? Pangolin Exchange, Avalanche Blockchain üzerinde çalışan, AMM tabanlı bir merkeziyetsiz borsadır (DEX). Bu makalede Pangolin Exchange nedir, nasıl çalışır, özellikleri nelerdir gibi merak edilen soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, merak eden okurlarımız için hazırladık. Gelin birlikte inceleyelim.

Pangolin Exchange nedir?

Pangolin Exchange, Avalanche üzerinde çalışan ve tüm Avalanche ve Ethereum tokenlerini destekleyen bir merkeziyetsiz borsadır (DEX). AMM tabanlı bu DEX, varlık fiyatlarını bir sipariş defteri yerine algoritma ile düzenler. Aslında Pangolin, rakibi Uniswap ile AMM modelini kullanır. Ancak işlem ücretlerini Uniswap’a göre çok küçük bir kısmına indirir ve işlemleri anında sonuçlandırır. Bu sayede kullanıcı deneyimini büyük ölçüde iyileştirmektedir. Pangolin, hız ve düşük masraflı yapısını Avalanche üzerine inşa edilmesine borçludur. Ayrıca DEX topluluk odaklı, açık, adil ve demokratik bir yönetişime sahiptir. Buna en iyi örnek borsanın yerel tokeni olan PNG coin’de görülür. PNG tokenlerinin hiçbiri Pangolin ekibi için ayrılmamıştır ve “adil dağıtım” adı verilen bir modelle dağıtılmıştır.

PNG token nedir? Ne işe yarar?

PNG token Pangolin borsasının yerel yönetişim tokenidir. Topluluk odaklı bir DEX olan Pangolin, PNG sahipleri tarafından yönetilmektedir. PNG sahipleri, teklif verme ve oy kullanma gibi avantajlar elde eder. Bunun yanı sıra token, madenciler ve sahipler için ödül görevi görür. Mevduat sahipleri, PNG yoluyla işlem ücretlerinden tasarruf eder ve ödeme alır. Bununla birlikte Pangolin, işlem ücretlerinin %0,30’unu likidite sağlayıcılarına yönlendirmektedir. PNG sahipleri, likidite madenciliği yoluyla pasif gelir elde edebilmektedir. Ek olarak PNG, staking özelliğini de barındırır. Kullanıcılar tokenlerini stake ederek Wrapped AVAX (WAVAX) kazanabilmektedir.

Pangolin Exchange nedir? Özellikleri nelerdir?

Swap: Pangolin’de token swap basit, uygun maliyetli ve yüksek hızlıdır. Aslında bu, diğer AMM platformlarının sahip olduğu bir özelliktir. Ancak Pangolin borsasının uygulandığı hız ve verimlilik, tüccarlar için önemli maliyet tasarrufları sağlamaktadır.Likidite Ekleme: Token sahiplerinin havuzlara likidite eklemesine izin verir. Likidite sağlayıcıları, havuza sahip olduğunuzun bir temsili olan PGL tokenleri alır. Ayrıca, havuzdaki paylarıyla orantılı olarak %0.25 kazanç elde eder. Ücretler havuza eklenir, gerçek zamanlı olarak tahakkuk eder ve likidite çekme yoluyla talep edilebilir. Böylece kullanıcılar likidite sağlamaya teşvik edilmektedir.Likidite Madenciliği: Başarılı bir havuz oluşturduktan veya mevcut bir havuza likidite ekledikten sonra PGL tokenleri alırsınız. Bu kripto paralar, bir likidite havuzundaki sahipliğinizin bir temsilidir. PGL sahipleri, varlıklarını, katılan havuzlardan birine yatırarak PNG yönetişim tokenleri kazanmak için kullanabilmektedir.PNG Stake: Kullanıcılar, Wrapped AVAX kazanmak için PNG varlıklarını stake edebilirler. Bu, Avalanche Rush teşvik programının bir parçasıdır.

Tüm bunların yanı sıra Pangolin, oldukça hızlı bir borsadır. Bununla birlikte, hızlı işlemler karşılığında cüzi miktarda işlem ücreti talep etmektedir. Proje, tamamen topluluk odaklı bir biçimde gelişmeye devam etmektedir. Son olarak, adil, şeffaf ve kullanıcı odaklı altcoin dağıtım modeli, yatırımcıları çekmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.