Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,467.79
+0.75
ETH
$1,831.18
+2.52
LTC
$89.47
+0.45
DASH
$57.11
+2.64
XMR
$155.63
-1.58
NXT
$0.00
-6.44
ETC
$20.57
+1.83
DOGE
$0.08
+1.68
ZEC
$38.20
+3.86
BTS
$0.01
+0.18

Ripple İçin 3 Büyük Haber Geldi: XRP Patlayacak Mı?

0 23

SEC ile olan yasal mücadelenin yanında, Ripple bugün 3 önemli haberle gündeme geldi. Bu haberler XRP fiyatının sıçramasına yardımcı olacak mı?

NFTMaster, Ripple ağına genişlediğini duyurdu

İlk haberde, ücretsiz NFT uygulaması olan NFTMaster, NFT platformunu Ripple XLS-20 Devnet’te başlattığını duyurdu. NFT yatırımcıları artık NFTMaster üzerinden NFT işlemlerini yapabilirler.

XRP Ledger Ripple ağında NFT’leri desteklemek için Ocak 2022’de XLS-20 adlı yeni bir öneriyi tanıttı. Bu güncellemenin yardımıyla geliştiriciler NFT’ler üzerinde işlem yapabilmektedir. XRP Ledger böylece, NFT’lerin inşası ve geliştirilmesi için popüler platformlardan biri haline geliyor.

Asya Pasifik’ten CBDC’lere daha fazla destek, Ripple ilk sırada

Merkez bankalarına kriptoyu yönetmek için güvenli bir çözüm sunan XRP Ledger’ı tanıttıktan sonra, Ripple yeni haberlerle ortaklıklar gündeme geliyor. Şirket, ledger teknolojisinin CBDC’lerin temeli olacağını uzun süredir sürdürüyor. CBDC (Merkez Bankası Dijital Para Birimi), kriptoların küresel kabülü için önemli bir aşamadır. Ripple, bu alanda yürüttüğü çalışmalarla sektöre öncülük ediyor.

Habere gelince, Bank for International Settlements tarafından yapılan bir ankete göre, 10 merkez bankasından dokuzu şu anda CBDC’leri araştırıyor. Ayrıca, finans kurumlarındaki liderlerin %85’i, kendi ülkelerinin önümüzdeki dört yıl içinde kendi kripto paralarını piyasa süreceğini düşünmektedir. Ripple ayrıca, 14 Temmuz’da yayınladığı bir raporda, Asya Pasifik bölgesinin CBDC’lerin geleceği konusunda en iyimser bölge olduğunu ortaya koydu. Bu konuda gelecek gelişilmeleri aktarıyor olacağız.

Jed McCaleb’in XRP cüzdanı tükenmek üzere

Jed McCaleb, Ripple’dan ayrıldıktan sonra tazminat olarak 9 milyar XRP aldı. Kendisi bunları sattıkça gündeme gelen bir isimdir. XRPscan’e göre, eski Ripple CTO’su Jed McCaleb’in cüzdanında toplam 5,3 milyon XRP bulunuyor. Cüzdanda bugün 2,77 milyon XRP kaldı. Ancak cüzdana bugün 2,8 milyon XRP transfer edildi. McCaleb’in neden böyle bir miktarla tamamlama ihtiyacı duyduğunu bilmiyoruz. Ancak son satışı öncekilerle orantılı yapmak amacıyla olduğu varsayılabilir.

Haftanın başından bu yana, Jed McCaleb’in XRP pozisyonu 11.2 milyon XRP düştü. Yapılan işlemlere bakılırsa, XRP satışları, XRPL ekosistemi aracılığıyla 4.7 milyon XRP’lik limit emirleriyle sabah saatlerinde gerçekleşti. Cüzdan boşaltma aynı hızda devam ederse, XRP topluluğunun en geç yarına kadar MacCaleb’in “yükünden” kurtulma şansı var.

kriptohaberler.net haberlerinde yer verdiğimiz üzere, Jed McCaleb, belirli aralıklarla kilidi açılan XRP’leri satmasıyla meşhurdur. Ancak eski Ripple CTO’sunun bakiyesi tükenmek üzere. Bu satışlar daha önce XRP fiyatında satış baskısına neden olmuştu.

XRP patlayacak mı?

Bu arada, XRP yaklaşık 0,335 dolar destek/direnç seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. Yüksek alım hacmi ve direncine doğru ivmesi göz önüne alındığında, analistler XRP’nin sıçramaya hazırlandığı görüyor.

Uzmanlara göre XR fiyatının gerçekten de böyle bir fiyat hareketi şansı var. Özellikle McCaleb’in XRP pozisyonlarını doğrudan satması gibi olumlu haberler varsa.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.