Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,575.98
+0.53
ETH
$1,802.01
-0.45
LTC
$90.12
-1.05
DASH
$56.79
-1.61
XMR
$160.42
+1.76
NXT
$0.00
+0.53
ETC
$20.47
-1.16
DOGE
$0.07
-1.3
ZEC
$37.54
+0.05
BTS
$0.01
-1.06

SHIB, DOGE ve Daha Fazlası: Meme Coinler Nereye Gidiyor?

0 29

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, meme coin’ler, birçok tanınmış kamu figürünün onları desteklediği popüler bir kripto para birimi türü haline geldi. Geçen hafta, Shiba ınu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) gibi meme coin’ler, kripto para piyasasında en çok konuşulan projelerin başında geldi. LunarCrush tarafından hazırlanan bir rapora göre, DOGE, sosyal medyada en çok bahsedilen beşinci kripto para birimiydi. DOGE ile ilgili 300.000’den fazla kelime yazıldı ve yaklaşık 900.000 etkileşim aldı. Köpek temalı kripto para birimi olan SHIB, geçen hafta sosyal etkileşimler açısından en popüler altıncı kripto olarak sıralandı.

SHIB ve DOGE gibi meme coin’lerin geleceği var mı?

Tüm meme coin’lerin toplam piyasa değeri yaklaşık 15 milyar dolar ve Dogecoin, pazarın neredeyse yarısına sahip olarak sağlam bir liderliğe sahip. Meme coin’lerin bir geleceği olup olmadığını anlamak için önce onları bugüne kadar neyin yönlendirdiğini bilmemiz gerekiyor. Piyasa değerine göre en büyük köpek temalı meme coin olan DOGE’nin, geçen hafta, fiyat performansı olarak diğer meme coin’lere oranla en kötü performans gösteren kripto para birimi olması dikkat çekti… Tersine, ElonDoge (EDOGE) son yedi günde yaklaşık yüzde 21,21,96’lık bir artışla mükemmel bir performans sergiledi, ancak EDOGE için 24 saatteki 1.164 dolarlık işlem hacmi son derece küçük ve şu anda bir kripto para balinası fiyatı kolayca çökertebilir.

Doğaları gereği meme coin’ler, fiyatlarını artırmak için spekülasyona güveniyor. Bu yüzden çoğu meme coin, Elon Musk’ın Twitter hesabına odaklanmış durumda. Aynı zamanda çok riskli varlıklar olarak kabul edilmelerinin nedeni de budur. Sosyal medya uyarımı nedeniyle piyasaya girmek veya çıkmak için diğer yatırımcılara güveniyorlar. Kripto para birimlerinin çeşitli yönlerini çevreleyen spekülasyonlara rağmen, popüler meme coin’lerin tokenomikleri iyi değil. Örneğin, DOGE sonsuz sayıda token kaynağına sahipken, SHIB, devasa arzını yakmak için ekibine güvenen oldukça merkezi bir kuruluştur.

Shiba Inu yönetimi satış yapmıyor

Shiba Inu (SHIB)’nun 0,0000080 dolarlık düşük seviyesinden 0,000010 dolarlık en yüksek seviyesine çıkması, SHIB’in güçlü bir talep gördüğünün gerçek bir göstergesidir. Haziran ayında dibe vurduktan sonra da durum böyle olmaya devam etti. Balina işlem sayısı son birkaç günde arttı. Ancak, piyasada gözlemlenen büyük satışlarla tutarlı değil. Çeşitli balina sınıflarının arzı da artmaktadır. Son 30 günde 10 milyondan fazla Shiba Inu coin adresinin değişmemesi, Shiba Inu yönetiminin satış yapmadığını gösteriyor. Artan balina sayısına rağmen, satın alma baskısı piyasayı yukarı çekecek kadar güçlü değil. Bu hareket, verilerin toplam işlemlerin yalnızca küçük bir bölümünü temsil etmesinden kaynaklanmaktadır.

SHIB

Buna rağmen, balina faaliyeti, şirketin güçlü bir talep gördüğünün hala olumlu bir işareti. Artan yatırımcı sayısı Shiba Inu’da daha fazla pozisyona yol açtı. Kripto para birimi fiyatının mevcut fiyatından bir sonraki direnç seviyesi olan 0.000112 dolara yükselmesi bekleniyor. Tahminlerine göre, Shiba Inu yıl sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.00008845 dolara ulaşacak. Bu arada, meme coim’lerin gelişimi konusundaki tartışmalar çok ilginç olmaya devam ediyor. Halkın hala bu coin’lere duyduğu ilgi ise oldukça açık. Meme coin projelerinin gelecekte nasıl performans göstereceğini görmek ilginç olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.