Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,545.85
-2.67
ETH
$1,757.44
-3.35
LTC
$93.35
+0.14
DASH
$61.77
-2.7
XMR
$161.83
+0.67
NXT
$0.00
-2.67
ETC
$20.23
-2.88
DOGE
$0.08
-2.63
ZEC
$35.94
-5.72
BTS
$0.01
-2.32

16 Wall Street Analisti: Haftaya Altın O Rakamlarda Olabilir!

0 21

Son anketler, Wall Street analistleri ve Main Street yatırımcıları arasında artan düşüş hissini ortaya koydu. Buna göre altın fiyatının, yakın vadede ons başına 1.700 doların altına düşmesi mümkün.

Altın piyasasının durumu

Yatırımcılar, FED’in enflasyonu düşürmek için agresif bir şekilde faiz oranlarını yükseltmesini bekliyor. Bu nedenle, altın piyasasındaki duyarlılık birkaç hafta içinde soğudu. Bu ortamda, reel getiriler ABD doları ile birlikte yükseldi. Böylece, değerli metal için iki büyük finansal dalgalanma ortaya çıkmış oldu. Bununla birlikte ABD doları, önemli bir dönüm noktasına ulaşarak 20 yılın ardından euro ile eşitlendi. Bu nedenle altın fiyatları bu hafta neredeyse bir yılın en düşük seviyesine geriledi. Analistler, altının 1.700 sterline düşmesine rağmen piyasada büyük bir kapitülasyon hareketi olmadığını söylediler.

altın

Alliance Financial’ın altın satıcısı Frank McGee, daha fazla trader’ın zarardaki pozisyonlarını tasfiye etmek zorunda kalması nedeniyle altın fiyatlarının düşmesini beklediğini söyledi. Ayrıca, kıdemli teknik analist Jim Wyckoff, teknik görünümün piyasa hakimiyeti hakkında aktardıklarını paylaştı. Buna göre düşüş eğiliminde olan yatırımcılar yakın vadede piyasanın kontrolünü elinde tutuyor. Wyckoff, “Grafikler tamamen düşüşte. Ayrıca fiyatlar için en az dirençli yol da belli. Yani aşağıya doğru yatay olarak kalmaya devam ediyor” dedi.

16 Wall Street analisti altının geleceğini tahmin etti

Kitcho News’in düzenlediği bir ankete 16 Wall Street analisti katılım sağladı. Bu analistlerin üçü yani %19’u yakın vadede altın konusunda yükseliş bekliyor. Bu analistler, altının fiyatı için boğa bir tahmine sahip. Bununla birlikte, altı analist (%50), altının değerinde düşüş bekliyor. Beş analist ise, altının önümüzdeki haftaki fiyat seviyeleri için tarafsız kalmayı tercih etti. Yani çoğunluk, altın fiyatlarında düşüş beklentisi içerisinde.

Bu arada, çevrimiçi Main Street anketleri de gerçekleşti. Bu anketlerde katılımcılar, 1.107 oy verdi. Oyların 441’i veya %40’ı altının önümüzdeki hafta yükseleceğini tahmin ediyor. Diğer 458 katılımcı yani tüm oyların %41’i önümüzdeki hafta fiyatın düşmesini bekliyor. Son olarak %19’a tekabül eden 209 seçmen yakın vadede altın fiyatı için tarafsız kalmayı tercih etti. Bununla birlikte ankete katılım, bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı. kriptohaberler.net olarak bildirdiğimiz üzere yatırımcılar, piyasaya karşı çok daha dikkatli ve şüpheci hareket ediyor.

Altın fiyatı yükselecek mi?

Piyasada güçlü bir düşüş hissi var. Ancak, bazı analistler henüz altından vazgeçmeye hazır değil. Bu analistler değerli metalin teknik olarak aşırı satıldığını söylüyor. Yani varlığın, mevcut fiyatlarından bir sıçrama yapmasının mümkün olduğunu savunuyorlar. Darin Newsom Analysis başkanı Darin Newsom, altının aşırı satıldığını söyleyenler arasında yer alıyor. Eğer altın, Cuma günü 1,695 doları tutabilirse, haftaya sıçrayacağını iddia ediyor. Bununla birlikte aynı analist, doların önümüzdeki hafta biraz soğuyacağını tahmin ediyor. Bununla birlikte piyasalar, TÜFE verilerinin ardından FED’den 100 baz puanlık faiz artışı bekliyor. Forexlive analistine göre bu, altın için bir yardım rallisini tetikleme potansiyeli taşıyor. Bununla birlikte piyasanın çoğunluğu, altının 1.675 dolardaki kritik desteği tutup tutamayacağını merak ediyor. Bu seviye kaybedilirse, fiyatlar daha da düşecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.