Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,372.12
-0.23
ETH
$1,828.79
+1.86
LTC
$89.85
+0.32
DASH
$57.09
+1.22
XMR
$156.88
-1.33
NXT
$0.00
-7.35
ETC
$20.51
+0.49
DOGE
$0.08
+1.11
ZEC
$38.44
+3.25
BTS
$0.01
-1.05

Başarılı Analist, Bu Altcoin’lere Dikkat Çekti: Daha Fazla Çökeceğiz!

0 31

Makalelerimizde görüş ve analizlerine sıkça yer verdiğimiz başarılı bir kripto para analisti, son ABD enflasyon verilerinin potansiyel yansımalarını analiz ederek, bazı altcoin projelerine dikkat çekti.

Analist: Bitcoin ve birçok altcoin tarafından hissedilecek çok fazla olumsuzluk var

Guy takma ismiyle bilinen ünlü kripto para analisti, takipçileri için yayınladığı yeni bir videoda, 71.400 abonesine, Haziran ayındaki enflasyon rakamlarının piyasalarda şok etkisi yarattığını açıkladı. Başarılı analist ayrıca, yeni verilerin ABD enflasyonunun kırk yılın en yüksek seviyesinde olduğu anlamına geldiğini de açıkladı. Guy, bu yüksek enflasyon rakamlarının kargaşanın tam boyutunu bile ortaya çıkarmayabileceğini öne sürdü ve şunları söyledi:

Vay. Yüzde 9.1. Bu, Haziran ayı için dün elde ettiğimiz ABD enflasyon rakamıydı ve piyasayı oldukça şaşırttı. Mayıs ayı rakamı yüzde 8,6 ve dünkü açıklama için beklenti yüzde 8,8 idi. Pek çok insan yüzde 9 demiyordu ama rakamlar artmaya devam ediyor… Yeni açıklanan rakamların hemen arından piyasalarda ciddi bir sarsılma yaşandı. Bunun nedeni, virajın etrafında ne olduğunu, yani daha agresif oran artışlarını bilmeleridir… Dünkü enflasyon rakamlarının açıklanmasından önce, FED bu ayın sonlarında toplandığında piyasalar 50 ila 75 baz puanlık bir artış bekliyordu. Bu beklenen rakamlar şimdilerde ise arttı. Faiz oranı vadeli işlemlerini kullanan Fed’in izleme aracının, bir sonraki Fed toplantısında 100 baz puanlık bir artış olasılığı yüzde 75’tir. Tam yüzde bir. Bazılarına çok fazla gelmeyebilir, ama inan bana, öyle… [100 baz puanlık bir artış] giderek daha olası görünüyor.

Başarılı Analist, Bu Altcoin Projelerine Dikkat Çekti: Daha Fazla Çökeceğiz!

Başarılı kripto para analisti ayrıca, Fed’in uluslararası alanda böyle bir hamle yapan tek kuruluş olmadığını belirtti. Kanada dün 100 baz puanlık bir artış açıkladı ve İngiltere Merkez Bankası kısa süre önce 25 baz puanlık bir artış açıkladı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, baz puanlar, faiz oranlarındaki değişikliklere atıfta bulunan finansal terimlerdir – bir baz puan, yüzde 1/100’e eşittir. Tam yüz baz puan, faiz oranlarını yüzde bir değiştirir. Guy daha sonra verilerin, altcoin projeleri ve kripto para endüstrisi üzerindeki olası etkilerini de anlattı ve şunları söyledi:

Piyasalar üzerindeki etki söz konusu olduğunda, Bitcoin ve altcoin projeleri ilk düşüşten toparlanmış gibi görünüyor. Ayrıca, piyasanın şu anda bu 100 baz puanlık rakamla, en azından faiz oranı vadeli işlemlerini fiyatladığı görülüyor. Gerçekten 100 baz puanlık bir artış görürsek, bunun hala piyasada bir çöküşe yol açabileceğini düşünüyorum. Bunun nedeni, bunun hala eşi görülmemiş bir hareket olması ve içinde bulunduğumuz ekonomik girdabın tüm ciddiyetini işaret etmesidir. Belki de büyük resmin pek de güllük gülistanlık olmadığı ortaya çıkıyor ve daha sonra Fed piyasaları yumuşatmaya karar veriyor. Beklenenden daha az olursa, bu en azından geçici olarak piyasalar için bir nimet olabilir. Ancak kısa ve orta vadede hala çok fazla ters rüzgar görüyorum… Kripto piyasalarının kendilerinin de bizi aşağı çeken benzersiz zorlukları var. Örneğin, dün Voyager’ın iflasına ek olarak, Celsius nihayet Bölüm 11’e girdi. Bu gelişmeler tüm kripto para piyasaları tarafından hissedilecek çok fazla yansıma ve olumsuzluk içiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.