Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,523.84
+5.53
ETH
$1,820.53
+5.31
LTC
$92.62
+6.39
DASH
$58.32
+4.93
XMR
$157.03
+1.89
NXT
$0.00
+5.53
ETC
$20.88
+4.56
DOGE
$0.08
+5.76
ZEC
$37.30
+2.64
BTS
$0.01
+4.55

ARPA Chain Nedir? ARPA Coin Ne İşe Yarar?

0 12

ARPA Chain, blok zincirinden bağımsız bir Katman-2 hesaplama ağıdır. Bu makalede kriptohaberler.net olarak “ARPA Chain nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

ARPA Chain nedir? Ne işe yarar?

ARPA Chain, gizliliği koruyan bir hesaplama ağı olarak çalışmak üzere oluşturulan bir Katman-2 ölçeklendirme çözümüdür. Bu, veri gizliliği ve güvenliği için yüksek standartları korur. Aynı zamanda blok zinciri ağlarının işlem hacmine çarpıcı bir destek sunabileceği anlamına gelir. ARPA, gizliliği ve hesaplama doğruluğunu korumak için Secure Multi-Party Computation (SMPC) ve gizli paylaşım teknolojisini kullanır. Arpa Chain, gizliliği koruyan blok zinciri uyumlu bir bilgi işlem ağıdır. Blockchain agnostik olan ve geniş çapta kullanılabilen bir katman-2 çözümüdür. Arpa Cryptographic olarak özel akıllı sözleşmeleri destekler. Ayrıca kullanım sırasında harika veri gizliliği ve ölçeklenebilen hesaplamalı parçalama sağlar. Proxy akıllı sözleşmeleri, blok zinciri ve hesaplama ağı arasında bir kanal görevi görür.

Arpa Chain, veri kullanımını mülkiyetten ayırmak ve veri kiralamayı sağlamak amacıyla Nisan 2018’de kuruldu. Arpa’nın MPC protokolü, veri güvenliğini sağlarken çeşitli işletmeler için ortak veri analizi ve veri sinerjileri sağlar.

Geliştiriciler, kredi sahtekarlığı önleme, özel veri cüzdanları ve anahtar yönetim sistemleri gibi uyumlu blok zincirlerinde gizliliği koruyan dApp’ler oluşturabilmekte. Arpa, Chainlink, ISO, JD.com, Sinochem Group, CAICT ve Elrond dahil olmak üzere çeşitli kuruluşlar ve teknoloji işletmeleri ile çalışır. Ayrıca Arpa token kullanıcılarının 230’dan fazla ülkede seyahat ürünleri rezervasyonu yapmasına izin vermek için Travala ile ortaklık kurdu.

ARPA coin nedir?

ARPA coin ARPA Chain’in yerel tokenidir. Token sahipleri, veri için ödeme yapmak veya hesaplama gücü özelliğini kullanabilmekte. Ek olarak alanı kiralamak dahil olmak üzere ağın tüm özelliklerine ve işlevlerine erişebilir. ARPA tokeni, hesaplama maliyetinizi, veri kiralamanızı, model kullanım ücretlerinizi karşılamak ve değer göndermek için kullanılır. Bu token ayrıca en iyi performans gösteren çeşitli borsalarda takas edebilirsiniz. Özellikle ARPA, 2.000.000.000 tokenlik sınırlı bir arza sahip bir ERC-20 tokenidir.

ARPA Chain nasıl çalışır?

ARPA Chain (ARPA) ekosistemi, özel bir blok zinciri, yardımcı program tokeninden oluşmakta. Buna ek olarak birden çok tescilli sistemden oluşur. Ağ, blok zincirleri birbirine bağlamak ve ağı güvenceye almak için bir köprü olarak proxy akıllı sözleşmelerinden yararlanır. Ağ yapısı node’lar, sağlayıcılar, tüketiciler ve destekçilerden oluşur.

ARPA coin nasıl alınır?

ARPA Chain şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. ARPA Chain’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, MEXC, Bitget, BingX. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.