Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,366.68
+6.04
ETH
$1,813.45
+5.56
LTC
$92.02
+6.91
DASH
$57.92
+5.71
XMR
$157.93
+2.55
NXT
$0.00
+6.04
ETC
$20.83
+5.58
DOGE
$0.08
+5.69
ZEC
$37.41
+4.44
BTS
$0.01
+3.08

Axie Infinity Nedir? AXS Coin Ne İşe Yarar?

0 42

Axie Infinity, Ethereum üzerine inşa edilen Pokémon’dan ilham alınan blok zinciri tabanlı bir oyundur. Bu makalede kriptohaberler.net olarak “Axie Infinity nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Axie Infinity nedir? Ne işe yarar?

Axie Infinity, kullanıcıların oyun ve ekosisteme katkı yoluyla token kazanabilecekleri, Pokémon’dan ilham alınan, NFT tabanlı bir oyun platformudur. Oyun mekaniği öncelikle Axies adı verilen dijital evcil hayvanlarla savaşma, toplama ve yetiştirme etrafında döner. Bu Eksenler, NFT’ler olarak tasarlanmıştır. Bu nedenle her birinin oyunda kendi benzersiz değeri vardır. Doğrudan başka bir Axie ile değiştirilemez. Oyuna katılmak için yeni oyuncuların en az üç Axies satın alması veya ödünç alması gerekir.

AXS coin nedir?

AXS, Axie Infinity oyunu için oluşturulan bir Ethereum tabanlı yönetişim tokenidir. NFT pazarındaki oyun içi satın alımlar şu anda ether kullanılarak yapılsa da Sky Mavis, AXS’i Axie Infinity Marketplace’in yerel para birimi yapmayı planlamakta. Ayrıca oyuncular, oyunun gelecekteki gelişiminde doğrudan söz sahibi olmak için platformun yönetişim mekanizmasına katılmak için AXS tokenlerini stake edebilmekte. Kullanıcıların tokenlerini stake etmesine izin vermek, ödüller kazanırken AXS tokenlerini tutmak için bir teşvik sağlar. Tüm oyuncular için Axie Infinity deneyiminin dağıtılan mülkiyetine ve yönetimine izin verir. Son olarak, Sky Mavis, Axis Infinity oyununda yenilik ve gelişmeyi teşvik etmekte. Buna yardımcı olmak için bir topluluk hazinesi yaratmayı amaçlamaka. Topluluk hazinesi, Axie Infinity’deki satın alma ücretlerinden elde edilen gelirlerden oluşmakta. Bunun yanı sıra oyuncular tarafından oluşturulan stake ödüllerinin bir kısmını alacak.

Axie Infinity nasıl çalışır?

Axie Infinity‘nin temel oynanışı, Axie Infinity deneyiminin kalbindeki benzersiz yaratıklar olan Axies ile savaşmaya ve onları yetiştirmeye odaklanmakta. Axies, hem onları diğer Axies’lerden ayırt etmek hem de nadirlik düzeylerini belirlemek için kullanılan sınıf ve vücut parçaları gibi belirli bir dizi özellik ile tanımlanmakta.

Oynanış

Diğer sıra tabanlı oyunlar gibi, Axies de savaşmak içindir. Ayrıca savaştaki etkinlikleri dört istatistik tarafından belirlenmekte.

Savaşlar

Axie Infinity oyuncuları, Axie’lerini tahtaya yerleştirmek için çeşitli taktikler ve stratejiler kullanarak üçe karşı üç savaşlarda Axies‘lerini diğer oyunculara karşı karşıya getirir. Bu oyunun merkezinde, Axie’nin rakiplerinin sağlığını tüketmek için gerçekleştirebilecekleri saldırı hareketlerini belirleyen Yetenek Kartları bulunur. Her Yetenek Kartı, kendi vücut konfigürasyonuna ve sınıfına bağlı olduğundan, ilgili Axie’ye özeldir.

Breeding

Tıpkı gerçek dünyadaki benzerleri gibi, Axies kendi benzersiz özelliklerine ve yeteneklerine sahip yeni yavrular yaratabilmekte. Axies, her bir breeding olayının daha fazla SLP gerektirmesiyle birlikte yedi kata kadar üreyebilmekte.

Land

Axie Infinity, oyuncuları yalnızca yaratıkları toplamak ve takas etmekle sınırlamaz. Ayrıca oyuncuların, Lunacias adı verilen Axies için ev olarak hizmet veren araziler satın almalarını sağlar. Geliştiriciler ayrıca Lunacia yazılım geliştirme kiti aracılığıyla bu arsalar içinde benzersiz oyunlar yaratabilecekler.

Axie Infinity nedir? AXS coin nasıl alınır?

Axie Infinity şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Axie Infinity’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, OKX, BTCEX, Bybit. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.