Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,467.79
+0.75
ETH
$1,831.18
+2.52
LTC
$89.47
+0.45
DASH
$57.11
+2.64
XMR
$155.63
-1.58
NXT
$0.00
-6.44
ETC
$20.57
+1.83
DOGE
$0.08
+1.68
ZEC
$38.20
+3.86
BTS
$0.01
+0.18

Ayı Piyasası Mı? Bu NFT Coin Çılgın Fiyatlara Gidiyor!

0 20

CryptoPunk koleksiyonundan bir NFT coin, ayı piyasasına meydan okuyan şaşırtıcı bir satış gördü.

Bu NFT coin ayı piyasasının ortasında milyon dolarlara satıldı

CryptoPunk koleksiyonundan bir NFT coin, ayı piyasasına meydan okuyarak 3,3 milyon dolara satıldı. Yeni sahibi bunun için 2.691 ETH’yi gözden çıkardı.

CryptoPunk, rastgele tasarlanan özel benzersiz karakterleri içeren 10.000 parçalık bir resim koleksiyonudur. Koleksiyonunda 6.039 erkek Punk ve 3.840 kadın Punk var. Bu NFT’lerden biri olan “Punk 4156”, dün 3,3 milyon dolar karşılığında yeni sahibine ulaştı. Mevcut ayı piyasası ortasında gelen işlem, dakikalar sonra manşetlerde yer aldı.

CryptoPunk satışlarını Twitter’dan bildiren CryptoPunks Bot, alıcının bunun neden yaptığı hakkında şunları söylüyor:

3,2 milyon dolar o maymun için bir şaka ama sahibi için kabul etmesi cazip gelebilir. +169ETH’lik bir galibiyet burada hiçbir şey değil ama o maymunu ETH 4111 dolar iken 10.26 milyon dolara satın aldı. Bu teklifi kabul etmek 7 milyon dolarlık bir zarara yol açacaktır.

Piyasanın durgunluk içinde olmasıyla birlikte, bu satış son zamanların en değerli NFT işlemlerinden biridir. Satın alma, CryptoPunk koleksiyonunun taban fiyatını daha da yükseltti. Koleksiyon, NFT’lere yönelik duyguların soğumuş olmasına rağmen, bu yaz bir canlanma gördü. Bir başka nadir CryptoPunk, bu haftanın başlarında 2,6 milyon dolara satın alındı. Geçen Haziran ayında, 12 milyon dolarlık Ethereum karşılığında bir CryptoPunk NFT yeni alıcısına geçti.

CryptoPunks’ın arkasında kimler var?

NFT projesi, American Larva Labs stüdyosunun imzasını taşıyor. Larva Labs, Kanadalı yazılım geliştiricileri Matt Hall ve John Watkinson tarafından kurulan bir şirkettir. Bu arada CryptoPunks, bu projenin Neuronmancer romanı William Gibson, Blade Runner filmi ve müzik sanatçısı Daft Punk’ın da aralarında bulunduğu bir siberpunk topluluğu olan Punk London’dan ilham almıştır.

Yukarıdaki muazzam satışlar nedeniyle, CryptoPunk NFT’lerin neden bu kadar popüler olduğunu merak uyandırıyor. CryptoPunk popülaritesini artıran kilit faktörlerden biri, Ethereum ağındaki ilk projelerden biri olmasıdır. Kısacası, proje NFT coin piyasasının öncüsüdür. Aynı zamanda BYAC, PudgyPenguins ve daha pek çok benzer sanat eseri için ilham kaynağı olmuştur. Ek olarak, CryptoPunks koleksiyonunu değerli kılan bir başka neden de, şimdiye kadar satılan en nadir ve en pahalı CryptoPunk NFT haline gelen Alien Avatar gibi benzersizliğidir.

kriptohaberler.net’dan takip ettiğiniz üzere, geçtiğimiz günlerde CryptoPunk koleksiyonun bir NFT daha milyon dolarlık teklif aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.