Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,181.39
+0.35
ETH
$1,796.59
+1.92
LTC
$82.18
+1.94
DASH
$58.02
+2.39
XMR
$150.08
-2.03
NXT
$0.00
-6.34
ETC
$20.62
+3.83
DOGE
$0.08
+6.6
ZEC
$36.07
+3.8
BTS
$0.01
+0.96

Jed McCaleb, O Altcoin’i Satmayı Bıraktı! Peki Neden?

0 22

Jed McCaleb altcoin satışına ara vermiş gibi görünüyor. Önceden, sürekli olarak XRP satışlarıyla gündeme gelen Ripple eski yetkilisi McCaleb bir süredir satış gerçekleştirmiyor. Peki, neden? İşte detaylar…

Jed McCaleb, artık altcoin satışı gerçekleştirmiyor

Verilerin gösterdiği gibi Jed McCaleb’in “tacostand” isimli kripto para cüzdanında hala 5 milyon XRP’ye sahip olması, onları satma sürecini duraklattığı izlenimini veriyor.  Ripple Labs’ın kurucu ortağı ve Ripple’ın eski baş teknoloji sorumlusu Jed McCaleb, uzun süredir agresif bir şekilde XRP satıyor. Önceki veriler, 16 Temmuz’a kadar biteceğini gösteriyordu, ancak mevcut rakam, hala 1,79 milyon dolar değerinde 5,32 milyon XRP’ye sahip olduğunu gösteriyor.

McCaleb, 2013 yılında Ripple’ın kuruluşundan sorumlu CTO olarak çekirdek ekibin bir parçasıydı. Ancak sonunda 2014 yılında şirketle olan ilişkilerini kopardı ve Stellar adında başka bir blockchain girişimi kurdu. Şirketten ayrılmadan önce, Ripple onu yaklaşık 9 milyar XRP para birimi ile ödüllendirdi. Ripple ve yöneticileri kayıt dışı menkul kıymetler satmakla suçlandığından, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple ve yöneticilerine karşı davasına onu dahil etmedi. Ayrıca federal yetkililer, XRP varlıklarını satmasını engellemek için herhangi bir çaba göstermedi.

Bu arada McCaleb, kripto para birimi sektöründe etkili bir figür olmaya devam ediyor. Ripple’ı kurmadan önce, 2014’te saldırıya uğrayıp kapatılana kadar baskın bir Bitcoin ve altcoin ticaret platformu olan Mt. Gox borsasının kurucusuydu. Ripple’dan ayrıldıktan sonra rakip bir ödeme ağı olan Stellar’ı (XLM) kurdu. Jed McCaleb’in XRP zulasını satmayı durdurması, kişisel bir nedenden dolayı anlık bir ara verdiği anlamına gelebilir. Ayrıca, zulasını satmanın Ripple ile olan son bağını koparacağını görerek, bırakmayı zor bulduğu anlamına da gelebilir.

Ripple İçin 3 Büyük Haber Geldi

XRP desteği genişliyor: İşte Ripple’daki son gelişmeler

Bu sırada, ünlü bir kripto para borsası olan Bitrue, XRP’yi yeni çiftlerle listeledi. kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz üzere Bitrue, 10 yeni çiftin listelenmesiyle XRP desteğini genişletiyor. XRP dostu kripto borsasının yakın tarihli bir tweetine göre XRP, MANA, SAND, ALGO, BTTC, HBAR, AAVE, CHZ, DENT, APE ve AR kripto para birimleri için bir baz çifti görevi görecek. WhaleStats’a göre XRP, son 24 saatte en iyi 1.000 BSC balinası arasında en çok kullanılan akıllı sözleşmelerden biri olmaya devam ediyor.

XRPL artık akıllı sözleşmeler sunan bir test ağına sahip. XRPL Labs’e göre, Hooks Testnet V2 birkaç ay önce sessizce tanıtıldı. Geliştiricilerin XRPL üzerinde layer 1 akıllı sözleşmeleri oluşturmasına, test etmesine, dağıtmasına, tetiklemesine ve sorun gidermesine olanak tanıyan web tabanlı bir geliştirme ortamı olan Hooks Builder da yakın zamanda duyuruldu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun avukat-müvekkil ayrıcalığı iddiaları, Sulh Hakimi Sarah Netburn tarafından Ripple için bir zaferle reddedildi. Yargıç, 2018 Hinman konuşmasının kripto düzenlemesiyle hiçbir ilgisi olmadığı iddialarının ardından SEC’i “ikiyüzlülük”le suçladı.

6 Altcoin: Çöküş mü Yükseliş mi Olacak?

Aynı zamanda eski SEC yetkilisi William Hinman’ın SEC danışmanından yasal tavsiye aldığını iddia etti. Mahkeme, “Kanıtlar, iletişimlerin baskın amacının yasal tavsiye sağlamak olmadığını ortaya koyuyor” dedi. Ayrıca eski Ripple danışmanı Fed’in üst düzey yetkilisi olarak onaylandı. Senato tarafından FED’de denetimden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapması onaylandıktan sonra, eski bir Ripple danışmanı olan Michael Barr, ABD’deki en önemli düzenleyici pozisyonlardan birini üstlenecek. Barr, yeni görevinde, geleneksel finansal sistemin kripto para birimleriyle, özellikle de bir bütün olarak kripto piyasası için gerekli olan stablecoin’lerle nasıl etkileşime girdiği konusunda söz sahibi olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.