Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,467.79
+0.75
ETH
$1,831.18
+2.52
LTC
$89.47
+0.45
DASH
$57.11
+2.64
XMR
$155.63
-1.58
NXT
$0.00
-6.44
ETC
$20.57
+1.83
DOGE
$0.08
+1.68
ZEC
$38.20
+3.86
BTS
$0.01
+0.18

Kripto Para Milyarderi, Sert Çıktı! İşte Yorumları

0 32

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), kripto para birimlerine yönelik eleştirileri değerlendirdi. Bu bağlamda, kriptonun herhangi bir kullanım durumu olmadığına inanan eleştirmenlere sert çıktı.

SBF, kripto paranın ödemelerdeki rolünü vurguladı

Baş harflerinden ilhamla SBF olarak da bilinen Samuel Bankman-Fried 30 yaşında Amerikalı bir girişimci. Ancak asıl niteliği SBF genç bir kripto para milyarderi ve yatırımcısı. Bir kripto para borsası olan FTX’in ve onun ABD’deki iştiraki FTX.US’un kurucusu ve CEO’su.

kriptohaberler.net’dan da bildiğiniz üzere, kripto paralar, kullanım durumları olmadığı iddiasıyla sık sık eleştiriliyor. Kripto para milyarderi Sam Bankman-Fried, Twitter’dan, kripto paralar konusundaki eleştirilere cevap verdi. SBF, kriptonun yatırımların ötesinde kullanım durumları olduğunu belirtti. Bu bağlamda, kripto paraların en büyük etkisinin ödemeler, piyasa yapısı ve sosyal medya olmak üzere üç ana alanda görülebileceğini ortaya koydu.

Kripto para

SBF, günümüzde geleneksel ödeme yapılarını kullanan kişilerin karşılaştığı tüm büyük zorlukları ayrıntılı olarak açıkladı. Örneğin, küçük ödemeler yaparken sabit bir işlem ücreti ödeme konusuna dikkat çekti. Ayrıca, milliyet bazında birden fazla para birimi gibi sınır ötesi ödemelerin zorluğundan bahsetti. Buna ak olarak, bankaların müsait olmaması ve bu tür işlemlerin tamamlanması için gereken sürenin altını çizdi. SBF, kripto para birimlerinin yardımıyla tüm sürecin sadece cüzdan oluşturarak birkaç saniye içinde yapılabileceğini vurguladı.

SBF ayrıca Blockchain’in pazar yapımızı iyileştirmeye yardımcı olabileceğini ifade etti. Gamestop ve diğer meme hisselerinin fırladığı güne atıfta bulunarak, kullanıcıları kapatmanın asıl nedeninin yerleşim riski olduğunu açıkladı. Şirket FTX’i vurgulayarak, Blockchain’lerin kullanıcıların tüm yerleşim risklerini atlamasına yardımcı olabileceğini açıkladı. SBF ayrıca, altta yatan kamu Blockchain’lerini kullanarak, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya devlerinin tekelinin paramparça edilebileceğine inanıyor.

Kripto para benimsenmesi için strateji ne olmalı?

Sam Bankman-Fried, ilk önce, en önemli kripto kullanım durumlarını vurguladı. Daha sonra, kriptonun toplu olarak benimsenmesinin nasıl hızlandırılabileceğine dair vizyonunu özetledi. Ona göre ilk adım teknolojinin gelişmesi olmalı. Şu anda, çoğu Blockchain’in saniyede 5.000 ila 50.000 işlem gerçekleştirmesi mümkün. SBF’ye göre, endüstrinin teknolojik gelişmelerle saniyede 1 milyon işlem dönüm noktasına ulaşması gerekiyor.

Ayrıca netlik ve toplu kabul için kripto düzenlemesine duyulan ihtiyaçtan söz etti. SBF, ABD’nin kripto para konusunda yardımcı olmak için attığı adımları övdü. Ayrıca, para kazanma yerine harika ürünler oluşturmaya öncelik vermek için Blockchain’e meydan okudu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.