Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,467.79
+0.75
ETH
$1,831.18
+2.52
LTC
$89.47
+0.45
DASH
$57.11
+2.64
XMR
$155.63
-1.58
NXT
$0.00
-6.44
ETC
$20.57
+1.83
DOGE
$0.08
+1.68
ZEC
$38.20
+3.86
BTS
$0.01
+0.18

Elon Musk Dava Açtı: Dogecoin Kırmızıya Büründü!

0 29

DOGE hayranlığı bilinen Elon Musk’ın avukatları Cuma günü Delaware Chancery Mahkemesi’ne dava açtı. Twitter’ın davayı hızlandırma talebini “haksız bir talep” olarak nitelendirdi. Tesla CEO’su Elon Musk, davanın karmaşık ve teknik olacağı için önümüzdeki iki ay içinde “kısa bir deneme talebinin” imkânsız olduğunu iddia ediyor. Musk’ın dava açtığına dair haberlerin ardından Dogecoin (DOGE) değeri düşüş yaşadı.  İşte detaylar…

Elon Musk, Delaware Chancery Mahkemesi’ne dava açtı

Musk, 13 Şubat 2023’te veya sonrasında, her iki tarafın ve mahkemenin çıkarlarını dengeleyen bir dava talep ediyor. 15 Temmuz’daki son başvuruya göre Elon Musk, Twitter’ın Eylül ayında yasal işlemleri hızlandırma hareketine karşı çıkıyor. İki ay içinde yargılanacak 44 milyar dolarlık birleşme davasının reddedilmesi gerektiğini iddia ediyor.

Twitter, Salı günü Elon Musk’a Twitter’da tam olarak bot veya spam hesabı bulamamasına dayanarak anlaşmayı ihlal ettiği iddiasıyla dava açtı. Twitter, davayı hızlandırmak için bir talep gerçekleştirdi. Mahkemeden Musk’a anlaşmayı hisse başına 54.20 dolarlık anlaşmaya varılan fiyattan tamamlamasını emretmesini istedi. Elon Musk’ın son hamlesi, iki dev arasında uzun ve büyük bir yasal savaşa işaret ediyor. Aslında Musk, davanın karmaşıklığına ve teknik yönlerine dayanarak mahkemeden davayı gelecek yıl Şubat ayına ertelemesini istedi. Özellikle, Twitter’ın gerçek değerini belirleyen bot ve spam hesaplarına işaret etti.

SHIB

Ayrıca, Twitter’ın davayı hızlandırma talebinin alım anlaşmasındaki 24 Ekim tarihli fesih tarihine dayandığını savunuyor. Ancak, taraflardan birinin dava açması durumunda tarih otomatik olarak kalıyor. İlginç bir şekilde, satın alma için finansman paketi Nisan 2023’te sona eriyor. Bu, satın alımın tarihe kadar tamamlanamaması durumunda anlaşmanın sona erebileceği anlamına geliyor. Twitter’ın hisse fiyatı Cuma günü yüzde 4 artarak 37.74 dolara yükseldi. kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz üzere bu, hala anlaşmadaki 54.20 dolarlık fiyatın altında. Wall Street uzmanları, anlaşmanın üzerinde anlaşılan fiyattan gerçekleşeceğine ve yeniden müzakereye tabi olduğuna inanmıyor.

Dogecoin fiyatı düşüş yaşıyor

Cuma günü bir SEC başvurusunda, Twitter yönetim kurulu, hissedarların Twitter ve hissedarlarının çıkarlarına en uygun olan birleşme anlaşmasını onaylamasını tavsiye ediyor. Hissedarların anlaşmayı kabul etmesi, anlaşmanın son adımı olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, hissedarların tepkileri, karışık görünüyor. Hissedarların onayı, anlaşmanın tamamlanması için kritik bir faktör olmaya devam ediyor.

Elon Musk’ın davasına yönelik son gelişmelerin ardından Dogecoin (DOGE), düşüş yaşadı. DOGE, yazım sırasında yüzde 2.2’lik bir değer kaybı ile 0.0619 dolardan el değiştiriyor. DOGE, geçtiğimiz 7 gün boyunca da pek iyi hareket etmedi. Bir hafta boyunca yüzde 10.9 değer kaybetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.