Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,575.98
+0.53
ETH
$1,802.01
-0.45
LTC
$90.12
-1.05
DASH
$56.79
-1.61
XMR
$160.42
+1.76
NXT
$0.00
+0.53
ETC
$20.47
-1.16
DOGE
$0.07
-1.3
ZEC
$37.54
+0.05
BTS
$0.01
-1.06

2 Altın Tahmincisinden Kritik Yorumlar: Bunu Yapan Yanılır!

0 22

Altın piyasaları hafta boyunca 1.700 dolar seviyesine ulaşmak için düştü. Piyasa analisti Christopher Lewis’a göre, bu noktada büyük bir destek seviyesini de tehdit ediyor. “Gram altın aslına düşmedi…” diyen piyasa uzmanı İslam Memiş, ise tahminlerini paylaştı. Christopher Lewis’in altın teknik analizini ve İslam Memiş’in yorumlarını okuyucularımız için derledik.

“Altının toparlanma olasılığı hala var”

1.700 dolar seviyesini tehdit ettiği için altın piyasaları işlem haftasında yine önemli ölçüde düştü. 1.700 dolar seviyesi, daha büyük konsolidasyon alanının alt kısmı. Bu yüzden 200 Haftalık EMA civarında asılı kaldığı için çok fazla gürültü gördüğümüz bir alan. Neticede bu, bu alana çok dikkat edeceğini düşündüğüm bir piyasa. Alanı tuttuğunu görmeye devam ettiğimiz sürece altının toparlanma olasılığı hala var.

Olduğu söyleniyor, bu tamamen ABD doları ve Amerika’daki faiz oranları ile ilgili. İkisi de tırmanmaya devam ederse, altının kırılması an meselesi. Öte yandan, ABD doları biraz geri çekilirse altına biraz toparlanma fırsatı vermesi muhtemel. Ancak, 1.800 dolar seviyesinin üzerine çıkana kadar herhangi bir ralliden gerçekten etkilenmeyeceğim. Bu noktada, daha büyük bir hareket için yukarıya bakmaya başlayabiliriz.

Altın

1.700 dolar seviyesinin altına düştüğünde, oldukça hızlı bir şekilde birkaç yüz dolar kaybetmesi mümkün. Bununla birlikte, bu piyasaya çok dikkat etmemiz gerekecek. Ancak bence en muhtemel sonuç, ivmeyi bırakan bir miktar ralli olacak. Başka bir deyişle, buna “rallileri soldur” türünden bir pazar olarak bakmaya devam ediyorum. Ancak bu noktada biraz fazla abarttık ve bu nedenle geri adım atmanız gerekiyor.

Gram altın aslında düşmedi!

Piyasa uzmanı İslam Memiş, katıldığı programda piyasalardaki gelişmeleri yorumladı ve tahminlerini paylaştı. Uzman, özellikle Euro/Dolar paritesindeki gerileme üzerinde durdu. kriptohaberler.net’dan takip ettiğiniz üzere parite 1,00 seviyesinin altını bile gördü. Şu anda ise eşitliğin hafif üzerinde duruyor. Memiş, “Bugünlerde dolar ve euro’nun eşitlenmesi aslında paritenin daha çok önemini gündeme taşıyor” dedi. Uzman, daha sonra doları olan yatırımcıların bu eşitlemeyi ‘avantaja’ çevirmesinin mümkün olduğunu söyledi. Paritenin ilerde 1,06 seviyelerine gideceğini düşünen Memiş, şu açıklamayı yaptı:

“Doları olan ancak “ben altın ve gümüş almak istiyorum” diyenler var. Gram altınını direkt dolarla alabiliyorlar. Ancak TL’ye çevirerek yapmak isterseniz orada fark var, zararınız oluyor. DXY’de de köpük fiyatlama var. Aslında gram altının TL fiyatı 980 – 988 lira aralığında. Gram altın aslında düşmedi, düşüyormuş gibi görünüyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.