Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,545.85
-2.67
ETH
$1,757.44
-3.35
LTC
$93.35
+0.14
DASH
$61.77
-2.7
XMR
$161.83
+0.67
NXT
$0.00
-2.67
ETC
$20.23
-2.88
DOGE
$0.08
-2.63
ZEC
$35.94
-5.72
BTS
$0.01
-2.32

Dikkat: Bu 2 Altcoin’in Balinaları Piyasaya Akın Etti! 

0 21

Ethereum (ETH) balinaları, altcoin fiyatı güçlü bir artış kaydederken piyasaya geri döndü. Ayrıca, popüler meme coin’i Shiba Inu (SHIB), ETH balinaları arasında en büyük holding olarak geri döndü. Şimdi detaylar…

Lider altcoin Ethereum balinaları, güçlü fiyat artışının ardından piyasaya döndü

kriptohaberler.net’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum, Merge ağ yükseltmesinin yayınlanacağı tarih açıklandı. Bunun ardından Ethereum, kripto para piyasasında büyük bir geri dönüş yapıyor. Lider altcoin artık, Proof-of-Work (PoW) konsensüs algoritmasını tamamen kapatıyor.

Ethereum ayın başından bu yana %30 kazandı. Ayrıca, balina adreslerinin sayısında büyük bir artış gördük. Ağda 130’dan fazla yeni cüzdan ortaya çıktı. Uzmanlara göre, artan balina sayısı, yatırımcıların kripto para birimini geri satın aldığını gösteriyor.

Uzmanlar, yakın tarihli bir kripto piyasası incelemesinde, dijital varlık pazarındaki ılımlı toparlanmadan bahsediyor. Bunun ardından Ethereum ve birkaç diğer kripto para biriminde meydana gelmesi muhtemel bir kırılma olasılığını vurguluyor. Kripto analisti Arman Shirinyan, şu analizi paylaşıyor:

Bugün olduğu gibi, Ethereum konsolidasyon kanalının yerel direnç çizgisini başarıyla kırdı.  Hemen bir sonraki ana direnç seviyesine geçti. Şu an itibariyle Ethereum, mevcut toparlanma rallisine devam etmek için kırılması gereken 50 günlük hareketli ortalama direnç seviyesinde kalıyor.

Bu arada, başarılı çıkışın ardından, Mayıs ayının başındaki düşüşten bu yana 1.000 ile 100.000 ETH arasında değere sahip adres sayısında bir geri dönüş gördük.

Altcoin

Bundan sonra lider altcoin için ne beklemek gerekiyor?

Analiste göre, şaşırtıcı bir şekilde, Ethereum’un ölü bir kedi sıçraması yaşadığını gösteren bir işaret yok. Ayrıca analist, önümüzdeki günlerde tersine döneceğini bize gösterecek hızlı bir düşüş rallisi belirtisi de görünmüyor. Bu bağlamda analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Ne olursa olsun, Ethereum’un nispeten güçlü fiyat performansının hafta sonu işlem günlerinde ortaya çıktığını belirtmek gerekiyor. Genellikle önemli ölçüde daha az hacim ve likidite ortamında oluyor. Dolayısıyla düşük bir giriş hacminin bile bir varlığın fiyatını önemli ölçüde değiştirebileceğini de belirtmek lazım.

Shiba Inu, balinalar arasında en büyük holding olarak geri döndü

Balina izleme platformu WhaleStats’a göre, Shiba Inu (SHIB), ilk 500 Ethereum balinası arasında en büyük holding olarak Silverway (SLV) tokenini geçti.

SHIB, ETH’nin yanı sıra balinaların elindeki en büyük varlık olmaya devam ediyor. SHIB’in ortalama pozisyon büyüklüğü, ilk 100 ETH holder’ı arasında 495,2 milyar SHIB (5,5 milyon dolar). SHIB pozisyonlarının boyutu ETH pozisyonlarından 53 kat daha küçük. Bununla birlikte, yine de neredeyse 2 milyon dolar olan USDC stablecoin’den daha fazla.

Genel olarak SHIB, ETH’nin kendisi hariç, Ethereum balinalarının portföyünün %23,33’ünü veya 544,9 milyon dolarını oluşturuyor. Böyle bir tahmin, yaklaşık 49,5 trilyon SHIB’nin, dolaşımdaki token arzının %9’una eşit olan büyük ETH cüzdanlarının bakiyesinde yoğunlaştığı anlamına geliyor.

Altcoin

Balinaları SHIB almaya motive eden ne?

Artık çok sayıda insanın SHIB’yi satın almakla ilgilendiğini söylemek mümkün. O kadar çok ki, token tutan adreslerin sayısı son zamanlarda 1,2 milyonu aştı.

Büyük oyuncuları büyük Shiba Inu pozisyonları biriktirmeye neyin yönlendirdiğini tam olarak anlamak mümkün değil. Ancak tokenin son zamanlarda aktif olarak bir ödeme aracı olarak kabul edildiğini varsayarsak, iki seçenek beliriyor. Hızlı yayılması nedeniyle token fiyatının önemli ölçüde artacağını umarak SHIB’yi satın almaları ilk olasılık. SHIB kullanarak süslü giysiler, yatlar ve kır evleri için ödeme yapma olasılığından etkileniyor olmaları ise ikinci şık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.