Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,583.11
+0.91
ETH
$1,798.58
-0.88
LTC
$90.13
-2.14
DASH
$56.72
-1.97
XMR
$158.82
+0.84
NXT
$0.00
+8.68
ETC
$20.39
-2.16
DOGE
$0.07
-1.7
ZEC
$37.34
+0.7
BTS
$0.01
-1.4

Santiment: Bu Altcoin’de Olağandışı Fiyat Hareketi Olabilir!

0 24

Kripto para analiz portalı Santiment’e göre Ripple (XRP) işlem hacminde hızlı bir artış var. Uzmanlar, bu gelişmenin altcoin projesinde olağandışı fiyat hareketine neden olmasını mümkün görüyor.

XRP işlem hacmi rekor kırdı! Altcoin için neyin habercisi?

Çalışma haftasının sonunda, XRP ağında başka bir anormallik görüldü. Kripto analiz portalı Santiment’e göre, Cuma günkü kripto piyasasındaki işlem seansı sırasında, XRP tokeninin trade hacimlerinde bir olağandışılık vardı. XRP işlem hacmi önce 17,5 milyar XRP’ye ulaşana kadar sürekli arttı. Ardından bir saat içinde 18,6 milyara ulaşarak rekoru kırdı.

Bununla birlikte, tokenin tipik işlem hacmi, BNB, SOL ve ADA gibi en büyük yakın komşularıyla eşit. Diğer bir ifadeyle 1,5 milyar XRP’den fazla değil. Konuya ilişkin olarak Santiment, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

XRPNetwork, Cuma gününün son saatinde XRP işlem hacminde 18,7 milyara kadar hızlı bir artış gördü. Altcoin, haftayı bitirmek için büyük bir anormallik yaşadı. Bu, yaklaşan bazı olağandışı hafta sonu fiyat hareketleri için izlenmeye değer olabilir.

Santiment’in paylaşımı, işlem hacmindeki anormal artış nedeniyle olağandışı bir şekilde aktif olan XRP fiyatını yakından takip etmemizi sağladı. Ancak, Cuma gününden bu yana XRP’de genellikle normal sınırlar içinde olan %5’lik bir artış oldu. Yani çok da olağandışı bir hareket olmadı.

Uzmanlara göre Jed McCaleb’in böyle bir fenomen üzerindeki sözde etkisi hakkındaki söylentilerin doğru olması pek olası değil. kriptohaberler.net’dan takip ettiğiniz üzere eski Ripple yetkilisi XRP’sini satma sürecini durdurdu. Yani, tokenlerin küçük bir kısmını yatırım olarak tutmayı tercih etti. Bununla birlikte uzmanlara göre, bu tür işlemler hacmi %1200’den fazla şişirmek için yeterli değil.

Altcoin

Önümüzdeki XRP için iyi haber mi?

Belki de bu, içeriden öğrenenlerin ticaretinin (insider trading) bir işaretiydi. Veya, XRP ağındaki bazı kurumsal veya bankacılık projeleri için bir test çalıştırmasıydı. Çünkü, özellikle Ripple bu tür kurumlarla çalışma konusunda uzmanlaştı.

Her iki durumda da, yükselişin XRP fiyatının altında gerçekleştiği göz önüne alındığında, oldukça olumlu bir işaret gibi görünüyor. Uzmanlara göre, bu anormalliği açıklayabilecek hiçbir haberi kaçırmamak önemli. Bu yüzden uzmanlar, artık XRPL ve Ripple etkinliğine göz kulak olmanın kesinlikle faydalı olacağını kaydediyor. Basın zamanında CoinMarketCap verilerine göre XRP, son 24 saat içinde %0,59 düşüşle 0,348 dolardan işlem görüyordu. Altcoin, haftalık bazda ise %6,64 artış kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.