Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,920.97
+1.61
ETH
$1,776.01
+1.65
LTC
$93.67
+0.63
DASH
$59.72
-0.93
XMR
$162.47
-0.05
NXT
$0.00
+9.42
ETC
$20.26
-0.78
DOGE
$0.07
-0.07
ZEC
$36.66
+2.72
BTS
$0.01
+0.44

Chromia Nedir? CHR Coin Ne İşe Yarar?

0 20

Chromia, dApp’ler için kullanımı basit bir ortam sunan çok işlevli, yenilikçi blok zinciri tabanlı platformdur. Bu makalede kriptohaberler.net olarak “Chromia nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Chromia nedir? Ne işe yarar?

Chromia, herkesin blok zinciri kullanarak merkeziyetsiz uygulamalar oluşturması için açık kaynaklı bir geliştirme ortamı olarak oluşturulan akıllı sözleşme özellikli bir blok zinciridir. İlişkisel blok zinciri mimarisini kullanan Chromia, genel, özel veya hibrit model blok zinciri olarak kullanılabilmekte. Ayrıca platform, bir Ethereum katman 2 ölçekleme çözümü olarak bile kullanılabilmekte. Bu, finansal seçenekler için merkeziyetsiz bir pazar sunan Hedget tarafından örneklendirilmiştir.

Kullanıcı açısından bakıldığında, Chromia blokzinciri, sektörde çok rekabetçi olan işlem ücretleri ve onay süreleri sunar. Ayrıca, sezgisel bir geliştirici yolculuğu ile programcının bakış açısından uygulamaların süper hızlı dağıtımını sağlar. Chromia blok zinciri, kurumsal kullanım için şeffaf finansal uygulamalar ve çeşitli Chromia staking mekanizmaları, merkeziyetsiz oyun ve zincir üzerinde tam mantığa sahip merkeziyetsiz sosyal ağ uygulamaları için tüm geliştirme fırsatlarını ve olanaklarını kapsamayı amaçlamaktadır.

CHR coin nedir?

CHR coin Chromia’in yerel tokenidir. Çok işlevli bir yardımcı program tokeni olan CHR token, platformdaki tüm katılımcılar için karşılıklı olarak yararlı teşvikler oluşturmak üzere tasarlanmıştır. Ethereum gas ücreti modelinin işleyişine benzer şekilde, Chromia’nın CHR tokeni de ağındaki gas ücretlerini ödemek için kullanılmakta. Gas ücreti olarak kullanılan CHR tokenleri, ağ içindeki blok üreten node’lara verilmekte, bu onların iyi davranışlarını ve ağ bakımını telafi eder.

Gas ücretleri ve node ödüllerine ek olarak, CHR token, Chromia ekonomisinde istenen bir değişim aracı olarak kullanılmakta. Ayrıca, dApp‘ler, Chromia tokenlerini kendi tokenlerine sabitlemek için bir yedek olarak kaydedebilmekte. Ayrıca, ağ genelinde sahiplerine özel fırsatlar ve indirimler sunan birkaç farklı Chromia token hesabı bulunmaktadır. Son olarak, staking için Chromia tokeni (CHR) kullanılmakta.

Chromia nasıl çalışır?

Chromia’nın çok katmanlı yaklaşımı, Postchain adı verilen önceki bir konsepte dayanmaktadır. Chromia versiyonunda, birinci katman blokzinciri, bağımsız ve tamamen programlanabilir bir blok zinciri olarak çalışır. Geliştiriciler, bu protokolü kullanarak tokebleri başlatabilir veya başka ağlar oluşturabilmekte. Chromia, ilk günden itibaren en yeni DeFi ve kurumsal düzeydeki uygulamaları desteklemek üzere tasarlanmıştır. Chromia, normalde Ethereum ana ağında yapılacak hesaplamaları işleyen hafif bir yazılım katmanı olarak çalışır. Oylama ve fikir birliğini hızlandırmak için de kullanılabilmekte.

Chromia nedir? CHR coin nasıl alınır?

Chromia şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Chromia’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, Bybit, BTCEX, Bitget. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.