Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,676.91
+1.12
ETH
$1,806.03
-0.29
LTC
$90.15
-2.02
DASH
$57.04
-1.28
XMR
$159.81
+1.08
NXT
$0.00
+1.12
ETC
$20.45
-1.59
DOGE
$0.08
-0.99
ZEC
$37.57
-0.92
BTS
$0.01
-0.71

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist, Gözleri Bu Altcoin’e Çevirdi!

0 30

Kripto para piyasası hafta sonunu bahar havasında geçirdi. Lider kripto Bitcoin (BTC) 21 bin doların üzerine çıkarken, altcoin’leri de peşinden sürükledi. Lider altcoin Ethereum (ETH) ise son zamanların en iyi rallilerinden birisini gerçekleştirdi ve haftalık bazda %15’in üzerinde arttı. Bununla birlikte isabetli Bitcoin tahminleriyle tanıdığımız bir analist, bu rallide şüpheli bir şeyler görüyor.

Peter Brandt: Lider altcoin fiyatındaki sert yükseliş şüpheli!

Bitcoin kahini denecek kadar isabetli tahminler yapan analist Peter Brandt, bugünkü bir tweet dizisinde Ethereum’un en son rallisinden bahsetti. Başarılı analist, bu rallinin ‘şüpheli’ olduğunu iddia ederek soğuk su attı. Peter Brandt, Twitter paylaşımında bir grafik eşliğinde şu değerlendirmeyi yaptı:

Dönüşümü izlemek ilginç olacak. Ancak şimdilik elimizdeki ETH bu. Yükseliş son derece hafif bir hacimde geldi. İtici güç, güçlü ellerden agresif satın almaya dayanmıyordu. Bu nedenle sorgulanması gerekir.

Kıdemli trader ve analist, en son yükselişin “son derece hafif hacimde” geldiğini kaydediyor. Uzmanlara göre bu, Cumartesi rallisinin büyük olasılıkla tavada bir flaş olduğunu gösteriyor. Aksi takdirde, Brandt’e göre artış, güçlü ellerden agresif alımlara dayanması gerekiyordu.

Ethereum fiyat performansı

kriptohaberler.net’dan takip ettiğiniz üzere, lider altcoin bir aydan fazla bir süredir ilk kez 1.400 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Ethereum, ETH/BTC paritesinin Mayıs sonundan bu yana en yüksek seviyeye ulaşmasıyla Bitcoin’den çok daha iyi performans gösterdi.

Basın zamanında lider kripto Bitcoin, son 24 saat içinde %1,7 düşerek 21 doların altına kaydı. Bununla birlikte Ethereum, %0,73 kayıpla 1.338 dolardan işlem görüyordu. Ayrıca, lider altcoin, haftalık bazda yaklaşık %15 artış kaydetti. Öte yandan, yaklaşık 8 ay önde görmüş olduğu 4,9 bin dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden %72,68 uzaklaşmış durumda.

Altcoin

Ralliyle birlikte ETH balinaları piyasaya döndü

Lider altcoin Ethereum, The Merge için tarihi açıkladıktan sonra balina ilgisiyle karşılaştı. Bunun bir göstergesi olarak ETH, piyasasında önemli bir geri dönüş yaptı. Ethereum artık, Proof-of-Work (PoW) konsensüsünden Proof-of-Work (PoS)’a geçiyor. Uzun süredir beklenen bu geçiş altcoin’e olan yatırımcı ilgisini de artırıyor.

Bu arada ETH, bu ayın başından bu yana %30 değer kazandı. Buna ilaveten, balina adreslerinin sayısında kayda değer bir artış gördü. Santiment’e göre, ağda 131 yeni cüzdan ortaya çıktı. Dolayısıyla artan balina sayısı, yatırımcıların altcoin’i geri satın aldığını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.