Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,181.39
+0.35
ETH
$1,796.59
+1.92
LTC
$82.18
+1.94
DASH
$58.02
+2.39
XMR
$150.08
-2.03
NXT
$0.00
-6.34
ETC
$20.62
+3.83
DOGE
$0.08
+6.6
ZEC
$36.07
+3.8
BTS
$0.01
+0.96

Usta Ekonomist: Paranız O Altcoin’deyse Geri Alamayabilirsiniz!

0 20

Bitcoin ve altcoin borç verme platformu Celsius, Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu. Celsius yaklaşık bir ay önce para çekme işlemlerini askıya aldı. Şimdiye kadar, para çekme işlemlerini askıya alan her kripto borç verenin iflas ettiği ortaya çıktı. Yani, uzmanlara göre, Celsius’un farklı olacağını varsaymak için hiçbir neden yok. Uzman bir isim olan Francis Coppola, bu konuya yönelik düşüncelerini paylaştı. İşte detaylar…

Coppola, altcoin projesi Celsius’a yönelik son gelişmeleri değerlendirdi

Bu sırada kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz üzere şirketin 1.19 milyar dolarlık açığı olduğu ortaya çıktı.  Mayıs ayında Coindesk’e göre şirket, Celsius’un “müşteri varlıkları” ve Coindesk’in “yönetim altındaki varlıklar” dediği 12 milyar dolara sahip olduğunu ve müşterilere 8 milyar dolar borç verdiğini söyledi. Yani “yönetim altındaki varlıklar” 2 milyar dolar düşmüş görünüyor. Bu kayıp 2 milyar dolar olabilir mi?

Celsius’ta 1,2 Milyarlık Açık: Bu Altcoin'in Şifreleri Kaybedildi!

Celsius’un iflas başvurusu bir karışıklığı ortadan kaldırdı. Kripto borç verenin bir “gölge banka” işlettiğine dair suçlamalar, şimdi önde gelen bir kripto eleştirmeni Frances Coppola tarafından hedef alındı. Kredi şirketi Celsius, bu hafta başlarında Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu. Belgeler, bilançoda 1.2 milyar dolarlık bir açığı ortaya çıkardı. Bu, FTX’in potansiyel satın almayı bırakmasının nedenlerinden biriydi. Belgeye göre, şirket şu anda 5.5 milyar dolarlık borca ​​karşılık 4.3 milyar dolarlık varlığa sahip.

Önde gelen bir ekonomist ve uzun zamandır kripto eleştirmeni olan Frances Coppola, mevduat sahiplerinin varlıklarını geri alacağına inanmıyor. Celsius’u bir “gölge banka” olarak çalışmakla suçladı. Coppola, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Celsius bir varlık yöneticisi değil, bir gölge banka. Ve bankalardaki mevduatlar, bırakın “yönetim altındaki varlıklar” şöyle dursun, “müşteri varlıkları” bile değildir. Bunlar bankaya teminatsız kredilerdir. Dolayısıyla bunlar bankanın borçlarıdır ve tamamen iflas riski altındadırlar.

Ünlü İsim: Bu Altcoin'den Artık Satmayacağım! Çünkü...

Celsius aslında bir “banka” mı?

Celsius Network, 1,75 milyar dolarlık kripto paraya ve 720 milyon dolarlık madencilik varlığına sahip. Borç veren 600 milyon dolar değerinde CEL tokenine sahip olduğunu iddia etse de, daralan piyasa değeri ve düşen fiyat şirketin zorluklarına yardımcı olmadı. CEL’in piyasa değeri 185 milyon dolara düştü.

Endüstri uzmanları, Celsius’un Bölüm 11 iflas yerine Menkul Kıymet Yatırımcılarını Koruma Programını (SIP) tercih etmesi gerektiğini öne sürüyor. Swan Bitcoin kurucusu Cory Klippstein ayrıca SIP dosyalamanın müşterilere platformdaki varlıklarına sahip olma haklarına yardımcı olacağını söyledi. Bölüm 11 iflası sırasında, Celsius bu varlıkların sahibidir. Klippstein, bunun hem Celsius’un hem de Voyager Digital kullanıcılarının çıkarına olacağını söyledi. Tüm kripto para birimlerinin menkul kıymetler olduğunu ve bu nedenle ilk ödemeyi alacakların olabileceğini savundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.