Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,545.85
-2.67
ETH
$1,757.44
-3.35
LTC
$93.35
+0.14
DASH
$61.77
-2.7
XMR
$161.83
+0.67
NXT
$0.00
-2.67
ETC
$20.23
-2.88
DOGE
$0.08
-2.63
ZEC
$35.94
-5.72
BTS
$0.01
-2.32

Popüler Borsalara Bitcoin Akmaya Başladı! Neler Bekleniyor?

0 25

On-chain veriler, son zamanlarda yatırımcıların borsalara yüklü miktarda Bitcoin gönderdiğini gösteriyor. Bu BTC’ler muhtemel satılmak üzere transfer edildiği için fiyat düşüşünün sinyali olarak yorumlanıyor.

Borsalara gönderilen Bitcoin miktarı aniden yükseldi

Bu oran %9’luk enflasyon raporunun ardından aniden pik yaptı. CryptoQuant’in en son analizlerinde belirttiğini üzere, borsalara son zamanlarda büyük miktarda BTC yığılıyor. Analistlere göre:

Tüm borsalar net akışı”, bir bütün olarak tüm merkezi borsaların cüzdanlarına giren veya çıkan net Bitcoin miktarını ölçen bir indikatördür. Metriğin değeri, yalnızca girişler ve çıkışlar arasındaki fark alınarak hesaplanır.

JPMorgan Tarih de Verdi: Yeni Bitcoin Selloff'una Hazırlanın!

Bu metrikler ne anlama geliyor?

Net akışın değeri pozitif olduğunda, şu anda bu cüzdanlara net sayıda BTC taşındığı anlamına gelir. Yatırımcılar genellikle satış amacıyla kripto paralarını borsalara yatırdıklarından, bu eğilim BTC’yi aşağı yönlü tehdit ediyor.

Diğer yandan, indikatörün değerinin negatif olması, yatırımcıların şu anda coinlerini geri çektiklerini gösteriyor. Böyle bir eğilim, uzadığında, birikimin işaretlerini verir. Bu nedenle, metrikler aynı zamanda Bitcoin için yükseliş olarak yorumlanmaktadır. Şimdi, geçen hafta Bitcoin tüm borsalar net akışındaki eğilimi gösteren bir grafik:

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, Bitcoin’in borsalara akışı son 24 saat içinde olumlu bir artış gözlemledi. Bu son yükselişten çok kısa bir süre önce başka bir artış oldu. Ancak bu diğer artış, metriğin benzer şekilde büyük bir negatif değeri tarafından etkisiz hale getirildi. Gönderideki miktar, kripto borsası Gemini’ye (halen balinalar tarafından kullanıldığı biliniyor) girişlerin bu pozitif net akış değerine katkıda bulunduğunu belirtiyor.

Borsalara akan Bitcoin %9’luk enflasyon raporunun ardından pik yaptı

Aylık TÜFE raporunun yayınlanmasından birkaç gün sonra bu mevduatlar geldi ve enflasyonun Haziran ayında %9 arttığını ortaya koydu. Girişler gerçekten de kripto paralarını satmak isteyen balinalardan geliyorsa, yakın vadeli görünüm bir çok analist için yukarı yönlü.

Bitcoin fiyat analizi

kriptohaberler.net‘dan takip ettiğiniz üzere BTC fiyatı son 24 saattir 21.000 doların üzerinde işlem görüyor. Son 24 saat ve 7 güne göre %2 dalgalanarak 21.400 dolar civarında işlem görüyor. Aşağıdaki grafik, Bitcoin’in geçtiğimiz saatlerde kaydettiği ani sıçramayı göstermektedir. Bu arada, Korku ve Aç Gözlülük en uzun sürelerini “aşırı korku” durumunda kapattığından, bu hareket hafif bir duygu değişimine yol açtı.

Bu arada madenci davranışını izleyen CryptoQuant’taki bir analist, potansiyel bir satış konusunda alarm verdi. Binh Dang, 15 Temmuz’da madenci cüzdanlarının 14.000 BTC’nin transfer ettiğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.