Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,523.84
+5.53
ETH
$1,820.53
+5.31
LTC
$92.62
+6.39
DASH
$58.32
+4.93
XMR
$157.03
+1.89
NXT
$0.00
+5.53
ETC
$20.88
+4.56
DOGE
$0.08
+5.76
ZEC
$37.30
+2.64
BTS
$0.01
+4.55

Shiba Inu Mucidi Şaşırttı: Bu Altcoin ile Dalga Geçti!

0 22

Popüler meme coin’i Shiba Inu (SHIB)’in geliştiricilerinden Shytoshi Kusama, Litecoin’le (LTC) dalga geçen bir tweet attı. Bununla birlikte ilgili altcoin projesinin resmi Twitter hesabından cevap gecikmedi.

Shiba Inu mucidi, eskilerden bir altcoin ile dalga geçti!

SHIB projesinin baş geliştiricisi ve ana aktörlerinden biri olan Shytoshi Kusama, alaya almalarına devam ediyor. Bu sefer hedefinde eskilerin önde gelen altcoin projelerinden Litecoin (LTC) vardı. SHIB mucidi, kısa süre önce Bloomberg Business’a ilginç bir teklif yaptı. Kusama, Bloomberg’den kripto paralar söz konusu olduğunda Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) sonra üçüncü seçenek olarak Litecoin’e (LTC) atıfta bulunmaktan vazgeçmelerini istedi.

Litecoin bu aşağılamaya yönelik paylaşımın altında kalmadı ve kenara çekilmedi. Litecoin, Kusama’nın alayına LTC’nin listede ilk sırada olması gerektiğini söyleyerek yanıt verdi.

Gerçekten de 2010’larda kripto para birimleri ilk kez popülerlik kazandığında böyleydi. Ancak artık LTC, EOS ve XRP ile eşit bir zombi kripto para olarak kabul ediliyor. Litecoin, CoinMarketCap’e göre, bir zamanlar en büyük üç kripto para biriminden biriyken, şu anda piyasa değeri açısından 3,9 milyar dolar ile 20. sırada yer alıyor.

Basın zamanında LTC, günlük bazda %2,17 artışla 55,71 dolardan işlem görüyordu. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere altcoin, yaklaşık 1 yıl önce 412,96 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Bununla birlikte o zamandan beri düşen LTC, mevcut durumda ATH seviyesinden %86,51 uzakta duruyor.

Litecoin (LTC) talep ve ilgi eksikliği yaşıyor

Birçok kripto analisti, bunun sırasıyla Litecoin Blockchain’ine ve LTC tokenine son derece düşük talep ve kullanıcı ilgisi nedeniyle olduğuna inanıyor. Devam eden gelişime, düzenli konferanslara ve madencilik faaliyetlerine rağmen, Litecoin’in daha başarılı rakiplerinin gölgesinden asla çıkamadığı görülüyor. SHIB ve DOGE veya SOL gibi şirketler, geçtiğimiz birkaç yıl içinde LTC’yi geride bıraktı. Bunu yaparken sosyal medyanın gücünden yararlanmayı bildi. Ayrıca DOGE ve SHIB meme coin’i olmalarına rağmen küresel ölçekte bir heyecan yarattı.

Shiba Inu

Aynı zamanda, birkaç kişi, aynı Solana’nın (SOL) aksine, Litecoin’in çalışmayı hiç bırakmayan neredeyse tek Blockchain olmaya devam ettiğini biliyor. Litecoin, gönderenin adını ve gönderilen token sayısını gizleyerek daha özel hale gelmesini sağlayan MimbleWimble uzantısını da başarıyla tanıttı. Ancak sonuç olarak, büyük Güney Kore borsaları LTC’yi kaldırmaya karar verdi.

3,9 milyarlık piyasa değeri, Litecoin için bu kadar zaman içinde kanıtlanmış bir kripto projesi olarak çok düşük. Ancak ekibinin açıkça piyasa ilgisi ve talep hakkında bir şeyler yapması gerekiyor. Aksi takdirde LTC asla zombi proje durumundan kurtulmayı başaramayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.