Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,545.85
-2.67
ETH
$1,757.44
-3.35
LTC
$93.35
+0.14
DASH
$61.77
-2.7
XMR
$161.83
+0.67
NXT
$0.00
-2.67
ETC
$20.23
-2.88
DOGE
$0.08
-2.63
ZEC
$35.94
-5.72
BTS
$0.01
-2.32

Analist, Yatırımlık 3 Mavi Çipli DeFi Altcoin’i Paylaştı!

0 28

DeFi altcoin piyasası, Terra ve ekosisteminin çöküşünün ardından son birkaç aydır baskı altında. Ekosistemindeki kilitli toplam değer (TVL), 250 milyar dolardan yaklaşık 72 milyar dolara düştü. Ancak son zamanlarda, mavi çipli DeFi altcoin’ler, yatırımcılar düşüşü satın aldıkça ralli yapıyor. Analist Kershaw Nyaga, uzun vadeli yatırım için en iyi DeFi projelerini değerlendiriyor.

Uzun vadeli yatırım izlenecek 3 mavi çipli DeFi altcoin projesi

Aave (AAVE)

Aave, kripto paralara yatırım yapmayı kolaylaştıran ve borç para almalarını sağlayan DeFi platformudur. Ethereum, Polygon, Arbitrum, Harmony ve Avalanche dahil olmak üzere çeşitli Blockchain üzerinde faaliyet göstermektedir. Ekosistemini diğer özellikleri de içerecek şekilde büyüttü. Örneğin, Aave geliştiricileri insanların ağ üzerinde uygulamalar oluşturmasını sağlayan bir akıllı sözleşme platformu oluşturdu. Hatta bir stablecoin üzerinde çalışıyorlar. Aave’nin toplam kilitli değeri (TVL) Temmuz itibariyle 5,58 milyar doların üzerinde.

Yatırımlık 3 Mavi Çipli DeFi Altcoin

Aave fiyatı, Haziran ayındaki dip seviyelerden iki kattan fazla değer kazandı. Şu anda son ayların en yüksek seviyelerinde işlem görüyor. Güçlü piyasa payı ve sektörde uzun bir geçmişe sahip olması nedeniyle iyi bir yatırımdır.

Uniswap (UNI)

Uniswap, uzun vadede yatırım yapmak için bir başka popüler mavi çipli DeFi altcoin. Özellikle, insanların merkezi olmayan uygulamaları takas etmesine, kazanmasına ve oluşturmasına olanak tanıyan öncü bir Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) platformu olarak görev alıyor. Uniswap, Ethereum, Polygon, Optimism ve Arbitrum ekosistemlerine genişledi. Son birkaç yılda, 1,1 trilyon doların üzerinde işlem gerçekleştirdi.

Yatırımlık 3 Mavi Çipli DeFi Altcoin

Uniswap, ağın ekosistemini oluşturmak için bir platform başlattığını gören güçlü bir büyüme yolunda olmuştur. Ekosistemindeki en popüler uygulamalardan bazıları Universe Finance, Brink Trade, Burner Wallet ve Rainbow Wallet.

Uniswap, ATH seviyesinden daha düşük olan toplam değerinin 5 milyar doların üzerinde kilitlendiğini (TVL) gördü. UNI fiyatı da son birkaç gündür toparlanıyor. Analiste göre yılın geri kalanında ATH seviyelerine ulaşması için yolu açık

Maker (MKR)

Maker, 7,7 milyar doları aşan toplam kilitli değeri (TVL) ile dünyanın en büyük DeFi platformudur. İnsanların sermayeye erişmesine yardımcı olan iyi bilinen bir protokoldür. Algoritmik bir coin olan Dai olarak bilinen kendi stablecoin’ini kullanır. Maker aynı zamanda Chainlink’ten sonra dünyanın en büyük ikinci oracle ağıdır. Bu arada MKR fiyatı geçen aydan bu yana %30 değer kazandı. Önümüzdeki aylarda da yükselmeye devam etme ihtimali var.

DeFi, “merkezi olmayan finans” anlamına gelir. Kripto para piyasasında bir alt kümedir. DeFi uygulamaları, geleneksel finans sektörünü merkezsiz hale getirmeyi amaçlıyor. Ancak bu projeler saldırılara karşı henüz savunmasız değiller. kriptohaberler.net olarak aktardığımız üzere, geçen aydan bu yana sayısız hack saldırısı gördük. Piyasa değerine göre en büyük DeFi altcoin projeleri aşağıdaki gibidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.