Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,523.84
+5.53
ETH
$1,820.53
+5.31
LTC
$92.62
+6.39
DASH
$58.32
+4.93
XMR
$157.03
+1.89
NXT
$0.00
+5.53
ETC
$20.88
+4.56
DOGE
$0.08
+5.76
ZEC
$37.30
+2.64
BTS
$0.01
+4.55

Eclipse Nedir? ECP Coin Ne İşe Yarar?

0 14

Eclipse (ECP), BSC tokenleri için platformlar geliştirmeye odaklanan bir BSC projesidir. Bu makalede kriptohaberler.net olarak “Eclipse nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Eclipse nedir? Ne işe yarar?

2021’de başlatılan Eclipse (ECP), BSC tokenleri için platformlar geliştirmeye odaklanan bir BSC projesidir. Ethereum‘un (ETH) akıllı sözleşmelerinin piyasaya sürülmesinden bu yana, akıllı sözleşme kullanımı muazzam bir şekilde arttı. Ayrıca, merkeziyetsiz finansın (DeFi) yükselişi, platformların bunları borç verme, teminatlandırma, türevler ve diğerlerini içeren protokollerde kullandığı akıllı sözleşmelerin benimsenmesini daha da hızlandırdı. Sonuç olarak, Polkadot, Solona ve BSC gibi çeşitli akıllı sözleşme platformları ortaya çıktı. Bahsedilen platformlardan Eclipse’in arkasındaki geliştiriciler özellikle BSC ile ilgileniyor.

Akıllı sözleşmelerin popülaritesi arttıkça, kötü niyetli yollarla kâr elde etmek isteyen tarafların sayısı arttı. Sonuç olarak, BSC üzerinde, kripto para geliştiricilerinin projelerini terk ettiği ve kullanıcı fonlarıyla kaçtığı kötü niyetli eylemler olan birçok yüksek profilli halı çekimleri oldu. Örneğin, TurtleDex ve PopcornSwap gibi BSC projelerinin geliştiricileri, milyonlarca dolar değerinde kullanıcı fonlarıyla kaçtı. Eclipse’in arkasındaki geliştiriciler, CEX başlatılan projeler ile DEX başlatılan projeler arasında kalite farkı olduğuna inanmakta.

ECP coin nedir?

ECP coin Eclipse’in yerel tokenidir. Şu anda, ECP, 7 milyon dolarlık tamamen seyreltilmiş bir piyasa değerine sahip. Maksimum 1 katrilyon arz ile token başına 0,00000007 ABD dolarından işlem görmektedir. Proje, token arzının bir kısmını yakıyor. Resmi teknik incelemede, dolaşımdaki arzın yaklaşık 693 trilyon token olduğunu gösteriyor. 

Eclipse nasıl çalışır?

Eclipse projesi, hizmet platformlarına güç sağlamak için ECP tokenine ve BSC üzerindeki akıllı sözleşmelerine güvenmekte. Platform, BSC’deki başka bir proje olan SafeMoon’a (SAFEMOON) benzer bir yapı kullanır. Düzenleme üç işleve sahip: Yansıma, LP edinimi ve Burn. Proje ekibi, bu yapının potansiyel çöpleri azaltmaya yardımcı olduğuna ve token sahiplerine yeterli ödüller sunduğuna inanmakta.

Akıllı sözleşmeler, her işlem için %6 ücret kesen yerleşik bir işleve sahiptir. Sözleşmeler daha sonra ücretin yarısını (%3) “Yansıtma” sürecinde ECP token sahiplerine dağıtır. Akıllı sözleşmeler daha sonra ücretin diğer %50’sini (%3 ücret) ikiye böler. Son olarak, akıllı sözleşmeler ilk yarıyı (%1,5 ücret) BNB’ye satar ve ikinci yarı (%1,5 ücret) “LP satın alma”da likidite sağlamak için PancakeSwap (CAKE) üzerindeki ECP/BNB ticaret çiftine otomatik olarak eklenir. Ek olarak, token arzının bir kısmı, likiditeyi sınırlamak, kıtlığı artırmak için dolaşımdaki arzı azaltmak ve nihayetinde fiyatı artırmak için “Yakma” sürecinde zaman zaman yok edilmekte.

Eclipse nedir? ECP coin nasıl alınır?

Eclipse şu anda az sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Eclipse’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: BSC ve PancakeSwap. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.