Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,366.68
+6.04
ETH
$1,813.45
+5.56
LTC
$92.02
+6.91
DASH
$57.92
+5.71
XMR
$157.93
+2.55
NXT
$0.00
+6.04
ETC
$20.83
+5.58
DOGE
$0.08
+5.69
ZEC
$37.41
+4.44
BTS
$0.01
+3.08

Metaverse Coinler Nelerdir?

0 16

Metaverse coinler nelerdir? Metaverse coinler, çeşitli sanal dünyalarda (Metaverse) kullanım durumları oluşturmak için tasarlanan kripto para birimleridir. Bu makalede Metaverse nedir, Metaverse coinler nelerdir, özellikleri nelerdir, önde gelen Metaverse coin projeleri hangileridir gibi yatırımcıların merak ettiği soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. kriptohaberler.net olarak sizin için derledik.

Metaverse nedir?

Metaverse coinler nelerdir sorusunu yanıtlamaya başlamadan önce, Metaverse’yi açıklamamızda fayda var. Özünde Metaverse, kullanıcıların sanal olarak etkileşime girmesini sağlayan bir sanal dünyadır. Bu sanal dünyalar sosyal medya, çevrimiçi oyun, sanal gerçeklik (VR) gibi yenilikçi teknolojileri kullanır. Ayrıca kripto para birimleri üzerine kurulu bir ekonomiye sahiptirler. Kullanıcılar, sanal bir dünyada gerçekliği yaşayabilir ve avatarlarıyla orada var olabilir. Bununla birlikte, bir kullanıcının Metaverse dünyasına erişmesi için, temelde iki şeye ihtiyacı vardır. Bunlar: Bir bilgisayar ve sanal gerçeklik başlığıdır. Metaverse’nin kelime kökenine baktığımız zaman ise 1992 tarihine gideriz. İlk kez Neal Stephenson’un Snowcrash isimli bilim kurgu romanında geçmektedir. Kitapta, insan avatarları ve yazılım ajanları üç boyutlu bir sanal dünyada karşılaşmaktadır. Konuyla ilgili daha fazla bilgi için bu makalemizi okuyabilirsiniz.

Metaverse coinler nelerdir?

Metaverse coinler, Metaverse platformları içinde dijital işlemleri gerçekleştirmek için kullanılmaktadır. Aslında bir Blockchain üzerine kurulu kripto para birimleridir. Metaverse evrenlerinin ekonomilerinde önemli bir yere sahiptir. Yani tıpkı dolar veya lira gibi, bu Metaverse dünyalarında Metaverse coinler geçmektedir. Ancak neredeyse her Metaverse platformunun kendine ait bir kripto para birimi mevcuttur. Platformların içinde yalnızca kendine ait kripto para birimleri geçmektedir. Kullanıcılar Metaverse coinler aracılığıyla ilgili platformlardan arsa, aksesuar, ev gibi çeşitli öğeleri satın alabilmektedir. Bununla birlikte, faydaları sanal dünya içerisinde olmasına rağmen, Metaverse coinler diğer kripto para birimleri gibi yüksek volatiliteye sahiptir. Bazı metaverse coinler yükselirken bazıları düşer. Buna göre bir Metaverse coinin değeri, onunla yapabileceklerinize ve ilgili sanal dünyanın popülaritesine bağlıdır.

Önde gelen Metaverse coinler hangileridir?

Mevcut olarak kripto para piyasasında birçok Metaverse coin bulunmaktadır. Bu Metaverse kripto paralarının bazıları diğerlerine göre çok daha popülerdir. Önde gelen Metaverse paraları arasında Axie Infinity (AXS), Decentraland (MANA), The Sandbox (SAND) ve Enjin (ENJ) yer alır. Bunların her biri farklı temalara ve olaylara sahip birer evrendir. Örneğin Axie Infinity, Ethereum Blockchain üzerinde çalışan bir oyna-kazan oyun parasıdır. Kullanıcılar AXS aracılığıyla Axie adı verilen yaratıkları üretebilir, yetiştirebilir ve savaştırabilir. Bununla birlikte Decentraland, tam olarak sanal bir dünyaya benzer. Ünlü isimler platform içerisindeki parsellerde konser verebilmektedir. Ayrıca bu konserlere bilet sahibi avatarlar girebilmektedir. Bahsi geçen Metaverse coinlerin her biri milyon dolarlık piyasa değerleriyle oldukça popülerdir. Örneğin The Sandbox, yazım sırasında 1.54 milyar dolarlık bir piyasa değerlemesine sahipti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.