Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,545.85
-2.67
ETH
$1,757.44
-3.35
LTC
$93.35
+0.14
DASH
$61.77
-2.7
XMR
$161.83
+0.67
NXT
$0.00
-2.67
ETC
$20.23
-2.88
DOGE
$0.08
-2.63
ZEC
$35.94
-5.72
BTS
$0.01
-2.32

Flamingo Nedir? FLM Coin Ne İşe Yarar?

0 15

Flamingo, Neo blok zinciri üzerine inşa edilmiş, birlikte çalışabilir merkeziyetsiz bir finans protokolüdür. Bu makalede kriptohaberler.net olarak “Flamingo nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Flamingo nedir? Ne işe yarar?

Flamingo, kapsamlı bir DeFi altyapısı sağlamak için birden fazla modülü entegre eden bir DeFi protokol kümesidir. Kullanıcılar Flamingo’ya tüccarlar, bahisçiler ve likidite sağlayıcıları olarak katılabilir.

FLM coin nedir?

FLM coin Flamingo’in yerel tokenidir. Token, Neo’nun token uyumluluğu standardı olan NEP-5 üzerinde kuruldu. Bu nedenle Neo’nun blok zinciri tarafından güvence altına alınmıştır.

Flamingo nasıl çalışır?

Flamingo, aşağıdaki ürünleri ve özellikleri piyasaya sürmeyi planlıyor:

Wrapper, Bitcoin, Ethereum, Neo, Ontology ve Cosmos-SDK tabanlı blok zincirleri için bir çapraz zincir varlık ağ geçididir. Kullanıcılar, Neo blok zincirinde BTC, ETH, NEO, USDT ve ONT gibi belirteçleri NEP-5 tokenleri (nETH, nNEO, nUSDT, nONT, vb.) olarak sarabilmekte. Sarılmış NEP-5 tokenleri, yerel tokenler için de değiştirilebilmekte.

Swap, Flamingo’nun zincir üstü Otomatik Piyasa Yapıcısı’dır. Varlıklara, FLM’ye ve diğer NEP-5 tokenlere likidite sağlar. Uniswap’a benzer şekilde Swap, Constant Product Market Maker (CPMM) modelini benimser. Ek olarak Swap’ta, kullanıcılar token çiftleriyle ticaret yapabilmekte. Ayrıca ticaret çiftinin her iki tarafına da token yatırarak seçilen bir likidite havuzuna likidite sağlayabilmekte.

Vault, Flamingo’nun tek noktadan varlık yöneticisidir. Kullanıcıların FLM ödülleri için (erken aşama katılım teşviki olarak) NEP-5 varlıklarını stake etmesine olanak tanır. Kasa ayrıca, kullanıcıların FUSD stabilcoin basmak için LP tokenlerini stake edebilecekleri yerdir.

FUSD, Flamingo’da USD fiyatına sabitlenen, teminatlanan sentetik bir stabilcoindir. LP token pay sahipleri, fiili teminatlandırma oranını tasfiye teminatlandırma oranının üzerinde tutarken, paylaştırılan LP tokenlerine karşı FUSD basabilmekte. Ayrıca bir Kullanıcı, basılan FUSD miktarıyla orantılı olarak FLM alacaktır. Ancak FLM ödülleri yalnızca, bir kullanıcının fiili teminatlandırma oranı hedef teminatlandırma oranının üzerinde olduğunda talep edilebilmekte.

Ayrıca Perp, AMM tabanlı bir kalıcı sözleşme değişimidir. Swap’a benzer şekilde, tüccarlar 10x kaldıraç ile aynı CPMM modelini kullanarak kalıcı sözleşmelerle işlem yapabilmekte. Yatırımcıların hisseli marj olarak FUSD kullanmaları gerekir ve ödül olarak FLM alacaklardır.

DAO, platform yönetişimi için bir DAO’dur. Uzun vadede, Flamingo’nun yönetimi, Flamingo İyileştirme Önerileri ve Flamingo Yapılandırma Değişikliği Önerileri biçiminde tamamen topluluk tarafından devralınacaktır. FLM sahipleri, DAO aracılığıyla tokenomik, parametre yapılandırması ve işlevsellik iyileştirmeleri gibi kritik konularda oy kullanabilmekte. Ayrıca seçmenler, yönetime katıldıkları için ödül olarak FLM alacaklar.

Flamingo nedir? FLM coin nasıl alınır?

Flamingo şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Flamingo’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, OKX, MEXC, FTX. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.