Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,920.97
+1.61
ETH
$1,776.01
+1.65
LTC
$93.67
+0.63
DASH
$59.72
-0.93
XMR
$162.47
-0.05
NXT
$0.00
+9.42
ETC
$20.26
-0.78
DOGE
$0.07
-0.07
ZEC
$36.66
+2.72
BTS
$0.01
+0.44

Frax Share Nedir? FXS Coin Ne İşe Yarar?

0 25

Frax Share (FXS), dünyanın ilk kesirli-algoritmik sabit tokenidir. Bu makalede kriptohaberler.net olarak “Frax Share nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Frax Share nedir? Ne işe yarar?

En güçlü muadillerinden biri olan Tether’den farklı olarak Frax (FXS), dünyanın ilk kesirli-algoritmik sabit tokenidir. Başka bir deyişle, kısmen teminatlandırılan ve kısmen algoritmik olarak stabilize bir sabit paradır. 2020’de piyasaya sürüldü.

FXS coin nedir?

FXS coin Frax Share’in yerel tokenidir. Frax, FXS arzının %60’ından fazlasının çiftçilere ve likidite sağlayıcılarına kazandırmak için birkaç yıl içinde yayınlandığı topluluk odaklı, benzersiz tasarımlı bir sabit paradır. Proje, zincir üzerinde yönetişim ile %100 merkeziyetsiz bir yapıya sahiptir. Bununla birlikte, proje kendi topluluğundaki çatışmaları ve fikir farklılıklarını en aza indirmeyi amaçladığından, yönetim, tekliflere oy vermeyi veya bunları sunmayı içermez.

Proje aynı zamanda kesirli-algoritmik hibrit tasarım kullanan ilk ve tek stabilcoin olarak çalışmakta. Ayrıca FXS onun yönetişim tokenidir. Değişken, yardımcı bir tokendir, FRAX ise projenin 1 dolardan işlem gören sabit parasıdır.

Frax Share nasıl çalışır?

Her bir stabilcoin, altında yatan mekanizma açısından diğerinden farklıdır. Şu anda, stablecoin’ler üç kategoriye ayrılır:

Değerli bir varlık tarafından desteklenen teminatlı sabit paralar.Teminatsız sabit paralar, değerli bir varlık yerine algoritmik bir model kullanılarak sürdürürür.Yukarıdaki her iki yöntemi birleştiren hibrit sabit paralar.

Frax, hem varlık teminatlandırması hem de matematiksel kriptografik algoritmalar tarafından desteklendiği için hibrit bir sabit paradır. Ethereum (ETH) ve diğer blok zincirlerinde çalışan açık kaynaklı, izinsiz, tamamen zincir üzerinde bir protokoldür. BTC gibi sabit kaynaklı dijital varlıklar yerine yüksek düzeyde ölçeklenen, merkeziyetsiz, algoritmik para sunmayı hedeflemekte.

Frax protokolü, bir stabilcoin olan Frax (FRAX) ve onun yönetişim tokeni olan FXS içeren iki tokenli bir sistemdir. FRAX her zaman 1$’a sabittir. Teminat oranı, FRAX’ın fiyatını önceden belirlenen bir orana bağlı kalmak yerine 1$’da tutmak için piyasa taleplerine göre ayarlanmakta. Ayrıca token 1 doların üzerinde olduğunda, platform teminat oranını %0,25’lik bir adım azaltacaktır. FRAX 1 doların altına düştüğünde, teminat oranı bir adım artırılacaktır.

Frax Share nedir? FXS coin nasıl alınır?

Frax Share şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Frax Share’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, Bitget, MEXC, BingX. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.