Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,575.98
+0.53
ETH
$1,802.01
-0.45
LTC
$90.12
-1.05
DASH
$56.79
-1.61
XMR
$160.42
+1.76
NXT
$0.00
+0.53
ETC
$20.47
-1.16
DOGE
$0.07
-1.3
ZEC
$37.54
+0.05
BTS
$0.01
-1.06

BIDR Nedir? BIDR Coin Ne İşe Yarar?

0 20

BIDR nedir? BIDR, Binance ve Tokocrypto desteğiyle geliştirilen, Endonezya rupiahını 1:1 oranında takip eden bir stablecoin projesidir. Bu makalede BIDR nedir, ne işe yarar, özellikleri nelerdir, nasıl alınır gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, sizin için derledik. Gelin birlikte inceleyelim.

BIDR nedir?

BIDR coin, Binance ve Tokocrypto’nun çabalarıyla geliştirilen bir tokendir. Bu bakımdan kripto para Binance Smart Chain üzerinde yer almaktadır. Bununla birlikte BIDR, bir stablecoin’dir. Stablecoin’ler genelde riskten korunmak için kullanılan kripto paralardır. Bu varlıkların değeri, kendi dinamiklerine göre değil, itibari para birimlerine göre şekillenir. Örneğin, dünyanın en büyük stablecoin’i olan USDT’nin değeri Amerikan dolarına sabittir. İşte BIDR de bu kapsamda oluşturulmuş bir dijital varlıktır. BIDR’nin değeri, Endonezya rupiahını takip eder. Binance ve Tokocrypto, BIDR’ı piyasaya sürerek Endonezya’daki kripto yatırımcılarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

BIDR coin ne sunmaktadır?

BIDR, Binance Blockchain üzerinde BEP-2 ve BEP-20 akıllı kontratlarıyla bulunmaktadır. Stablecoin, dünyanın en büyük kripto para borsası unvanını taşıyan Binance’de listelenmiştir. Bu nedenle, erişilebilirliği ve yatırımcı tabanı oldukça geniştir. Binance CEO’su Changpeng Zhao, BIDR’ın Endonezya rupisine sabit ilk kripto para olduğunu açıklamıştır. Ayrıca, bunun Tokocrypto ile iş birliği sayesinde mümkün olduğunun da altını çizmiştir. Endonezya rupisi, fiat bir para birimi olduğu için, kripto paralara göre daha az oynaktır. Bu nedenle, yatırımcıları dalgalı piyasa dönemlerinde riskten koruyan bir dijital varlık olarak öne çıkmaktadır. Binance CEO’su CZ, BIDR ile ilgili geçmişte şunları paylaşmıştı:

“Stablecoin’ler fiat para birimlerinin, kripto para ekosisteminde yer edinmesi için önemli bir potansiyeldir. BIDR, özellikle Endonezya rupisi ile kripto para ticareti yapan kullanıcılarımız için üretilmiştir. Binance olarak, BIDR’ı satın alan artan sayıdaki kullanıcılarımızı destekliyoruz.”

Avantajları nelerdir?

Binance ve Tokocrypto gibi tanınan borsalar tarafından üretildiği için güvenli bir stablecoin olarak görülmektedir.BIDR’ın pariteleri oldukça geniş bir varlık havuzunu kapsamaktadır. BIDR sahipleri, Binance ve Tokocrypto borsalarında BTC, ETH ve USDT gibi önde gelen kripto para birimleriyle ticaret yapabilmektedir.

Dezavantajları nelerdir?

BIDR coin, diğer stablecoin projelerine benzer şekilde, yatırım risklerine sahiptir. Stablecoin’lerin mevcut en büyük problemi depag yaşamalarıdır. Örneğin TerraUSD isimli sabit para, dolara olan sabitliğini kaybederek yakın zamanda piyasayı sarstı.BIDR, borsalarda ve mobil cüzdanlarda tutulan bir stablecoin’dir. Hem borsalar hem de sıcak cüzdanlar, siber saldırı riskine karşı açıktır. Ancak bahsi geçen dezavantaj, varlıkların bir donanım cüzdanına aktarılmasıyla çözülebilmektedir.

BIDR nedir? BIDR coin nasıl alınır?

Stablecoin, mevcut olarak Binance, Tokocrypto, Huobi Global gibi kripto para borsalarında işlem görmektedir. BIDR coin ile ilgilenen yatırımcılar öncelikle bu borsalara erişmelidir. Ardından hesaplarını doğrulamalı ve cüzdanlarına para yatırmaları gerekmektedir. Tüm bunları yapan kullanıcılar, cüzdanlarındaki varlığa tekabül eden miktarda BIDR satın alımı gerçekleştirebilmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.