Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,181.39
+0.35
ETH
$1,796.59
+1.92
LTC
$82.18
+1.94
DASH
$58.02
+2.39
XMR
$150.08
-2.03
NXT
$0.00
-6.34
ETC
$20.62
+3.83
DOGE
$0.08
+6.6
ZEC
$36.07
+3.8
BTS
$0.01
+0.96

Harmony Nedir? ONE Coin Ne İşe Yarar?

0 21

Harmony, geliştiricilerin dApp oluşturmasını kolaylaştıran bir Ethereum Katman 2 blok zinciri platformudur. Bu makalede kriptohaberler.net olarak “Harmony nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Harmony nedir? Ne işe yarar?

Harmony, geliştiricilerin uygulamalar oluşturmasını kolaylaştıran bir Ethereum Katman 2 blok zinciri platformudur. Ethereum‘un gas maliyeti nedeniyle, altcoinler, merkeziyetsiz geliştirme uygulamaları için en iyi bilinen platform olan Ethereum’u tahttan indirmek için ölçeklendirme çözümleri geliştiriyor. Bu sınıflandırmadaki diğer birçok platformun aksine Harmony, Ethereum ile savaşmak yerine onunla işbirliği yapıyor. Harmony, maliyetleri düşürürken hızı ve güvenilirliği artırmak için blok zinciri ortamını parçalara veya paralel ızgaralara bölmek için yeni bir yaklaşım kullanır.

Bu teknik sayesinde, ortamdaki anlaşmalar 3 saniye içinde çözülmekte. Harmony blok zinciri işlem maliyetleri, geleneksel sistemlerden yüz kat daha düşüktür. Harmony’nin yönetim tokeni olan ONE için, birkaç yenilenen token ile karşılaştırılabilir bir PoS mekanizması kullanılır. Proof of Stake daha düşük bir fiyata sahiptir, daha fazla nominal enerji kullanır ve diğer yöntemlere göre daha fazla merkeziyetsizlik sağlar. ONE’daki hissedarlar, Harmony forumunun nasıl yönetildiği konusunda oy hakkına sahiptir ve stake ederek pasif bir gelir elde edebilirler.

ONE coin nedir?

ONE coin Harmony’in yerel tokenidir. Harmony adı, şirketin açık fikir birliğine dayalı yöntemlerle dünya çapında milyarlarca insana yardım etme hedefini vurgulamaktadır. One tokeni, oylama, işlem ücretleri, gas ücretleri, stake etme ve ödül kazanma için kullanılmakta. Harmony One kullanım senaryosunun enflasyon oranı Mart 2020’ye kadar dinamikti. Ardından, enflasyon sabit bir erken hızda düzenlendi.

Harmony nasıl çalışır?

Ağın merkeziyetsizliğini tehlikeye atarak, uygun fiyatlı hisse kanıtı, ağ yetkilendirmesini ve ödül birleştirmeyi artırır. Süpervizörler, node’ları savunmak ve tokenleri değerlerine göre bahis yapmak için kullanabilmetke. Uyumdaki node’lar, bir uzlaşma bulmada faydalı olacak diğer node’ları arar ve onları katılmaya davet eder. Bu, prosedürün verimliliğini ve satın alma fiyatını arttırır. Her yeni kripto para birimi saldırıya uğrama potansiyeline sahiptir. Kodun hangi parçaya iletileceğini tahmin etmesi mümkün değildir. Saldırabilme şansı zayıf. Ayrıca üretimi, çeşitli platformlarda kullanılan bir kriptografik yaklaşımdır. Harmony bunları değerlendirdikten sonra OmniLedger ve Rapid Chain çözümlerinde ciddi bir sorun keşfetti. Bu yöntemlerdeki bir kusur, genel güvenlik oranlarının zaten dengeli olmasıydı. DRG Harmony, Algorand’ın Doğrulanabilir Gecikme İşlevi teknolojisini Doğrulanabilir Rastgele İşlev ile bütünleştirir. Gelecekteki bir Ethereum uygulamasında kullanılması beklenmekte.

Doğrulayıcılar rastgele değerler üretir ve bunları ayrı bir node olan bir lider node gönderir. Toplam gelir, BFT yaklaşımı kullanılarak mevcut alternatiflerden seçilmekte. Algorand’ın VDF’si, işlemin güvenliğini sağlamak için yukarıdaki toplam duraklatıldığı için devreye giriyor. Harmony’nin işlemleri doğrulama yaklaşımı diğer tekniklerin çoğundan daha iyi, daha hızlı ve şeffaftır. Çünkü diğerlerinin dezavantajlarını azaltmak için kullanırken birden fazla sistemin avantajlarını içerir.

Harmony nedir? ONE coin nasıl alınır?

Harmony şu anda az sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Ayrıca projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Harmony’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, OKX, Bybit, MEXC. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.