Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,467.79
+0.75
ETH
$1,831.18
+2.52
LTC
$89.47
+0.45
DASH
$57.11
+2.64
XMR
$155.63
-1.58
NXT
$0.00
-6.44
ETC
$20.57
+1.83
DOGE
$0.08
+1.68
ZEC
$38.20
+3.86
BTS
$0.01
+0.18

Aeon nedir? AEON Coin Ne İşe Yarar?

0 32

Aeon nedir? Aeon, kullanıcılarına gizlilik ve kullanılabilirlik gibi özellikler sunmayı amaçlayan bir Blockchain projesidir. Bu makalede Aeon nedir, ne sunmaktadır, özellikleri nelerdir, AEON coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi sık sorulan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, sizin için derledik. Gelin birlikte inceleyelim.

Aeon nedir?

Aeon, piyasadaki en popüler gizlilik odaklı kripto para projesi olan Monero’dan çatallanmıştır. Yani Monero’yla birçok ortak özelliği bulunmaktadır. Tıpkı Monero gibi gizlilik ve anonim işlem gerçekleştirme gibi konulara yönelmektedir. Ancak ondan bir farkı bulunmaktadır. Aeon, akrabası Monero’ya göre çok daha hafiftir. Bu hafifliğin gizlilik ile bir ilgisi yoktur. Buna göre proje, mobil kullanım ve kaynak harcamasında çok daha kullanışlıdır. Aeon geliştiricileri, mobil odaklı olarak projeyi yönetmektedir. Gizlilikten ödün vermeden, madenciliğin bile mobil cihazlar aracılığıyla yapılabilmesini amaçlamaktadırlar. Bununla birlikte proje, hız ve yüksek ölçeklenebilirlik gibi özellikleri ile Monero’nun önüne geçmeyi hedeflemektedir. AEON coin ise, projenin yerel kripto para birimidir.

Aeon ne sunmaktadır?

CryptoNode teknolojisini kullanan birkaç projeden biri ola Aeon, tamamen anonim bir biçimde işlem gerçekleştirme imkânı tanımaktadır. Bu tür gizlilik odaklı kripto para projelerinin sayısı çoktur. Ancak Aeon, gizliliğe yüksek ölçeklenebilirlik, mobil uyumluluk ve düşük ücretler gibi çeşitli özelliklere de sahiptir. Blockchain, CryptoNight-Lite adlı bir Proof-of-Work mekanizmasıyla çalışmaktadır. Bu, kullanıcıların madenci olabilecekleri anlamına gelmektedir. Madenciler, yüksek işlem gücüne sahip bilgisayarlarıyla işlemleri doğrulayabilmektedir. Ağ üzerindeki blok doğrulama işlemleri 4 dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Bununla birlikte ağ, tamamen merkeziyetsiz ve topluluk tabanlıdır. Ekosistem içerisinde gerçekleşen işlemler, yüzük imzası teknolojisiyle herkesten gizlenir. Ancak, isteyen kullanıcılar için izlenebilen işlem gerçekleştirme özelliği de vardır. İzlenebilen işlemler, çok daha hızlı bir şekilde doğrulanmaktadır.

AEON coin nedir? Ne işe yarar?

AEON coin, Aeon ağının yerel kripto para birimidir. Tokenin emisyonu ve maksimum arzı Monero ile aynıdır. Yani altcoin 18,4 milyon adet ile sınırlandırılan bir arza sahiptir. Yüksek ölçeklenebilirliğe ve mobil uyumluluğa sahiptir. Yani, dizüstü, mobil, masaüstü gibi akıllı cihazlarda kullanılması oldukça kolaydır. Kripto paranın en büyük kullanım durumu merkeziyetsizliği sağlamaktır. AEON coin sahipleri, tokenlerini kullanarak platformun yönetimine katılabilmektedir. Böylece, sunulan teklifleri oylama ve teklif sunma gibi özelliklere erişebilmektedir. İkincil kullanım durumu ise madenciliktir. Yüksek işlem gücüyle çalışan bilgisayarlara sahip kullanıcılar, madenci olabilmektedir. Yani bilgisayarları aracılığıyla işlemleri doğrulayarak pasif gelir elde edebilmektedir. Madenciler, emekleri karşılığındaki ödülü AEON ile almaktadır. Son olarak AEON, projenin ana hedefi olan gizliliğe sahiptir. İsteyen kullanıcılar, anonim bir şekilde işlem gerçekleştirme özelliğine erişebilmektedir.

Aeon nedir? AEON coin nasıl alınır?

Altcoin projesi, mevcut olarak birçok büyük kripto para borsasında işlem görmemektedir. Bu nedenle kripto paraya erişim azdır. AEON, şu anda yalnızca TradeOgre’de işlem görmektedir. İlgili yatırımcılar, bu borsaya üye olmalı ve hesaplarını doğrulamalıdır. Ardından cüzdanlarına, AEON coin paritelerine uygun bir varlık yüklemeleri gerekmektedir. Böylece, altcoin projesi için alım emri verebilmekte ve tokeni satın alabilmektedirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.