Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,920.97
+1.61
ETH
$1,776.01
+1.65
LTC
$93.67
+0.63
DASH
$59.72
-0.93
XMR
$162.47
-0.05
NXT
$0.00
+9.42
ETC
$20.26
-0.78
DOGE
$0.07
-0.07
ZEC
$36.66
+2.72
BTS
$0.01
+0.44

Kripto Para Milyarderi: Bekleyin, Sıradaki Kabus Bu!

0 23

Senatör Pat Toomey, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC’i) belirli kripto para birimleri hakkındaki görüşlerini açıklamadan önce bir yaptırım eylemi başlattığı için eleştirdi. Söz konusu yaptırım eylemi, eski bir Coinbase ürün yöneticisine ve 2 iş ortağına karşı açılan insider trading soruşturmasıydı. Bu sırada, ünlü milyarder Mark Cuban da konuya yönelik açıklamalarını paylaştı. Düzenleme adımlarının, endüstrideki sıradaki kabus olacağını aktardı. İşte detaylar…

Kripto para piyasasında sıradaki kabus

Shark Tank yatırımcısı Mark Cuban, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto para birimini düzenlemeye yönelik sonraki adımlarının endüstri için bir kabus olacağı konusunda uyardı. Cuban, Cumartesi günü paylaştığı bir tweet’te kripto para endüstrisini bekleyen kabusu dile getirdi. Aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Tokenların kaydı için ne bulduklarını görene kadar bekleyin.  Başka nasıl binlerce avukatı çalıştırıp daha fazla vergi mükellefi parası istemek için nedenler yaratabilirsiniz?

Cuban, insider trading düzenlemeleri hakkında bilgi almak için SEC’e 2014 yılında yaptığı bir çağrıyı belgeleyen bir YouTube videosuna bağlantı ekledi. Sonucu onu şok etti. Dallas Mavericks sahibinin tweeti, bazı kripto para birimlerinin neden menkul kıymet olduğu konusundaki görüşlerini açıklamadan önce düzenleyiciyi bir yaptırım eylemi başlattığı için eleştiren Senatör Pat Toomey’den gelen bir tweet’e yanıt olarak geldi.

Söz konusu yaptırım eylemi, geçen hafta eski bir Coinbase Global ürün yöneticisine ve iki ortağına karşı açılan içeriden öğrenenlerin ticareti suçlamalarıydı. kriptohaberler.net olarak da bildirdiğimiz üzere SEC, davadaki tokenların dokuzunun aslında kanunen menkul kıymetler olduğunu iddia etti. Bu Coinbase’in yüzde 100 katılmadığını söylediği bir iddia.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.