Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,920.97
+1.61
ETH
$1,776.01
+1.65
LTC
$93.67
+0.63
DASH
$59.72
-0.93
XMR
$162.47
-0.05
NXT
$0.00
+9.42
ETC
$20.26
-0.78
DOGE
$0.07
-0.07
ZEC
$36.66
+2.72
BTS
$0.01
+0.44

Ontology Nedir? ONT Coin Ne İşe Yarar?

0 27

Ontology, merkeziyetsiz kimlik ve verilerde uzmanlaşmış, yüksek performanslı, açık kaynaklı bir blok zinciridir. Bu makalede kriptohaberler.net olarak “Ontology nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Ontology nedir? Ne işe yarar?

Ontology, kendi kendine egemen veri ve dijital kimlik yönetimi ve bütünlüğü için tasarlanan blokzinciridir. Başlangıçta odak, işletmeler için çok yönlü bir hizmet olarak blokzinciri (BaaS) projesi haline gelmekti. Ancak, dijital tanımlama konusundaki bu talep ve başarının ardından Ontology, markasını veri bütünlüğü ve kimlik güvenliğine odaklamaya geçiş yaptı.

ONT coin nedir?

ONT coin Ontology’in yerel tokenidir. Token sahipleri, protokole ilişkin gelecekteki teklifler ve güncellemeler hakkında söz sahibi olarak yönetim haklarını alırlar. Ek olarak, ONT token sahipleri, ağın güvenliğine katkıda bulundukları için stake ödülleri alabilirler. Kullanıcılar, ONT tokenlerini Ontology platformunda kilitleyerek Ontology Gas token (ONG) ödülleri kazanabilirler.

Ontology nasıl çalışır?

Ontology‘nin benzersiz altyapısı, sağlam zincirler arası işbirliğini ve Katman-2 ölçeklenebilirliğini destekler. İşletmelere ihtiyaçlarına uygun bir kurumsal blok zinciri tasarlama esnekliği sunar. Hız, güvenlik ve güveni artırmak için merkeziyetsiz kimlik ve veri paylaşım protokolleri paketi ile Ontology’nin özellikleri arasında, ekosistem genelinde kullanılan bir mobil dijital kimlik uygulaması ve DID olan ONT ID ve merkeziyetsiz bir veri alışverişi ve işbirliği çerçevesi olan DDXF bulunur.

Ek olarak Ontology’nin özelleştirilebilir yaklaşımı başarıyla çekiş kazandı. Ontology’nin ana ağında çalışan 100’e yakın merkeziyetsiz uygulama (dApps) var. En iyi performans gösteren Ontology destekli dApp’ler, her ikisi de zincirler arası birlikte çalışabilirliğe odaklanan merkeziyetsiz finans (DeFi) projeleri olan Wing ve Unifi Protokolünü içerir. Ayrıca Ontology, otomotiv mobilitesini modernleştirme ve blok zincir teknolojisini kullanarak finansman sağlama yollarını keşfetmeye yardımcı olmak için otomobil üreticisi daimler ile bir anlaşma da dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli ortaklık sağladı. Ontology, Daimler ile işbirliği içinde şu anda minimum uygulanabilir bir ürün (MVP) geliştiriyor. Öncü bir MVP ürünü olan Welcome Home, özellikle merkeziyetsiz kimlikler ve veri korumasıyla ilgili olarak Daimler’in mobilite birimlerinin üstün deneyimini Ontology’nin teknik üstünlüğüyle birleştirir.

Ontology nedir? ONT coin nasıl alınır?

Ontology şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Ontology’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, OKX, MEXC, BingX. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.