Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,676.91
+1.12
ETH
$1,806.03
-0.29
LTC
$90.15
-2.02
DASH
$57.04
-1.28
XMR
$159.81
+1.08
NXT
$0.00
+1.12
ETC
$20.45
-1.59
DOGE
$0.08
-0.99
ZEC
$37.57
-0.92
BTS
$0.01
-0.71

Atlantis Loans Nedir? ATL Ne İşe Yarar?

0 17

Atlantis Loans nedir? Atlantis Loans, Binance Smart Chain üzerinde çalışan, çok zincirli ve gözetimsiz bir DeFi borç verme protokolüdür. Bu makalede Atlantis Loans nedir, ne sunmaktadır, ATL nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. kriptohaberler.net olarak, sizin için hazırladık. Gelin birlikte inceleyelim.

Atlantis Loans nedir?

Atlantis Loans, 2021’in Ekim ayında piyasaya çıktı. Proje, temelde kullanıcılara cazip faiz oranları sunmayı hedefliyor. Ayrıca, kullanıcılarının kripto kullanarak borçlanma ve borç verme işlemlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Proje mevcut olarak Binance, Avalanche ve Polygon ağlarında yer alıyor. Buna göre Atlantis, kullanıcılarına çok zincirli varlık desteği imkânı tanıyor. Kullanıcılar, büyük ağlardaki kripto para birimlerinin ticaretini yapabiliyor. Platform, tamamen açık kaynaklı ve merkeziyetsiz bir yapıya sahip. Yani platform topluluk tarafından yönetiliyor. Ek olarak DeFi projesinin ATL isimli bir yerel kripto para birimi bulunuyor.

Atlantis Loans ne sunmaktadır?

Atlantis Loans platformunun kullanıcılarına sunduğu çeşitli özellikler yer alıyor. Öncelikle kullanıcılar, BSC, Avalanche veya Polygon zinciri aracılığıyla kripto borç işlemleri yapabiliyor. Merkeziyetsiz ve gözetlenemez yapısı nedeniyle de kullanıcılarına güven veriyor. Bununla birlikte platform, DeFi alanındaki yüksek işlem ücretlerini düşürmeyi hedefliyor. Yani kullanıcılar, borç verme ve diğer DeFi işlemlerini düşük ücretler ödeyerek gerçekleştirebiliyor.

Ayrıca platform, yenilikçi bir güvenlik sistemine de ev sahipliği yapıyor. Platform içerisindeki güvenlik izleyiciler, protokolü istikrarsızlaştıran hesapları hemen tespit ediyor. Güvenlik izleyiciler, ağdaki sorunlu hesapları eleyerek gelir elde edebiliyor. Bununla birlikte kullanıcılar, her borç verme protokolünde olduğu gibi faiz kazancı elde edebiliyor. Likiditeye erişmek isteyenler Atlantis Loans üzerinden kredi alıyor. Aldığı kredi karşılığında ise, likidite sağlayıcısına faiz ödüyor. Platform, üç büyük Blockchain’in yanında 15 pazara erişim imkânı tanıyor. Son olarak, temiz ve basit arayüzü ve anında bildirim özelliğiyle kullanıcılarını destekliyor.

ATL nedir? Ne işe yarar?

Venus Finance projesinin de kurucusu olan MikeM, Atlantis Loans platformunu yarattı. Platformun kurulmasından kısa bir süre sonra ise, yerel kripto para birimi ATL piyasaya çıktı. Binance ve Avalanche ağlarında ATL olarak bilinen bu token, Polygon ağında ATLX olarak yer alıyor. Bununla birlikte altcoin’in, Atlantis içinde birçok kullanım durumu bulunuyor. Öncelikle ATL coin sahipleri, yönetime katılım sağlama avantajını elde ediyor. Platformun devamı için alınan kararlarda oy hakkı elde ediyorlar. Ayrıca, değişmesini istedikleri konular hakkında yönetime teklif sunabiliyorlar.

Bunun yanı sıra, Atlantis kullanıcıları platforma likidite sağlayarak ve diğer kullanıcılara borç vererek pasif gelir elde edebiliyor. Bu kazançlar ATL coin ile alınabiliyor. Bununla birlikte, platformdaki bir işlem gerçekleştirmek için işlem ücreti ödemeniz gerekiyor. Bu konuda altcoin, bir ödeme yöntemi olarak öne çıkıyor. Son olarak, isteyen kullanıcılar güvenlik izleyicisi olabiliyor. Şüpheli hesapları tespit ederek ATL coin kazanıyorlar.

Atlantis Loans nedir? ATL nasıl alınır?

ATL satın almak isteyen kullanıcılar, öncelikle varlığın listelendiği bir kripto para borsasına erişmeli. Mevcut olarak Atlantis Loans, büyük ve işlem hacmi yüksek borsalarda işlem görmüyor. Bu nedenle altcoin’e erişmek için PancakeSwap ve MDEX borsalarından birine üye olmanız gerekiyor. İlgili yatırımcılar, borsaya üye olma işlemini gerçekleştirdikten sonra hesaplarını doğrulamalı. Ardından cüzdanlarına ATL paritelerine uygun bir varlık yatırmalı. Bu işlemleri takip ederek, ATL coin için alım emri vermek mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.