Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,692.85
+0.63
ETH
$1,775.14
+1.41
LTC
$93.56
+1.19
DASH
$59.66
+0.03
XMR
$164.40
+1.78
NXT
$0.00
+0.63
ETC
$20.36
-0.29
DOGE
$0.07
-0.19
ZEC
$36.52
+3.16
BTS
$0.01
-0.35

CANLI: FED Başkanı Konuşuyor! Altın ve Bitcoin’e Dikkat!

0 19

ABD merkez bankası FED, merakla beklenen faiz kararını açıkladı. FED, faiz oranını 0,75 baz puan artırdı. Altın ve Bitcoin fiyatı FED kararıyla aniden yükseldi. FED Başkanı Jerome Powell ise açıklamadan yarım saat sonra basın toplantısı düzenliyor. Gözler Jerome Powell’ın açıklamalarında… kriptohaberler.net olarak, tüm detayları sizler için derledik, birlikte açıklamaları inceleyelim… Makale FED Başkanı’nın yeni açıklamalarıyla sürekli güncellenecektir. Açıklamaları kaçırmamak için sayfayı sürekli güncelleyin!

FED Başkanı konuşuyor: Altın ve Bitcoin yatırımcılarının gözü bu açıklamalarda!

ABD merkez bankası olan FED, beklenen faiz kararını açıkladı. FED, bir önceki toplantısında faiz oranını 75 baz puan artırmıştı ve bu kararla, FED 28 yıl sonra bir ilke imza atmıştı. Bugünkü toplantıda ise  FED faiz oranını yine 0,75 baz puan artırdı. FED politika faizini %2,25– %2,50 aralığına yükseltti. FED 75 baz puan faiz artış kararını oybirliği ile aldı. FED enflasyon risklerini son derece dikkatli izleyeceğini yineledi ve devam eden faiz artışlarının uygun olacağı görüşünü vurguladı.

FED bilanço daraltma hızının duyurulan şekilde sürdüğünü de bildirdi. Banka enflasyonu yüzde 2’ye düşürmeye yönelik ‘güçlü taahhüdünü’ de yineledi. FED aşkın rezervler üzerindeki faizi %1,65’ten %2,40’a yükseltti. Altın ve Bitcoin fiyatı FED kararıyla aniden yükselişe geçti. Şimdi FED Başkanı Jerome Powell konuşuyor. FED Başkanı Jerome Powell, faiz kararının açıklanmasından yarım saat sonra basın toplantısı düzenliyor. Jerome Powell’ın ilk açıklamaları şu şekildedir:

Enflasyonu yüzde 2’ye düşürmeye yönelik güçlü taahhüdümüze bağlıyız.FED’in hedeflere ulaşmasını engelleyebilecek risklerin ortaya çıkması durumunda, para politikası duruşunu uygun şekilde ayarlamaya hazır olacağız.Enflasyonu yüzde 2’3ye düşürmek bizim için birinci derecede önemli.Ekonomik aktivitede yavaşlama var ama talep güçlü kalmaya devam ediyor.İşgücü piyasası sıkı, enflasyon çok yüksek.Enflasyonu düşürmek için faiz artışlarının devam etmesi uygun.Faiz artışlarının büyüklüğü gelen verilere bağlı olacak.Faiz artışlarını bir noktada yavaşlatmak uygun olacak.Gerekirse daha büyük adım atmaktan imtina etmeyiz.Enflasyonu düşürmek için trend altında büyüme gerekli olabilir.Gerekli görülseydi fed faizi 75 baz puandan fazla artırırdı.Daha fazla ek faiz artışı gelebilir.FOMC 2023’te faiz artışları öngörüyor, Eylül’de tahminler güncellenecek.Gerekirse daha büyük adım atmaktan imtina etmeyiz.Faiz artışlarını bir noktada yavaşlatmak uygun olacak.Büyümenin yavaşlamasın gerekli olduğunu düşünüyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.