Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$27,920.97
+1.61
ETH
$1,776.01
+1.65
LTC
$93.67
+0.63
DASH
$59.72
-0.93
XMR
$162.47
-0.05
NXT
$0.00
+9.42
ETC
$20.26
-0.78
DOGE
$0.07
-0.07
ZEC
$36.66
+2.72
BTS
$0.01
+0.44

Klaytn Nedir? KLAY Coin Ne İşe Yarar?

0 26

Klaytn (KLAY), metaverse, oyun ve yaratıcı ekonomi için tasarlanmış halka açık bir blok zinciridir. Bu makalede kriptohaberler.net olarak “Klaytn nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Klaytn nedir? Ne işe yarar?

Klaytn, işletmelerin kendi hizmet odaklı blokzincirlerini oluşturmalarını ve özelleştirmelerini sağlayan, iş odaklı kamu blokzinciri projesidir.

KLAY coin nedir?

 KLAY coin Klaytn’in yerel tokenidir. Ayrıca tokenin birincil amacı, tüm işlemler ve BApp’ler için yardımcı program tokeni olarak hareket etmektir. KLAY token, platformda BApp’ler oluşturmak ve çalıştırmak için ödeme yapmak için kullanılır. Klaytn ekosisteminde ayrıca Klaytn İyileştirme Rezervi adı verilen bir ödül mekanizması vardır. Amacı, ağın büyümesine yardımcı olan veya katılımcıları olumlu bir şekilde telafi etmektir.

Klaytn nasıl çalışır?

Klaytn kripto çeşitli benzersiz özelliklere sahiptir. Ağ, özelleştirilmiş katman-2 çözümleri, akıllı sözleşme kitaplıkları, blok zinciri kaşifleri, kripto cüzdanları, köprüler ve oracles’ın yanı sıra NFT pazar yerleri, sabit para entegrasyonu ve daha fazlası gibi bir destek hizmetleri ekosistemi sunar. Bu araçlar, Klaytn’i, örneğin oyna-kazan kripto oyunları gibi metaverse’de bir şeyler inşa etmek isteyenler için bir tür tek durak noktası haline getirmekte. Ayrıca Klaytn, konsensüs algoritması olarak IBFT adlı bir şey kullanmakta. Ağdaki işlemlerin bir saniye içinde tamamlanmasına izin veriyor. Bu, video oyunlarındaki öğe düşüşleri için NFT’leri gerçek zamanlı olarak basmak gibi, işlemlerin neredeyse anında tamamlanmasının yardımcı olabileceği kullanım durumlarına izin verir.

Klaytn, metaverse ve Web3 geliştirme çalışmalarının bir parçası olarak EVM destekler. Ağ, teknik yığınını Etherem yığınına eşdeğer hale getirerek, mevcut Ethereum istemcilerinin üzerine inşa ederek ve EIP’ler ve KIP’ler her iki ekosisteme de katkıda bulunmasını sağlayarak EVM belirtimini benimser. Ayrıca Klaytn kripto, Yönetişim Konseyi (GC) adı verilen benzersiz bir yönetişim yapısına sahiptir. Dünyanın dört bir yanından işletmeler ve merkeziyetsiz özerk kuruluşlardan (DAO’lar) oluşan GC üyeleri, merkeziyetsiz bir kamu blok zincirinin faydalarını sağlayabilen ve aynı zamanda merkezi, izinli bir blok zincirinin performansını sürdürebilen bir doğrulayıcı ağ oluşturur. Klaytn, gelecekte ek DAO’lar ekleyerek daha merkeziyetsiz hale gelmeyi planlıyor.

Klaytn nedir?  KLAY coin nasıl alınır?

Klaytn şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Klaytn’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, OKX, Bybit, MEXC. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.