Son dakika kripto para haberleri!
BTC
$28,523.84
+5.53
ETH
$1,820.53
+5.31
LTC
$92.62
+6.39
DASH
$58.32
+4.93
XMR
$157.03
+1.89
NXT
$0.00
+5.53
ETC
$20.88
+4.56
DOGE
$0.08
+5.76
ZEC
$37.30
+2.64
BTS
$0.01
+4.55

Beefy Finance Nedir? BIFI Ne İşe Yarar?

0 28

Beefy Finance nedir? Beefy Finance (BIFI), çok zincirli bir biçimde çalışan, merkeziyetsiz bir getiri optimizasyonu ve AMM platformudur. Bu makalede Beefy Finance nedir, ne sunmaktadır, BIFI nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, sizin için derledik. Gelin birlikte inceleyelim.

Beefy Finance nedir?

Beefy Finance, kullanıcıların en yüksek getiri ödülleri elde etmesine olanak tanıyan bir getiri optimizasyon platformudur. Akıllı Sözleşmeler tarafından uygulanan bir dizi yatırım stratejisinin kullanımına olanak tanır. Böylece kullanıcıların çeşitli likidite havuzlarından yararlanmalarına izin verir. Buna göre kullanıcılar, likidite havuzları aracılığıyla bileşik faiz kazanabilmektedir. Bununla birlikte Beefy Finance, Otomatik Piyasa Yapıcı (AMM) ile çalışmaktadır. Buna göre fiyatlar ve oranlar, kullanıcıların siparişlerine göre değil, bir algoritma tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle yatırımcılar, AMM aracılığıyla en yüksek oranda faiz kazancı elde edebilmektedir. Beefy, kullanıcılarına maksimum yıllık faiz getirisini (APY) sunmayı taahhüt eden bir DeFi platformudur.

Beefy Finance ne sunmaktadır?

Proje temelde Binance Smart Chain (BSC) üzerinde çalışmaktadır. Ancak, zaman içerisinde diğer popüler Blockchain ağlarına da entegre olmuştur. Buna göre Beefy Finance, BSC, Avalanche, Polygon, Fantom, Harmony ve Cronos gibi çeşitli Blockchain ağlarında çalışabilmektedir. Toplam 10 farklı Blockchain ile ortaklığı bulunmaktadır ve bu sayı artmaktadır. Beefy kasa (vault) adı verilen bir sistem aracılığıyla kullanıcılarının gelirlerini artırır. Kullanıcılar, kasalar aracılığıyla kripto paralarını stake edebilmektedir. Kasalar, likidite havuzlarına ve amaçlara göre farklılaşmaktadır. Ancak her birinin temel görevi, kullanıcının gelirini maksimize etmektir. Bununla birlikte Beefy Finance, tamamen merkeziyetsiz bir platformdur ve BIFI isimli bir yardımcı tokene sahiptir. Son olarak platform, kullanımlar için yatırımcılardan oldukça düşük işlem ücretleri almaktadır. Düşük maliyete rağmen, işlemler oldukça hızlı gerçekleşmektedir.

BIFI nedir? Ne işe yarar?

BIFI, Beefy Finance projesinin yerel kripto para birimidir. Temelde BNB ağının üzerinde çalışmaktadır. Ancak, Beefy’nin entegre olduğu tüm Blockchain ağlarında da yer almaktadır. Bununla birlikte tokenin maksimum arzı, 80.000 BIFI olarak sınırlanmıştır. Bu, tokenin piyasada geniş arza sahip birçok kripto paradan daha değerli olduğu anlamına gelmektedir. Yazının yazıldığı sırada BIFI coin’in birim fiyatı 400 dolar civarındaydı. BIFI, Beefy Finance içerisinde çeşitli kullanım durumları yaratmak ve ağın devamlılığını sağlamak için tasarlanmıştır.

Öncelikle BIFI sahipleri, platformun kullanıcılarından aldığı işlem ücretlerinden pay alır. Her BIFI sahibi, portföyünün genişliğine göre platformun gelirlerinden kazanç sağlar. Bu bakımdan tokeni elinde bulunduran kullanıcılar, hissedarlara benzemektedir. İkinci olarak BIFI coin, stake edilebilen bir kripto para birimidir. Platform içerisinde kullanıcılar, BIFI’lerini çeşitli kasalarda stake edebilmektedir. Bununla birlikte, stake karşılığında elde edilen yıllık faiz getirisi, BIFI’yle olmak zorunda değildir. İsteyen kullanıcılar, Wrapped BNB, ETH, MATIC, AVAX gibi mavi çipli kripto ödülleri de alabilmektedir. Son olarak BIFI coin, platformun yönetiminde kullanılmaktadır.

Beefy Finance nedir? BIFI nasıl alınır?

Beefy Finance projesiyle ilgilenen yatırımcılar, BIFI’nin işlem gördüğü kripto para borsalarına erişmelidir. BIFI coin mevcut olarak Binance, Gate.io, BingX ve Crypto.com’da listelenmektedir. BIFI’yi satın almak için bu borsalardan birine üye olmalı ve hesabınızı doğrulamalısınız. Bunun ardından, oluşturduğunuz kripto cüzdanına BIFI’nin paritelerine uygun bir varlık yüklemelisiniz. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra, altcoin için alım emri verebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Leave A Reply

Your email address will not be published.